Apache Craft - Niezwykły Role-Play w Ameryce

Zombie
współpraca-odrzucone
Cani
Cani

Nazwa projektu Apache Craft Cel Zbudowanie serwera opartego na realiach historycznych w okresie kolonii Amerykańskich Co udało nam się zrobić No cóż... przygotowaliśmy pluginy i teraz zajmujemy się mapą który teraz należy wykończyć (Stworzyliśmy teren w World Painterze i ulepszyliśmy WorldEditem i Voxel Sniperem) Osoby biorące udział Nasza ekipa składająca się z 6 osób Usługi z lvlup.pro których potrzebuję aby zrealizować swój cel wraz z parametrami

  • Serwer MC 4GB RAM EU
  • Hosting WWW pakiet Standard Co mogę zaoferować w zamian Wiadomo banner i co 10 min pisać będzie sponsoruje nas lvlup.pro Na mapie będą znajdować się easter eggi związane z lvlup.pro Np: W domach będzie logo lvlup jako obrazy według niektórych plemion lvlup będzie bóstwem i będzie o nim mowa w 50% misji fabularnych. Dlaczego ten projekt jest unikalny? Dobra teraz to co tygryski lubią najbardziej... Dobra może zaczniemy od tego że jest to serwer RPG w uniwersum Ameryki z okresu kolonialnego. Mapa będzie podzielona na dwie części jedną będzie znana nam z Westernów na zachodzie ameryki. A drugą będzie nam znany obraz z Assassin's Creed III obraz wojny kolonialnej (Pomiedzy mapami można będzie się przemieszczać poprzez "Szybką podróż"- (coś na styl warpów tylko za pieniądze), jazdą konno lub przejściem albo pociągiem parowym. Może troche o fabule... Grę zaczynamy jako młody przybysz do XIXw. Bostonu próbujący się wzbogacić, jednak czyim kosztem??? Biedni mieszkańcy terenów zwani Indianami są mordowani i wykorzystywani i twoim wyborem jest czy chcesz pomóc Indianą czy może Kolonistą.. Pamiętajmy też że wybierając z którychś stron konfliktu musimy też walczyć z ich naturalnymi przeciwnikami np: Będąc za Apaczami musimy walczyć z innymi plemionami a będąc za kolonistam walczymy z Konfederacją... Jednak pamiętajmy po co przybyliśmy do Ameryki. Peace
xSeKaBo
xSeKaBo

Pomysł wydaję mi się dosyć ciekawy, lecz czy 4GB Ram starczy? Rozumiem że ta ilość Ramu jest na czas prac nad serwerem. Co do mapy to może byście nam coś pokazali?

Akurat uwielbiam tamte czasy i oczywiście powieść z serii Assassin's Creed, w które pykałem dniami i nocami. Ale mniejsza o to.

Aktualnie jestem na Tak.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Cani:

W domach będzie logo lvlup jako obrazy według niektórych plemion lvlup będzie bóstwem i będzie o nim mowa w 50% misji fabularnych

Cani:

50% misji fabularnych.

Cani:

50%

Nie wiem dlaczego, ale moim zdaniem wygląda to na bezgraniczną miłość do lvlup / do darmowych rzeczy / przeslodzenie*

  • Niepotrzebne skreślić

Ostatnio mam też wrażenie że to wygląda tak:

  • wchodzi taki ktoś na forum z myślą, że może by znalazł tutaj sponsora
  • patrzy na zaakceptowane projekty
  • widzi serwer RPG który dobrze się rozwija
  • tworzy wątek o współpracę z RPG 😄

Ewentualnie może być tak, że to ja zostałem jakiś czas z tyłu i teraz popularność RPG jest taka duża. :V

anon10657637
anon10657637

Cani:

Nazwa projektuApache Craft

a dlaczego nie nginx craft? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cani
Cani

Oczywiście że pokarzemy ale na razie wyglad mapy z góry bez budynków bo nad tym pracujemy

Cani
Cani

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cani
Cani

No dobra trochę przesadziłem z 50% ponieważ 45 % misji będzie tylko na dzikim zachodzie (czyli będzie uboższa od swojego brata :P) Nie jest bezgraniczna miłość to jest po prostu odwdzięczenie się za wsparcie i sponsoring :slight_smile: No cóż bardzo mi się spodobał ten okres historyczny i nie wiem jak bym miał go zrobić w innym stopniu niż RPG może EasyHC czy inne tak dziadowe serwery a może minigry i te inteligentne Survival Games :) Chyba lepiej robić serwer RPG który będzie dopracowany i będzie widoczne że ktoś nad nim pracuje :)

JanekJaran
JanekJaran

Cani:

No cóż... przygotowaliśmy pluginy i teraz zajmujemy się mapą który teraz należy wykończyć (Stworzyliśmy teren w World Painterze i ulepszyliśmy WorldEditem i Voxel Sniperem)

Może jakieś zrzuty ekranu? Bo każdy może pisać, że coś zrobił, ale nie każdy może to udowodnić.

