Ataki na serwer teamspeak

Zombie
vps, zarządzanie, ts3
neepq
neepq

Witam,

Mam pytanie istnieje jakaś możliwość zablokowania Ataków na VPS KVM? Ponieważ mam postawiony na nim serwer TS3, ale serwer leci z byle maszynki.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Masz włączone filtrowanie na porty udp ts? (panel: https://my.lvlup.pro/)

Stawiam, że to atak aplikacyjny, nie wolumetryczny. Zazwyczaj wystarczy iptables oraz włączenie filtrowania game.

neepq
neepq

jak włączyc filtrowanie Game? I jakie dodac porty UDP TS?

anon10657637
anon10657637

Jeżeli chcesz, żeby serwer TS3 nie był atakowany, to go usuń. Serio, mnie to już dobija. To jest raczej logiczne, że jeżeli VPS działa, a sam serwer nie, to znaczy, że coś z aplikacją się dzieje. Od siebie polecam zmienić komunikator, mniej problemów, więcej pieniędzy w kieszeni.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Agresor Wizzard :V

@neepq 690x376

critical
critical

Jakby szedł DDOS, to padałoby Ci wszystko. Sami teraz przed przejściem na lvlup zmagamy się z codziennymi atakami, gdzie na godzinę pada wszystko.

Kilka tygodni temu natomiast ktoś jakimś (prawdopodobnie) exploitem wyłączał serwer, nie wywalał go.

Aktualizacja serwera TS3 do najnowszej wersji rozwiązała problem, natomiast KVM od lvlup skutecznie się broniła przez DDOS'ami (posiadałem dość aktywny serwer TS3).

Anno
Anno

Jeżeli były bo ataki to zrób tcpdump'a i wyślij go w tickecie 😉

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Anno:

Jeżeli były bo ataki to zrób tcpdump'a i wyślij go w tickecie 😉

Nie ma takiej potrzeby, przy KVM można filtrować ruch z poziomu VPS wedle własnego uznania. Jeśli problem jest duży i węzeł ma problem z przyjęciem takiego ruchu to support sam kontaktuje się z właścicielem VPS odnośnie takiej sytuacji i wtedy można ustalać takie rzeczy.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wyczuwam za dużo OVH/SYS. Tam proszą o tcpdump w takich sprawach :D