Ataki na serwer bungee

Pytania i problemy
minecraft, zarządzanie, bungeecord, ddos
kayoz09
kayoz09

Mam problem z atakami na mój serwer Waterfall. Szukam jakiejś taniej i skutecznej metody na ochronę. Przy takim obciążeniu serwery po prostu się wywalają.

unknown (1)|601x301 unknown|690x216

BakuQ
BakuQ

Zakup Aegis'a lub EyfenCorda

kayoz09
kayoz09

Czy EyfenCord mogę stosować jako zamiennik Waterfalla bez problemów np. z pluginami?

BakuQ
BakuQ

Tak, używałem go pare miesięcy i działał bez problemu i zużywał 250mb ramu nawet przy 30 osobach

Helios1993
Helios1993

Tych zawirusowanych eyfencordów czy aegisów od "najlepszych hakerów" nie kupuj, będą takie same lagi jak teraz, ale nie podczas ataku na twój serwer, a podczas ataku na inny serwer z twojego, zainfekowanego wiruskiem serwera przez twórców tych pseudo-zabezpieczeń. Waterfalla zastąp velocity i jeśli na serwer wpuszczasz piratów to dokup do tego jakiegoś antybota, najlepiej botsentry.

BakuQ
BakuQ

Skoro masz takie informacje że mają wirusy to zapewne masz dowód nie prawda?

Helios1993
Helios1993

Oczywistych dowodów nie mam, ale to się ciągle powtarza. Przykład:

Xayanix: tworzy zabezpieczenie - atakuje serwery i zmusza do zakupu tych zabezpieczeń - zaczyna sprzedawać dostęp do swojego botneta.

Yooniks: tworzy zabezpieczenie - atakuje serwery i zmusza do zakupu tych zabezpieczeń - zaczyna sprzedawać dostęp do swojego botneta.

Twórcy safemc: tworzą zabezpieczenie - atakują serwery i zmuszają do zakupu tych zabezpieczeń - tu o botnecie nic nie wiem, możliwe, że był, ale też możliwe, że go nie było, jednak warto spojrzeć na jakże mocne ataki, które od twórców safemc padają na serwery używające zabezpieczeń yooniksa.

A teraz pytanie, skąd ten botnet? Najoczywistszą odpowiedzią jest - serwery korzystające z ich software'u, no bo jak w prostszy sposób zdobyć maszyny?

BakuQ
BakuQ

Bez sensu argumenty, to że ktoś ma botnet to odrazu z maszyn na którym są silniki? non sens, wiekszej glupoty nie uslyszalem, kolejna osoba ktora wypowiada sie a nie ma zadnych konkretnych dowodow a swoje przypuszczenia. Mamy 2021 rok botnet to nie problem, pozatym ludzie kontroluja swoja siec itd i zauwazyli by takie akcje. Czemu np derpmc nie ma zadnego botnetu ani nic?

Helios1993
Helios1993

Jest to najprostszy sposób żeby taka osoba pozyskała w 100% prywatny botnet, do którego dostęp później może sprzedawać, więc jest to najbardziej prawdopodobna teoria. Nie mówię, że tak jest, a jedynie, że jest na to duża szansa. Co do derpa, skąd możesz wiedzieć czy mają, czy nie mają?

Axerr
Axerr

No nie wiem. OVH zablokowało kiedyś mojego dedyka po zainstalowaniu jednego z takich silników. Nie będę tutaj pisał którego dokładnie, ale była taka akcja, że dostałem na maila info o blokadzie VPS z powodu ruchu wychodzącego.

kayoz09
kayoz09

Korzystałem z botsentry gdy byłem wyłącznie na spigocie, chyba działał. Botsentry przeblokuje ataki jeszcze na poziomie bungee?

Helios1993
Helios1993

Tak, nie zapomnij też o użyciu 2x wydajniejszego od waterfalla silnika proxy velocity (od tego samego autora co zrobił waterfalla).

Jakubk15
Jakubk15

Helios1993:

Tych zawirusowanych eyfencordów czy aegisów od “najlepszych hakerów” nie kupuj, będą takie same lagi jak teraz, ale nie podczas ataku na twój serwer, a podczas ataku na inny serwer z twojego, zainfekowanego wiruskiem serwera przez twórców tych pseudo-zabezpieczeń. Waterfalla zastąp velocity i jeśli na serwer wpuszczasz piratów to dokup do tego jakiegoś antybota, najlepiej botsentry.

Co ty wygadujesz, człowieku? EyfenCorda używają topowe serwery i nikt nie ma z tym problemu. Jesteś pierwszą osobą, która ma jakiś problem, na dodatek ocenia pluginy po przeszłości autorów, co jest totalnym absurdem. Co do BotSentry, no to do zakupu potrzebujesz PayPala/Crypto, a autor nie zaznaczył, że jest koniecznie pełnoletni ;) Proszę się nie udzielać w tematach silników, o których totalnie nie masz pojęcia ani żadnych dowodów.

kayoz09
kayoz09

Okej, spróbuję z Velocity. Dziękuję :D

Firu
Firu

Po prostu trzeba to umieć robić.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.