Aktualizacja pluginu zPermissions - problem z UUID

Zombie
szymhal
szymhal

Siema, napotkałem się na problem. Dotychczas używałem serwerów 1.7 gdzie zPermissions w MySQL używał nicków, lecz gdy potrzebuję bazy na 1.11, to zPermissions wymaga UUID, a nie nicków. Nie mam pojęcia jak to przenieść. Ktoś ma jakieś propozycje?

szymhal
szymhal

Oto screen z bazy na 1.7: https://scr.hu/VNRReO

Wersja 1.11 wymaga UUID. 😦

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli masz serwer non-premium to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wygenerować UUID z "OfflinePlayer:$nick" i podmienić w bazie, a jeśli premium to można użyć api mojangu.

szymhal
szymhal

Serwer non-premium. Mam podmieniać 10000 wyników w bazie? 😮

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Na moje oko zajęłoby to może niecałą minutę, maksymalnie kilka :P

w sumie to jakbyś chciał to inaczej robić?

szymhal
szymhal

Kontaktowałem się z autorem pluginu, odpisał, aby wyexportować bazę z 1.7 komendą:

/perm export

Następnie wrzucić wygenerowany plik do phpmyadmin, lecz nie wiem czy to da radę. Zaraz zobaczę czy to działa, bo właśnie otrzymałem odpowiedź.

szymhal
szymhal

Przy starcie serwera z bazą pokazuje się błąd: https://scr.hu/WNy2eZ

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Bad Request, plugin nie jest zgodny z najnowszym API Mojangu.

szymhal
szymhal

Pobrałem najnowszą wersje pluginu i również pokazuje się ten błąd.

Gdy podpinam plugin pod nową bazę - błędu nie ma, Gdy podpinam plugin pod starą bazę (1.7) - błąd się pokazuje.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Z tego co wywnioskowałem to zamieniłeś dane z pluginu na wersję nowszą, a próbujesz odpalić wersję starszą z nową bazą danych? Masz najnowszą wersję pluginu do wersji silnika?

PS. Z PermissionsEx byłoby dużo łatwiej :D

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

No ale to nie zadziała, bo plugin wykonuje złe zapytania do api mojangu i nie przekonwertuje tych osób na uuid. Trzeba by dopisać samemu konwerter oparty o generowanie uuid z "OfflinePlayer:$nick" :P

szymhal
szymhal

Ktoś chętny na napisanie takiego konwertera? :/

szymhal
szymhal

Odświeżam temat, nadal poszukuje rozwiązania.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Czy problematyczne będzie zainstalowanie PermissionsExa?

luxDev
luxDev Pionier

Pisz pw, może ci to napiszę i podeślę.

anon10657637
anon10657637

Timo:

Czy problematyczne będzie zainstalowanie PermissionsExa?

Niekiedy tak, domyślam się, że w bazie danych ma rekordy związane z danymi graczy i ich ew. rangami, w tym czasowymi, które można kupić w sklepie SMS, czy innym cholerstwie.

szymhal
szymhal

Do każdego gracza są przypisane permisje wykupione w sklepie, przez co baza ma 40000 linijek... Nie chcę tego tracić.