Apache2 padł

Pytania i problemy
B0ruwa
B0ruwa

Witam, Mam problem z apache2, mianowicie posiadam serwer VPS na którym jest postawiona strona WordPress. Chciałem zwiększyć rozmiar wysyłania plików na stronę (domyślne 2M). Zrobiłem wszystko wg. poradnika. Po edycji pliku .htaccess, i załadowaniu na nowo apache2 strona przestała działać. Cofnąłem zmiany, ale błąd pojawił się ponownie:

Job for apache2.service failed because the control process exited with error code.See "systemctl status apache2.service" and "journalctl -xe" for details

. Po sprawdzeniu komendą systemctl status apache2 maszyna wypluła to:

● apache2.service - The Apache HTTP Server Loaded: loaded (/lib/systemd/system/apache2.service; enabled; vendor preset: enabled) Active: failed (Result: exit-code) since Sat 2021-10-30 19:38:02 CEST; 24min ago Docs: https://httpd.apache.org/docs/2.4/ Process: 2331 ExecStart=/usr/sbin/apachectl start (code=exited, status=1/FAILURE)

Oct 30 19:38:02 WWW systemd[1]: Starting The Apache HTTP Server... Oct 30 19:38:02 WWW apachectl[2331]: AH00526: Syntax error on line 6 of /etc/apache2/sites-enabled/default-ssl.conf: Oct 30 19:38:02 WWW apachectl[2331]: SSLCertificateFile: file '/etc/letsencrypt/lanmed-serwis.pl/fullchain.pem' does not exist or is empty Oct 30 19:38:02 WWW apachectl[2331]: Action 'start' failed. Oct 30 19:38:02 WWW apachectl[2331]: The Apache error log may have more information. Oct 30 19:38:02 WWW systemd[1]: apache2.service: Control process exited, code=exited, status=1/FAILURE Oct 30 19:38:02 WWW systemd[1]: apache2.service: Failed with result 'exit-code'. Oct 30 19:38:02 WWW systemd[1]: Failed to start The Apache HTTP Server. ~

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, jestem zielony i za bardzo nie wiem co robić...

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

B0ruwa:

nie wiem co robić Przede wszystkim spróbować rozczytać wszystko, co aplikacja ci napisała. Tutaj na przykład mamy wskazówkę:

B0ruwa:

SSLCertificateFile: file ‘/etc/letsencrypt/lanmed-serwis.pl/fullchain.pem’ does not exist or is empty Wygląda jakby coś stało ci się z certyfikatem. Nie usunąłeś go przypadkiem? Sprawdź więc zawartość /etc/letsencrypt/lanmed-serwis.pl/ i daj znać.

B0ruwa
B0ruwa

Sprawdzałem wszystko co wypluło. Wszystko jest na swoim miejscu tak jak wczesniej

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Spróbował bym na nowo zrobić vhosta i wygenerować certyfikat, a starego po prostu wyłączyć (vhost)

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.