Bananowa wizytówka

Zombie
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Witam serdecznie :slight_smile: Mam do zaprezentowania moją osobistą wizytówkę - PLBananek. Jest ona skromna i prosta. Oparta jest na Bootstrap'ie - popularnej bibliotece CSS. Co udało mi się zrobić:

  • płynne przewijanie (po kliknięciu na element menu)
  • formularz kontaktowy
  • zdjęcia slideanim ("wjeżdżające" zdjęcia)
  • responsywność (wszystko jest dopasowane do PC i telefonów)
  • informacje na temat serwera TS (poprzez REST API od Planet TeamSpeak)
  • fajne zaokrąglenia container'ów I wiele innych rzeczy :slight_smile:

Tak, wiem, być może taka sobie strona, ale moim zdaniem jest ładna.

Strona posiada certyfikat SSL :slight_smile: Dzisiaj nawet wizytówka bez SSL to zuo.

Link: http://www.plbananek.pl/ (Wiem, przestarzałe www. - mam do tego sentymentalność 😉)

Za pewien czas strona będzie dostępna pod domeną .eu ;)

Proszę o szczerą opinię ;)

Pozdrawiam wszystkich cieplutko :slight_smile:

PS. Może chce ktoś taką wizytówkę? Zapraszam na priv, a zrobię ;)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Hej Dawid :) Strona klasyczna, w miarę estetyczna. Musisz natomiast popracować nad językiem, nie chodzi tu o Java czy C#, lecz nad używanymi słowami i składnią: Mam na imię Dawid. Mam 15 lat. Chodzę do II klasy gimnazjum.

  • Użyłbym przecinków zamiast kropek. Moją pasją jest informatyka, szczególnie programowanie.
  • Napisałbym po prostu Moją pasją jest programowanie. Lubię robić różne strony internetowe
  • Zamiast lubić, użyłbym np. tworzyć. parę projektów
  • Zmień na kilka projektów, lepiej się czyta. informatyczne serce
  • Jakoś mnie to nie przekonało :P

Sam w stylu pisania oraz słownictwie nie jestem najlepszy, lecz strona powinna być zrobiona porządnie i profesjonalnie. undefined

To wszystkie moje wskazówki, reszta bardzo mi się podoba. Tak trzymaj. Cześć!

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Pisane na szybko ;) Nie miałem pomysłu ;) Pomyślę, poprawię ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

@Timo poprawka zastosowana :) Możesz zobaczyć ;)

#Łatka 0.1 + Dodano HSTS + Poprawiono content

SunNight
SunNight

Mi się tam podoba! Duży plusik.

Marcoral
Marcoral Pionier

Podczas kiedy większość osób w Twoim wieku eksperymentuje z mieszaniem spirytusu z wódką, Ty tworzysz swoją e-wizytówkę. Super sprawa:)

Co do samej wizytówki, moim zdaniem ten zielonkawy kolor jest ciut zbyt jaskrawy. Na Twoim miejscu postarałbym się trochę go stonować.

Glupikocz
Glupikocz

Według mnie ci co maja monitory full hd i 4k a to juz full hd to juz standard to jakoś to tak dziwnie wygląda dla mnie powinno być tak ze to zielone tło powinno być na cała stronę bo jakoś to tak dziwnie wygląda ze wchodzisz i nagle 3 rzeczy na siebie nachodzą ale to też moje tylko widzimisie bo lubie tego typu strony jak http://sunnight.pl

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Dla mnie super, tylko ten zielony tak jakoś krzyczy mi w twarz na wejściu 😛 W Twoim wieku potrafiłam tylko skonstruować małe koszmarki html/css na myloga (ciekawe czy to istnieje jeszcze), więc super i oby tak dalej :slight_smile:

