Asus czy Msi co wybrać ?

Off topic
Eksvolius
Eksvolius
Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Jeden i drugi są za słabe jak na tą cenę. W ogóle dlaczego akurat media markt, tam to zedrą z Ciebie skórę i się nią podetrą.

Jak już lapek co ma trochę podziałać i nie zestarzeć się po 6 mc, to polecam coś z prockiem i7 (jakakolwiek generacja). Sama dobra grafika to nie wszystko, niektóre procesy potrzebują także procka.

Warto też rozważyć dysk SSD jak chcesz grać w gry, krótsze czasy ładowania lokacji lub map (co na HDD może czasem denerwować).

8GB RAM to takie minimum także (a raczej może już standard?).

I błagam, żadnej Win10, toż to telemetrią i przesyłem do NSA wieje na kilometr 😃

A najlepiej to do gier kupić i złożyć z części normalnego PC, laptop to crap a nie granie. Grzeje się toto, buczy i mnie osobiście doprowadza do szewskiej pasji. Nie ma to jak pudło, lepsze chłodzenie i taniej można dostać lepsze części. Dla paranoików polecam dwa dyski, jeden na Win do grania, drugi na Linuxa do przeglądania stron i innych, bardziej ryzykownych rzeczy (kupno/sprzedaż czyli bankowość).

No ale co kto woli. Jak chcesz lapka do oglądania filmów to też żaden z tych, nie opłaca się wybecylować 4k na oglądanie hehe filmów z taką grafiką 😃

Ale mogę się mylić, już trochę czasu minęło odkąd kupowałam i składałam kompa.

LinGruby
LinGruby Pionier

Aylin:

Jak już lapek co ma trochę podziałać i nie zestarzeć się po 6 mc, to polecam coś z prockiem i7 (jakakolwiek generacja). Sama dobra grafika to nie wszystko, niektóre procesy potrzebują także procka.

i7 6 generacji już za 4,5 tyś można kupić no i oczywiście dysk SSD

Aylin:

I błagam, żadnej Win10, toż to telemetrią i przesyłem do NSA wieje na kilometr 😃

I tu się zgadzam na 1000% i proponuję jak już co kupować lapka bez systemu ( zawsze parę stówek w kieszeni ) i samemu wgrać ( najlepiej jakiegoś Linux'a albo jak proponowała

Aylin:

Dla paranoików polecam dwa dyski, jeden na Win do grania, drugi na Linuxa do przeglądania stron i innych, bardziej ryzykownych rzeczy (kupno/sprzedaż czyli bankowość).

takie rozwiązanie jest najlepsze dla tych co lubią czasem pograć ale jak gry nie wchodzą w grę to proponował bym samego Linux'a naprawdę w obecnych czasach jest bardzo przyjazny nawet nie trzeba za bardzo z konsoli korzystać bo do większości są programy w gui nie to co jeszcze 10 czy 20 lat temu ;-) )

@Eksvolius Napisz jeszcze jakie zastosowanie miałby mieć ten laptop, i zrób jeszcze przegląd po innych stronach może się okazać że znajdziesz jeszcze coś ciekawszego do tej kwoty 4500 ;-)

Eksvolius
Eksvolius

Znalazłem jeszcze dwa laptopy: https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-vx-15-vx5-591-7090 i https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-asus-rog-gl553ve-fy022t . One są z win 10 niestety ale jeszcze poszukam innych np. bez systemu. Jeśli mogę spytać to skąd taka opinia o Media Markt ? (jeszcze nic u nich nie kupowałem więc nie wiem jak u nich z obsługą i innymi rzeczami) W przyszłości mam zamiar złożyć własnego PC jednak na tą chwilę chciałbym kupić laptopa. Jeśli będziesz mogła ocenić i te dwa laptopy będę wdzięczny, jeszcze poszukam innych modeli i w innych sklepach. Jeśli chcesz możesz podesłać swoje propozycje. :)

Eksvolius
Eksvolius

A laptop miałby spełniać funkcje do gier (np. GTA5,W3,CS) i do oglądania filmów.

