Autouruchamianie skryptu przy starcie serwera

Zombie
vps
kjakkonrad
kjakkonrad

Dzięki kolego! Chyba działa było tak jak w poradniku! Mam nadzieje ze nie będzie mi teraz serwera minecraft wyłączać, poniewaz VPS dostawał "laga" i się chyba resetował lub przeładowywał pliki ew. wyłączał screena. Macie jakieś pomysły jak zrobić aby poczas uruchamiania się VPS wpisał komende ./start.sh ?

echo "/root/.start.sh auto 0 0" | sudo tee -a /etc/fstab czy coś takiego tez by uruchamiało mój pliczek start.sh?

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Użyj polecenia crontab -e i na dole nowo otwartego pliku wprowadź @reboot sh /root/.start.sh

kjakkonrad
kjakkonrad

Czek czyli wpisuje pierwsza komendę a później zgaduje ze mi się plik ostrzy w putty do edycji i dopisuje tam komendę druga?

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

tak, po wpisaniu pierwszej komendy musisz zejść na sam dół pliku, który Ci się otworzy i wpisać tam to drugie polecenie, które Ci podałem, zakładając że ten skrypt start.sh znajduje się w /root/.start.sh

kjakkonrad
kjakkonrad

Dzięki ;) mam pytanko bo czasami po wpisaniu screen -r x nie pokazuje mi consoli serwera tylko ze mam uruchomiony serwer ale nie może wznowić coś takiego nie pamietam dokładnie wiesz może jak to ogarnąć? Bo nie chce mi się wtedy wbijać na mc i stopować serwera potem uruchamiać go na nowo (bo działa ale nie mam dostępu do consoli)

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.