Anty x-ray

Zombie
minecraft, zarządzanie, pluginy, zabezpieczenia
Lempik
Lempik

Czy istnieje jakiś anty-x-ray, który nie utrudniałby gry uczciwym graczom? Na kilku serwerach widziałem plugin, gdzie zwykły gracz widział diament lub złoto, a dopiero jak kopnął kilofem, to się okazało, że tam jest zwykły kamień. Czyli karany był zwykły gracz. Chciałbym taki anty-x-ray, który działałby tylko przeciwko tym, którzy mają x-ray. Wystarczyłoby, gdyby plugin tylko informował o tym, że jakiś gracz ma x-ray.

anon10657637
anon10657637
Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Orebfuscator jest do tego chyba odpowiednim pluginem. Z tego co kojarzę, zamienia pod nami cały stone na wszelakie rudy. Tylko pamiętaj, by go nigdy nie usuwać z listy pluginów, ja tak kiedyś zrobiłem i cała wygenerowana mapa pod spodem została z rud 😆

DoreK
DoreK α-tester v3

Orebfuscator jest właśnie tym pluginem, który ma takie problemy opisane przez @Lempik.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Można też ściągnąć od Brodatych pewien plugin - FoundDiamonds.

Informuje nas o tym, że jakiś gracz wykopał pewną rudę (ustawioną w configu; wiem, tytuł myli, że tylko diamenty, ale nie). Jeżeli gracz będzie nachalny i będzie grał na x-ray, i będzie kopał tylko diamenty w krótkim odstępie to wiedz, że coś się dzieje.

https://dev.bukkit.org/projects/founddiamonds

Aby móc otrzymywać takie informacje musisz dla każdej rangi, która ma być śledzona przez plugin, musisz dodać uprawnienie fd.monitor.

Działa to na najnowszych wersjach, ale przy tych wersjach musisz te "nasłuchiwane" blocki ręcznie dodać poprzez komendę /fd admin add [nazwa blocku/id]. Przykład: /fd admin add gold ore.

Taka moja rada. Sam korzystam 😛

Lempik
Lempik

Dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi. Na razie mi się najbardziej podoba FoundDiamonds. Ale jeszcze poczekam.

anon10657637
anon10657637

A nie lepiej zastosować oba rozwiązania na raz?

DoreK
DoreK α-tester v3

Skoro Orebfuscator blokuje x-ray, to jaki sens ma wtedy FoundDiamonds? :woman_facepalming: Ogółem ja zamiast FoundDiamonds korzystam z XRayInformer jednak do jego działania potrzebny jest LogBlock albo CoreProtect, można wtedy sprawdzić kto ile wykopał rud, stone'a itd, ja akurat z LogBlocka korzystam w celu ogarnięcia griefu na serwerze : P

Lempik
Lempik

No to dziś zainstalowałem plugin FoundDiamonds, ciekaw jestem, jak się sprawdzi. Dziękuję też, że mi napisałeś, że muszę napisać /fd admin add oraz dodać uprawnienie fd.monitor. Nie wiem, czy bym to zrozumiał z dokumentacji.

Infinity
Infinity

Moim zdaniem są lepsze pluginy - np. random drop z stone surowców. Wtedy każdy gracz ma równe szansę (opisane w configu). Działa to na prostej zasadzie, gdy gracz trafia na rude - dostaje stone. Gdy kopie stone, ma ileś tam % na coala, diamenty czy co tam sobie ustawisz. Nie jestem jednak pewny, czy nadal ten plugin istnieje i jaką ma nazwe. Musisz sam poszukac 😃

Lempik
Lempik

To też ciekawe i skuteczne rozwiązanie, ale zmienia podstawową cechę gry, więc dlatego takiego pluginu nie chcę. Dla uczciwego gracza ma MC wyglądać w sumie tak samo jak w trybie single player.