LinGruby
LinGruby Pionier

To jak wchodzą w grę GRY to szukaj czegoś typu laptop gamingowy przystosowane do ciągłego i długo trwałego obciążenia np. coś takiego w okolicach ceny jaką możesz wydać

Acer Aspire VX 15

http://www.benchmark.pl/produkt/acer-aspire-vx-15-vx5-591g-75g3-nh-gm2ep

lub o podobnych parametrach ;-)

Eksvolius
Eksvolius

Mam tu dwa modele w podobnych parametrach, tego co wcześniej https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-vx-15-vx5-591-7090 i https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-msi-gl72-7rd-281pl jednak nie wiem który jest lepszy. Acer ma 16gb ram i gtx1050TI natomiast MSI 128gb dysku SSD, gorszą kartę graficzną gtx1050 i 8gb ram, jest też napęd optyczny ale napęd to można dokupić :P.

LinGruby
LinGruby Pionier

Z tych co podałeś MSI 17,3 cala, RAM zawsze możesz dokupić no i ma dysk SSD ale ACER ma lepszy procesor więcej ram a dysk SSD można chyba będzie dorzucić ( byś musiał spojrzeć na stronie ACER'a czy jest opcja dodania SSD )

Ja osobiście brałbym ACER'a bo mam już dwa lapki tej firmy i nie narzekam ;-)

Eksvolius
Eksvolius

Używałeś ich do grania czy raczej przeglądania internetu np. filmy itp. ?

LinGruby
LinGruby Pionier

powiem tak ja nie gram w gry, ale z kompilacją kernela mój główny lapek sobie radzi bez problemu, a teraz gdzieś od ponad dwóch tygodni nonstop obciążenie procka nie spada poniżej 95% testowanie kopania krypto walut po CPU temperatura podskoczyło tylko o 10 stopni ;-) A dodatkowo cały czas jakieś filmy w HD etc. i 20 kart przeglądarki otwarte ( zero zacięć itp. )

Eksvolius
Eksvolius

Ok. Dzięki :)

LinGruby
LinGruby Pionier

A tak jeszcze jako ciekawostka

https://www.youtube.com/watch?v=BN4Ty0Dkud0

koweq
koweq

Ja też polecam acery, dobra jakość wykonania ;)

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

@Eksvolius Za każdym razem jak byłam w Media Markt czy Saturnie to ceny powalały. Jeśli masz w okolicy Komputronika albo Xkoma (choć tu też potrafi być nienajtaniej) to lepiej obczaj co tam mają.

Obecnie jestem w posiadaniu Lenovo Y510P, zakupiony został z Komputronika za 4k. Mimo że regularnie na nim gram od (nie pamiętam, za dobrze się na nim bawię) 2-3 lat to dalej jest w stanie pociągnąć wymagające gry na medium, medium/high. GTA V testowany był na medium, daje 60 klatek na najwyższej jakości teksturach, to samo Skyrim.

Dodatkowo używałam swego czasu Photoshopa i ładowałam spore pliki, też nie było problemu. Jedynie nie używałam Blendera albo czegoś temu podobnego, niestety. Jak na dysk hybrydowy to i tak nieźle, chociaż czasem da się odczuć tą część HDD jak np. zasuwam w dużej lokacji w Skyrimie.

Ostatnio dostałam w prezencie mały chip, co to jest dyskiem (nie wiem, nie znam się na tej magii, wiem że działa). Teraz nie muszę się bawić z podłączaniem Ubuntu przez USB, wszystko jest w środku i śmiga :slight_smile:

Lapka najbardziej cenię za podświetlaną klawę, nie raz uratowało mnie to z opresji wstawania i włączania światła przed dokończeniem walki/pisania ustępu do np. magisterki 😃

DoreK
DoreK α-tester v3

Ja bym proponował produkty firmy Dream Machines, zapoznaj się. Ogółem do grania laptop to zło, chyba że koniecznie potrzebujesz tej mobilności...