Cani
Cani

690x353 Czerwony oznacza lasy :) Jak mówiłem wszystko jest puste dlatego teraz zajmiemy się wykonczeniem tego stworzeniem kanionów,plaż i jezior :)

JanekJaran
JanekJaran

A pokażesz może jak działa jakiś plugin?

Cani
Cani

No cóż jest plugin na bronie a chyba każdy wie jak takie działają nie będzie tu problemu ze strzelaniem seriami ponieważ bronie mają tylko jeden strzał i potem 3 sek przeładowania jednak lepsze to niż prymitywne łuki Plugin na npc i questy to wiadomo po wzieciu questu będzie odgrywana muzyka :) Jak mówiłem mapa jest nie skonczona a nie wiem co miałbym pokazać bez skonczonej mapy jak skonczymy budować Boston to wszystko pokarzemy razem ze sklepami questami itp :)

JanekJaran
JanekJaran

A macie własny plugin na bronie, czy korzystacie z gotowego?

Cani
Cani

Gotowy ale mocno mocno edytowany

JanekJaran
JanekJaran

Wiadomo, trzeba przekonfigurować, ale wy edytujecie kod czy config? Co do reloadu, który trwa 3 sekundy według mnie ten czas powinien być dłuższy, jak na tamte realia.

Cani
Cani

Config bo po co zmieniać co dobrze działa. Dodajemy textury i dzwieki i wszystko podmieniamy. Wiem że czas powinien trwać dłużej ale w takim przypadku przydałby się też proch do przeładowywania i nabój :0 A to już by troche odstraszało graczy. Wogole przypomniały mi się rewolwery jednak troche się boje tykać tego tematu :) A co sądzisz o kolei transkontynentalnej dzięki której można by sie przemieszczać po mapie. :)

JanekJaran
JanekJaran

Nawet dobry pomysł, ale oczywiście za trochę złota.

Cani
Cani

Nic nie ma za darmo :) Nie masz hajsu to na piechote albo konno 😛

JanekJaran
JanekJaran

Ale koń też kosztuje?

kacper_o
kacper_o

ja bym tego mapą nie nazwał... może prędzej dwoma plamami podchodzącymi pod kształt prostokąta...

Cani
Cani

Kosztuje zależy też od rodzaju konia. Jednak można ukraść go ukraść (nie graczom tylko npc)

Cani
Cani

Chciałem jak najbardziej wykorzystać teren dany mi w worldpainterze :)

kacper_o
kacper_o

Masz tutaj linka do filmiku "jak powinno się wykorzystywać teren w worldpainter" https://www.youtube.com/watch?v=gCZ6cH_MuTE&index=2&list=FLURmDTkMy59aQg_sePswmdQ

Jeżeli nie znasz się na edycji terenu w takich programach, to lepiej zostaw to komuś innemu, kto się na tym zna. Coś takiego jest jednym słowem... beznadziejne. Oczywiście bez obrazy;)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Wydaje się ciekawe, ale: co? Nie za bardzo wiem co ma się robić na tym serwerze, oprócz kilku funkcji opisanych w wątku, jak będzie wyglądała taka walka? Czy ktokolwiek będzie się chciał wczuwać w grę i będzie tu ktoś grał? W jaki sposób serwer będzie na siebie zarabiał? 4GB ramu na 100% nie starczy. Moze projekt jest unikalny, ale nie widzi mi się zbyt dobrze.

PS. Tak, wiem, mój post wygląda na wielki hejt na ten projekt i nie opisałem nic ciekawego z tego projektu, lecz ja tu bardziej jestem od krytyki projektów niż pisania "ależ to jest świetne, dałbym całego dedyka temu projektowi i nawet nie musi na siebie zarabiać". Przepraszam za taką negatywną opinię :(

koweq
koweq

Czyli taki western?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Sam projekt (pomysł) wydaje się interesujący. Widzę kilka dobrych punktów zaczepienia, ale prezentacja (ten wątek) wymaga gruntownej zmiany. Brakuje mi szczegółowej opisanych funkcji, lepiej opisanego pomysłu.

Prezentowana mapa bardziej mnie zniechęciła niż zachęciła do pomysłu.

Poczekam aż wątek się rozwinie, narazie nie mam zdania.

JanekJaran
JanekJaran

Zgadzam się z przedmówcą.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Póki co odrzucam projekt ale widzę pewien potencjał, zbierzcie więcej rzeczy do pokazania i czekam na następną prezentację za jakiś czas :slight_smile: