API Sponsoringu?

Rozwiązane
odrzucone
anon82750602
anon82750602

Witam, zacząłem robić serwer z pewną osobą starającą się o współpracę. Nagle przyszło mi do głowy pytanie - Co z tego, że na spawnie/na chacie/gdzieś indziej będzie wyświetlała się reklama LVLUP skoro nikt nie będzie nią zainsteresowany?

Po namysłach przyszło mi do głowy coś takiego, by napisać tutaj o dodanie API Sponsoringu...

Jak to ma działać?

np. Gracz klika w reklamę LVLUP, otwiera mu się na czacie link do strony LVLUP oraz kod promocyjny, po wpisaniu którego i wykupieniu usługi na LVLUP otrzyma przy okazji np. VIP-a na serwerze.

U administratora serwera, który jest sponsorowany przez hosting, SystemZ konfiguruje kod promocyjny, który po zakupieniu usługi uruchamia skrypt na stronie WWW serwera, albo wysyła komendę do RCON, lub robi cokolwiek innego - gracz wpisuje też nick na serwerze, na który otrzyma nagrodę, jeśli mam pojedyńczy serwer i poproszę o np. wykonanie komendy RCON - otrzyma coś przy zakupieniu usługi za określoną cenę, albo jeśli mam kilka serweróœ oraz stronę, zostanie mu jednorazowo dodana nagroda do odebrania np. w itemshopie. Po zakupieniu np. VPS-a czy hostingu WWW/MC/TS3 gracz wpisuje skonfigurowany dla naszego serwera kod promocyjny oraz podaje swój nick.

Wynik? Zysk dla gracza i dla hostingu ;)

Co wy na to?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Ja nie za bardzo bym to widział. Mniej więcej wiem o co chodzi, ale to jest trudne do zrobienia i ciężkie w dalszej realizacji. Alternatywnie mógłbym zaproponować podobny system [System Reflinkow], Dzięki któremu zapraszając osoby do korzystania z usług LVL UP będziemy otrzymywać w zamian dodatkowy % z pieniędzy, które osoba zaproszona przez nas wyda na hostingu.

Przykład - wysyłając reflink do kolegi otrzymasz 10% wydanych przez niego WPLN. Pomysł ciekawy, natomiast obawiam się, żeby go zrealizować bedzie musiała zostac lekko zawyżona cena, a nie o to nam wszystkim chodzi. To tylko moje przemyślenie. Pozdrawiam

koweq
koweq

Mi to się podoba! ;)

WoZZowskY
WoZZowskY

Mi sie podoba Te pomysł z serwerem Minecraft bo w te reklamy na chacie i tak nikt nie paczy a co dopiero w to kliknąć 😛

anon82750602
anon82750602

To tez dobry pomysl :slight_smile:

HippoMC
HippoMC

A tą osobą jestem ja :slight_smile: Jestem za.

Anonymous
Anonymous

Pomysł bardzo ciekawy ;).

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Niestety wygląda to na zbyt skomplikowane i nieopłacalne od naszej strony.