Aktualizacja strony bez utraty pozycji GOOGLE

Pytania i problemy
Szymoon202
Szymoon202

cześć, mam aktualną stronę na googlu i jest ona dość wysoko w wynikach wyszukiwania + jest indeksowana od wielu lat ale jest już stara. chciałbym podmienić pliki strony na nową, w innej technologii, na coś ładniejszego. jak to zrobić bez utraty pozycji w google?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Zrobić lepiej niż było i liczyć, że google się spodoba. 😆

Szymoon202
Szymoon202

czyli nie ma jakiegoś utartego sposobu jak to zrobić? jedynie zrobić przekierowania z tego co jest (site:domena.pl) i modlić się żeby było dobrze?

Kamil02167
Kamil02167

Możesz stworzyć kopie treści pod tymi samymi limkami, lecz całkowicie przebudowaną stylistyką. W teorii nie powinno się nic pogorszyć, lecz należy pamiętać o przeróżnych zasadach SEO. Google ma tak rozbudowane algorytmy, że ich rozpisanie zajełoby lata, nie mówiąc o ich zrozumieniu 😃. Strona może w godzinę polecieć w dół, a może się nawet zdarzyć, że nagle wyskoczy do góry.

Szymoon202
Szymoon202

Czyli w skrócie google kładzie lache na to w jakiej technologii (react+cms) będzie strona si?

Kamil02167
Kamil02167

W teorii tak. Liczy się treść i przejrzystość. No i oczywiście responsywność. Również, kiedy strona będzie "w miarę zrobiona" można testować ją ich narzędziem, które podpowie co można by zrobić lepiej. Pamiętaj by też nie przesadzać z bibliotekami "bo fajnie wygląda", żeby nie okazało się, że strona będzie ładować się 15 sekund.

LinGruby
LinGruby Pionier

Szymoon202:

jak to zrobić bez utraty pozycji w google?

osobiście google to żaden wykładnik i tak na pierwszej stronie w ich wyszukiwarce to same reklamy ( z doświadczenia jak zawsze czegoś szukałem to to było na drugiej lub trzeciej stronie a na pierwszej zawsze były jakieś bzdety nie związane z frazą którą szukałem )

więc wtedy pożegnałem się google...

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.