Glupikocz
Glupikocz

Jeżeli ktoś lubi takie coś jak HTML/PHP/JS/CSS to się tym zajmuje np ja tak samo od 12 roku życia oglądam filmiki i tak naprawdę więcej samemu się nauczyłem niż to co mi w szkole pokazali jestem w technikum i mówią mi do to jest komputer i co ma w srodku... jak ktoś idzie na informatykę to wiadomo że coś się tam zna to na jakiego wacława karzą mu się tego uczyć ja też uwielbiam to i jestem aktualnie w fazie tworzenia swojej pierwszej gry w unity nawet ładnej bo w full hd ale mam słabo z optymalizacja bo narazia do tych textur to trzeba pc z nasa ale ja to poprawie :D

koweq
koweq

Co do nauki w szkole. Gimnazjum, klasa informatyczna - excel i word. Przez 2 lekcje photoshop a 4 "teledysk" w movie makerze. Kilka lekcji tzw. "klocków" czyli takiego scratcha tyle że na code.org... A koledzy mają takie pytania jak: "Jak się robi spacjęęęę?"... Myślałem że chociaż powiedzą jaki jest szkielet html ;_;

LinGruby
LinGruby Pionier

Wygląda fajnie 😃 i jak na twój wiek @DBanaszewski to szacun tak to się chyba mówi ;-)

ale ja chyba starej daty jestem i te wszystkie nowe strony mnie przerażają i jak sprawdzam kod na tych nowych stronach to błąd na błędzie ale teraz to chyba reguła, kiedyś to było nie do pomyślenia coby na stronie były jakieś błędy ;-)

no ale ja chyba dziwny jestem ;-)

Glupikocz
Glupikocz

Koweq ja w gimna to miałem co to jest myszka a word czy exela to szok było pomyśleć ze taki program istnieje jak tam pc maja 128 ramu tam nawet myszka nie działa i na przykładzie pokazywali nam z neta jak tego sie uzywa kurwa w gimnazjum to jest dramat ja rozumiem ze ktos jest starej daty i wgl ale my juz nie i chyba wiemy co to myszka ciekawy jestem czy wiedza co to jest wgl monitor bo kiedyś kodem sie pisało...

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Proszę mi tutaj się nie kłócić/zaostrzać zdania 😉 Dzisiaj może zrobię łatkę 0.2 ;) Zmienię to oczo... walące tło na jakieś video/gif/img ;)

PS. @LinGruby zobacz mój kod ;) Ja bynajmniej nie widziałem błędów ;)

koweq
koweq

DBanaszewski:

Proszę mi tutaj się nie kłócić

A kto się tu kłóci? ;D

LinGruby
LinGruby Pionier

@DBanaszewski

dla starszych stron stosuję to https://validator.w3.org/

a co do tych nowszych to to non-DTD-based validator https://validator.w3.org/nu/

i tu kilka ciekawych rzeczy https://w3c.github.io/developers/tools/

wszystko mówi

https://validator.w3.org/nu/?doc=https%3A%2F%2Fwww.plbananek.pl%2F

i fakt strona działa etc. itp. ale dla mnie to już dziwnie wygląda ;-)

ale jak pisałem kiedyś były jakieś kanony strona musiała być zgodna etc. itp. a teraz to

Glupikocz:

ja rozumiem ze ktos jest starej daty i wgl ale my juz nie

no i o to chodzi kiedyś były jakieś wytyczne etc. itp. a teraz wolna amerykanka ale niema co się przejmować jak FB, Twitter i podobne strony sypią błędami to chyba to już norma i żadne kanony nie obowiązują ;-)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

@LinGruby błędy naprawione ;)

Łatka 0.1.1

+ Dodano znaczniki alt przy zdjęciach + Usunięto zbędny znacznik + Zmieniono typ pola z e-mail na email

To tlo zmienię jak najszybciej ;)

Łatka 0.1.2

+ Wyłączono cache (przez .htaccess) ze względu na opóźnienie statusu TS

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Łatka 0.2

+ Zmieniono tło napisu głównego: z zielonego na szary.

Glupikocz
Glupikocz

Nie wiem czy tak ma być czy nie ale znalazłem błąd gdy wchodzę na stronę to ten przycisk PLBananek zaczyna wariować raz zielony raz niebieski i czerwony za każdym razem inny :D , do tego gdy masz te HTML CSS i tam z przodu tego słonia XDD to on wjeżdza ostatni 2 wjadą a on dopiero gdy ruszysz myszką gdzieś niżej 690x204

Plus zrob większy odstęp pomiędzy dwoma linijkami ponieważ jest to troszke nieczytelne daj tak np z 1 do 1.2 zawsze było ok :D

690x203

kolejny błąd to taki sam kolor ts.plbananek.pl gdy na to najedziesz to dopiero wtedy to widać