Eksvolius
Eksvolius

Będę jeszcze rozważał kupno dysku SSD bo jak mówisz, że zasuwanie po dużej lokacji w Skyrimie da się odczuć, to boje się myśleć co w Wiedźminie 3. Chociaż może długie ładowania ekranu i inne rzeczy bym jakoś przeżył, kiedyś pamiętam jak miałem słaby internet to CS potrafił się pół dnia pobierać więc to było dopiero długie czekanie. :)

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Widziałam jak ładuje się mapa na SSD, praktycznie instant jeśli chodzi o CS:GO. Grałam też w Skyrima na normalnym PC, gra była zainstalowana na SSD. Różnicy większej nie było (mniej buczało i się grzało wszystko plus efekty były ździebko lepsze), ale ładowanie lokacji lub przemieszczanie się z buta z jednej strony mapy na drugą było odczuwalnie szybsze.

Lepiej już mieć 250GB SSD niż 3TB HDD do grania, zwłaszcza że chyba nawet w podobnej cenie chodzą. Do przechowywania materiałów National Geographic zawsze można dokupić i dokręcić drugi dysk ;)

Eksvolius
Eksvolius

A w swoim laptopie miałaś wbudowany napęd optyczny czy zewnętrzny ?

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Napęd jest, ale użyłam go może z raz czy dwa. Teraz płytki to stara technologia, kiedy masz pendrive na którym kilkukrotność tej płytki się zmieści.

Dysk zewnętrzny z Ubuntu podpinałam na USB 3.0., ale teoretycznie niby można wypiąć ten napęd i coś tam zamiast niego włożyć. Nie byłam na tyle ciekawa żeby kombinować, to nie Dell gdzie można połowę dodatków wywalić i wstawić wincyj baterii albo dysków 😃

Spiritum
Spiritum

Tylko pamiętaj by kupić dysk NVMe jak Samsung EVO 960

Eksvolius
Eksvolius

Jeszcze chciałbym się zapytać czy miałaś windowsa 10? Jeśli tak to jak się sprawuje win 10 bo ja mam 8.1 i nie wiem.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jeśli zmieniłbyś zdanie i chciałbyś jednak normalnego wydajnego kompa (lub ktoś inny czyta ten wątek i mu się przyda)

Na tej stronie są rozpisane polecane zestawy na przedziały cenowe https://www.purepc.pl/artykuly/zestawy_komputerowe

LinGruby
LinGruby Pionier

Jak masz 8.1 to zostań na nim jak najdłużej bo 10 to jak nie porobisz odpowiednich rzeczy ( czyli zblokować cały ruch do MS i firm współpracujących ) co prawda w 8.1 też to występuje ale nie w takim stopniu jak w 10

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Nie miałam i mieć nie zamierzam, wystarczy że na 8.1 namęczyłam się żeby wywalić całą telemetrię (o której wiadomo, pytanie czy nie ma tego więcej).

Obejrzałam parę filmików na YT jak ludzie rzucali mięsem przy samej instalacji, przeczytałam parę poradników i innych ocen i śmiało mogę stwierdzić że kijem tego nie tknę. Nawet za darmo tego nie wezmę, bo to brzydko pachnie wyciąganiem informacji na szeroką skalę. Jak chcą sobie śledzić Amercanfagów, prosz bardz, ich kraj. Nie wiem co oni chcą o takim zjadaczu chleba z Polski wiedzieć, a nawet jeśli chcą wiedzieć to ode mnie się nie dowiedzą.

Jeśli możesz to wykorzystaj Win 8.1 do samego końca, trzeba wycisnąć z niego ile się da i dopóki ma wsparcie. Mam nadzieję że do tej pory wszystkie istotne rzeczy już będą dostępne na Linuxa i nie będę potrzebować produktów M$.

Amatorek
Amatorek

Ten laptop jest teraz w promocji https://www.x-kom.pl/l/acer-vx5-rabat dostaniesz go z fajnym rabatem :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

A po otrzymaniu od razu byś win 10 wyrzucił :D