Autostart oprogramowania

Zombie
vps, debian
kamyrdol32
kamyrdol32

Witam, mógłby mi ktoś pomoc? otóż chce zrobić aby podczas włączania się systemu (Debian 7) włączyły się również odpowiednie programy/boty.

NP żeby uruchomił się AntyVPN (/home/AntyVPN) Komenda rozruchowa: ./run start

Z gory dziękuje za pomoc. kamyrdol32

LinGruby
LinGruby Pionier

Wszystko możesz wrzucić /etc/rc.local przed exit 0

w taki sposób

   /home/AntyVPN/run start
   /home/...
   exit 0

tylko pełna ścieżka musi być podana gdzie znajduje się skrypt startowy ;-)

Powodzenia

kamyrdol32
kamyrdol32

Sa jakieś inne alternatywy? Z tego co wiem to czasami lubi wywalać błędy przy tym sposobie, np. przy TS3

LinGruby
LinGruby Pionier

Ja tak odpalam różne rzeczy w zależności od potrzeby prawie od 2008 roku i nigdy problemów nie było, Ts3 serwer też tak odpalam ;-)

kamyrdol32
kamyrdol32

Bardzo dziękuje za pomoc, widocznie złe słyszałem :D.

Jest jakiś sposób aby skrypt sprawdzał czy istnieje screen o jakiejś nazwie, o ile nie, uruchamia np. TS3?

Szymon
Szymon

Wszystko odpala się z roota czy jest jakiś sposób na odpalanie się z danego użytkownika?

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Da się to zrobić też z crona wraz z autorestartem uruchamiając spod innego usera. Mogę podać szczegóły.

kamyrdol32
kamyrdol32

Jeśli masz czas to z chcecie dowiem się czegoś o cron 😃

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

w /etc/crontab dodajesz taką linię:

* * * * *   ts3    cd /home/ts3/teamspeak3-server/ && bash ts3server_startscript.sh start > /dev/null 2>&1

* * * * * te 5 gwiazdek oznacza uruchomienie tej linii co każdą pełną minutę

ts3 to użytkownik pod którym masz serwer ts3 (nie używaj proszę do tego celu konta root bo to jak proszenie się o kłopoty)

cd /home/ts3/teamspeak3-server/ wchodzi Ci do katalogu gdzie masz pliki serwera ts3.

bash ts3server_startscript.sh start odpala Ci serwer o ile nie jest odpalony, działa więc jednocześnie jako autorestart oraz jako start przy bootowaniu serwera.

> /dev/null 2>&1 zapobiega wysyłaniu zawartości konsoli na maila i zapychaniu lokalnej skrzynki

kamyrdol32
kamyrdol32

Da się w cron zrobić żeby wykonało jedna rzecz a po chwili kolejna?

NP. RESTART CO 6H ./bot stop ./bot start

LinGruby
LinGruby Pionier

Tu znajdziesz jak to zrobić:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Crontab