Apache - VirtualHost

Poradniki społeczności
www, apache2
LinGruby
LinGruby Pionier

Dam tutaj na moim przykładzie jak powinien wyglądać poprawny VirtualHost dla więcej niż tylko jednej domeny.

Na początku wchodzimy w /etc/apache2/sites-available/ i edytujemy 000-default.conf i wklejamy to:

http://pastebin.com/dDrAsH3K

oczywiście podmieniamy nazwy domen na swoje, jest to przykład dla trzech domen.

Przykład tylko dla pierwszej domeny (nazwę domeny oczywiście wpisujesz swoją) Następnie wchodzimy do katalogu /var/www/ tworzymy katalog sp7ezd.ovh wchodzimy do niego tworzymy dwa katalogi logs i public w public wrzucamy naszą stronę i praktycznie to wszystko, oczywiście nie zapominany o /etc/init.d/apache2 restart

To by było na tyle co do VirtualHost i tworzenie więcej niż jednej domeny na jednym serwerze.

Na koniec mogę podać ciekawy Explorer dla plików do pobranie Encode Explorer, a jak to wygląda można zobaczyć tutaj

Thomas33
Thomas33

Ciekawe czy ktoś odpisze, czy sp7ezd.ovh zmieniamy na własną domenę? bo to nie zostało tu ujęte i nie jestem pewny

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak. Ustawiasz taką nazwę, jaką chcesz używać.

Nie zapomnij o podłączeniu rekordu w DNS.

Thomas33
Thomas33

Dziękuję, dodac normalnie to samo ip i po prostu jako rekord A?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zgadza się.

BrixNW
BrixNW

Można kilka różnych plików zamiast jednego?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Można. Ale trzeba pamiętać o podlinkowywaniu do sites-enabled.

LinGruby
LinGruby Pionier

LinGruby:

oczywiście podmieniamy nazwy domen na swoje, jest to przykład dla trzech domen.

@Thomas33 przecież napisałem ;-)

Thomas33
Thomas33

chodzi mi o to, że potem jest

sp7ezd.ovh

więc nie byłem pewny czy to też zmieniamy czy nie

LinGruby
LinGruby Pionier

no tak jest tam sp7ezd.ovh bo to moja domena, a podałem to tak jak ja mam więc na logikę jak ktoś korzysta z mojego rozwiązania to podmienia domeny na swoje...