Ankieta - nowa strona lvlup.pro (2019.11)

W toku
www-lvlup-pro
SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nasza nowa strona to dość kontrowersyjny temat.

Ze względu na skrajne komentarze osób które widzę, zachęcam Was do zagłosowania w pierwszej ankiecie aby postarać się ustalić czy robimy to dobrze czy źle i trzeba coś poprawić.

Czy obecna strona (https://www.lvlup.pro) Ci się podoba?

Wybierz swoje ogólne wrażenie odnośnie wszystkich podstron Jeśli masz uwagi odnośnie konkretnej jednej rzeczy, pamiętaj że możesz utworzyć wątek w #ulepsz-lvlup-pro [poll name=poll2 type=regular results=on_close public=true chartType=bar close=2020-01-05T00:00:00.000Z]

  • Tak
  • Nie [/poll]

Wyniki

Wyniki będą ujawnione po zamknięciu głosowania. Zamknięcie głosowania nastąpi automatycznie 5 stycznia co daje oko 2 tygodnie na zebranie głosów.

Zasady

Zależy mi na tym aby w tym wątku nie pojawiły się komentarze odnośnie samej strony. Nie jest to ważne czy pozytywne czy negatywne. Możecie jednak śmiało komentować samą ankietę np. czy inaczej zadalibyście pytanie, jaką chcecie następną itp. Głównie po to aby każdy wyraził swoje własne zdanie a nie innych których przeczyta kilka postów niżej. Wszystkie posty które nie spełnią tego wymagania zostaną usunięte.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wygląda na to że podobanie się strony to jak rzut monetą.

Cieszy mnie to że podoba się przynajmniej połowie osób. Martwi mnie to że podoba się tylko połowie osób.

Tak czy inaczej mamy trochę pracy do zrobienia :slight_smile: Macie jakieś pomysły na następne ankiety aby ustalić co jest głównym źródłem niepodobania się?

anon81692791
anon81692791

Sama strona jest nawet ładna (wystarczy tylko nieco poprawić), ale niestety zniechęca mnie jej treść... Dosyć rzadko wchodzę na forum, zatem nie wiem dokładnie jaki był zamysł, ale gdy czytam chociażby te komentarze typu: ,,Usiądź tu i posłuchaj, przecież przeglądanie strony jest za darmo :nosaczface:'' ,,Weź już kup ten serwer'' ,,Osoby nie grające w gry, nie czają bazy '' ,,Kiedyś to było sąsiad, nie to co teraz''

to już nieco zniechęca do zakupu (przynajmniej mnie). Jeżeli jest to tymczasowa treść - ok, jestem w stanie zmienić głos na ,,Tak''

Chociaż i tak nieco szanuję za to :slight_smile:

Powodzenia!

carbonx
carbonx

Generalnie wydaje mi się, że największy problem tej strony jest taki, że osoba która ją tworzyła nie do końca wiedziała co chce osiągnąć. I mówię tu zarówno o treści jak i samym designie oraz układzie (do którego za chwilę wrócę). Oczywiście całość ma tylko charakter subiektywnej opinii, jednak staram się w niej zachować maksymalną obiektywność.

Treść Zaczynając od treści - rozumiem, że miało być "nowocześnie" i "na luzie", jednak mam wrażenie, że wyszło odwrotnie, a teksty mają gorszy wydźwięk niż w projektach "hostingów" tworzonych przez 13-latków dla zabawy w wakacje. Gdy usłyszałem o tym, że przygotowywana jest nowa strona, założyłem że chodzi o to aby jak najbardziej odciąć się od kojarzenia z grami i dotrzeć także do klienta biznesowego, niestety to co obecnie widzę przeczy temu. I nie chodzi o to, że nie wolno sobie wrzucić jakiejś luźniejszej, humorystycznej wypowiedzi np. w FAQ jednak wydaje mi się, że strona główna nie jest miejscem na "Usiądź tu i posłuchaj, przecież przeglądanie strony jest za darmo :nosaczface" czy "Obie oferty są spoko do serwerów gier.". Po prostu - brzmi to tragicznie i infantylnie.

Design Co do samego designu - tutaj niestety wpadek (moim zdaniem jest sporo). Największym problemem (dla mnie, tu akurat bardzo subiektywna część wypowiedzi) są rozmiary elemntów. Dlaczego? Jako posiadacz 27 calowego monitora nie bardzo wiem na co patrzeć po wejściu na stronę, brakuje sensownej wielkości kontenera, który ograniczałby jednak zakres tekstu i elementów, tak jak to miało miejsce na starej stronie. Poza tym np od razu w pierwszym elemencie jakim jest opis czym jest VPS widać bardzo dużą dysproporcję pomiędzy tekstem, a gigantycznym obrazkiem, przedstawiającym nic, który pięknie zajmuje miejsce. Po drugie - kolory, nie wszystko musi być jaskrawe i wypalać oczy (dobitnie, ale umówmy się - wad i zalet nie da się inaczej skomentować). Po trzecie - zdjęcia z pexelsa na CC0 są fajne i ja to rozumiem, ale to niebo z top'u głównej strony (zresztą na kolejnych stronach robi się jeszcze gorzej), to pasuje do niej jak.... (dokończcie sami).

Układ Niestety strona jest bardzo nieintuicyjna. Jeśli nie chcecie na stronie głównej opisywać zalet swoich VPS'ów to stwórzcie oddzielną zakładkę o nazwie "cennik" tak żeby potencjalny klient nie musiał szukać cen po całej stronie, pomijam już fakt, że obecna tabelka z cenami jest bardzo nieczytelna, a nowy użytkownik, który nie miał wcześniej styczności z systemem ma dodatkową zagwozdkę, bowiem jak np. ma zamówić serwer z 3GB RAM? Z jednej strony wydaje się oczywiste, że ma wejść do panelu, ale z drugiej strony dlaczego umieszczamy oferty 2, 4, 8 GB RAMU z odpowiednimi przyciskami, a resztę wrzucamy tylko do tabelki? Poza tym ten odnośnik na forum jest bardzo niekorzystny, bowiem w obecnym układzie wydaje się (bez czytania tekstu), że przeniesie on nas do pozostałych pakietów, a tak się nie dzieje (dopiero gdy użytkownik doczyta, że to niby sekcja zastosowań i znajdzie tabelę poniżej zaczyna rozumieć o co chodzi).

Z grubsza to tyle, choć oczywiście nie wszystko, chciałem tylko nakreślić moją perspektywę i wskazać główne elementy, który moim zdaniem wymagają zmian.