DoreK
DoreK α-tester v3

A można również skorzystać z paperspigotowego rozwiązania - w paper.yml włączyć anty-xraya, działa bardzo dobrze: 45|690x356

Lempik
Lempik

Co mam widzieć w tym obrazku? Mam standardowego spigota (a nie papierowego), więc chyba mi to w żaden sposób nie pomoże.

DoreK
DoreK α-tester v3

Więc zainstaluj paper, warto. A na tym obrazku widać fake-rudy.

Lempik
Lempik

No ale fejkowe rudy to właśnie kara dla uczciwego gracza, który x-ray nie ma, a mimo to widzi rudy, których w rzeczywistości nie ma.

DoreK
DoreK α-tester v3

Nie widzi ich. W przypadku Orebfuscatora może tak się zdarzyć tylko albo jak gracz ma duże lagi.

Lempik
Lempik

No to jak to działa?

DoreK
DoreK α-tester v3

No tworzy fake rudy i jakby odnawia je, co tu trudnego? Jak uczciwy gracz może je widzieć skoro nie ma xraya? Na moim ss jest włączony xray

Lempik
Lempik

No ale jak to możliwe, że uczciwy gracz ich nie widzi, natomiast gracz z x-rayem tak? Grałem na kilku serwerach, gdzie pokazywały się fałszywe rudy też mnie, chociaż x-ray nigdy nie miałem.

DoreK
DoreK α-tester v3

No to w takim razie tam gdzie grałeś musiał być Orebfuscator, pisałem przecież o tym.

Lempik
Lempik

Dziś zainstalowałem CoreProtect i wygląda ciekawie. Tylko muszę się z nim bardziej zapoznać, żeby wykorzystać jego możliwości.

DoreK
DoreK α-tester v3

Odradzam, robi taki bajzel w bazie że masakra. Mi w ciągu roku LogBlock zajal tylko 5.3GB (a wiele razy średnio było 40-50 osób dziennie w 2017), gdzie u Libtera trza bylo wlaczac automatyczne czyszczenie logow starszych niz 2 mies bo taki syf robił. To samo u mojego znajomego który skorzystał z CoreProtect, miał po kilku dniach działania serwera (średnio 5 graczy online dziennie) około 1GB bazy zajętej. Stanowczo odradzam xD

Lempik
Lempik

No to mnie właśnie interesuje, ile takie pluginy zajmują miejsca. Zainstalowałem w południe, na serwerze było kilku graczy i w tej chwili ma plik database.db 4,5 MB.

DoreK
DoreK α-tester v3

Zależy też od konfiguracji, ale i tak mam wrażenie że CoreProtect robi znacznie większy syf od LogBlocka i według mnie warto przesiąść się na ten plugin póki nie masz ważnych danych w CoreProtect ;> Nawet obsługa LB wydaje mi się łatwiejsza, bo tam nie trzeba wchodzić w żadne specjalne tryby, wystarczy bedrock lub drewniany kilof :V

Lempik
Lempik

Ale LogBlock chyba musi mieć bazę danych MySQL. Nie wiem, czy udałoby mi się skonfigurować w hostingu MC. Może tak. Ale nie wiem, gdzie potem znajduje się plik z bazą danych, żeby robić kopię zapasową na swój komputer.

DoreK
DoreK α-tester v3

Tak, musi mieć. W pma możesz zrobić plik .db

Lempik
Lempik

Rozwiń, proszę, co to jest "pma". Bo ja nie wiem.

DoreK
DoreK α-tester v3

phpMyAdmin :V

Lempik
Lempik

Zainstalowałem CoreProtect 13 dni temu, dziś ma baza danych 106 MB. Czyli na moim niedużym serwerze ok. 8 MB dziennie.

DoreK
DoreK α-tester v3

A u mnie baza po 5 dniach miała około 330MB, dziennie grało 50-60 osób. LogBlock. Ale nie wydaje Ci się że zboczyliśmy z tematu? :P