277x363

Plus nie powinno się pisać "Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017-2017" tylko "Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017"

Potwierdzenia robota też są nie potrzebne ja wiem że to może fajne bo dużo nowoczesnych rzeczy ale to już wogólę nie jest potrzebne z takiego powodu że google to usuwa przez robota który ich oszukał w 2018 tego nie ma być na żadnej stronie a tak do mniej wiecej września z 3/4 stron to znika

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Glupikocz:

to ten przycisk PLBananek zaczyna wariować raz zielony raz niebieski i czerwony za każdym razem inny

Który przycisk?>Glupikocz:

to tego gdy masz te HTML CSS i tam z przodu tego słonia XDD to on wjeżdza ostatni 2 wjadą a on dopiero gdy ruszysz myszką gdzieś niżej To wina full HD ;)

Glupikocz:

gdy na to najedziesz to dopiero wtedy to widać

Ale co widać? XD

U mnie na telefonie i PC wszystko działa normalnie, nic się nie zmienia, wszystko działa :)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Glupikocz:

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2017-2017"

Zapomniałem o tym 😛 Jest to skrypt PHP, więc jest automatyczna aktualizacja ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Łatka 0.3

+ Aktualizacja kodu CSS + Naprawiono stopkę

DoreK
DoreK α-tester v3

Ja bym zmniejszył tą stronę (chodzi o "o mnie"m "Serwer TeamSpeak" i formularz kontaktowy).

Pantoflarz
Pantoflarz

Bardzo ładnie że zrobiłeś sobię taką wizytówkę!

Tez chcialem, ale z uwagi na mój nick postanowiłem ze sobie daruje XD

Wracając. Podoba mi się prostota strony, lecz nie widzi mi się to ze mieszamy 3 kolory - bialy, szary i niebieski jakiś. Poszedł bym w biały i szary. Według mnie to wystarczy i nada ładniejszy wygląd - mówię tu o tych boxach wielkich ;)

Formularz kontaktowy też bym trochę zmniejszył - wydaje sie strasznie masywny 😛

Pozatym fajnie i powodzenia w dalszym rozwijaniu umiejętności i stronki :)

luxDev
luxDev Pionier

Pantoflarz:

Tez chcialem, ale z uwagi na mój nick postanowiłem ze sobie daruje XD

😄 😄 :D Możesz zawsze zmienić na Buciarz :D

bezkapi
bezkapi

Srednia taka troche. Za bardzo wszystko jest rozciagniete a te karty mozesz zamienic na jakies np. te z material design. Druga rzecz, to fajna licencja na teamspeaku. Nie musisz tymi slotami pokazywac, ze jest jakas lewa.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

@bezkapi witam.

bezkapi:

Srednia taka troche

Rozumiem :/

bezkapi:

to fajna licencja na teamspeaku

W pełni legalna, mam mały pomysł co do współpracy z lvlup.pro ;) (Info: płacę średnio po 800$ msc, trochę dużo)

Pozdrawiam ciepło :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Moim zdaniem lepiej wygląda z: [code].bg { border-radius: 0; } [/code]

Przy obecnym stylu zaokrąglanie tego nie ma sensu.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

@Nieznajomy11 - zastosowałem zmianę. @Pantoflarz - zastosowałem zmianę.

Update 0.4

+ Zmieniono styl contenerów + Zmieniono kolorystykę na jednolitą (szarą) + Zmieniono rozmiar formularza kontaktowego (z responsywnego na statyczny - 80%) + Dodano typ licencji do statusu serwera + Poprawiono reCaptcha (usunięto śmieszny tekst po błędnej odpowiedzi backendu - "F*ck you! You can't send message to me!" + Zmieniono czas HSTS do 1 roku

Pozdrawiam ciepło :)

PS. Mam zamiar wprowadzić AJAXa (XML) lub AJAJa (JSON) do formularza ;)

koweq
koweq

DBanaszewski:

F*ck you! You can't send message to me!

A ten tekst pojawiał się tam bez cenzury? xD

anon10657637
anon10657637

DBanaszewski:

śmieszny

480x347

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tak XD

koweq
koweq

Ty zrobiłeś ten tekst? xd

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tak 😛

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Uwaga!

Od 14 kwietnia trwają prace związane z zmianą serwera DNS! Wszystkie usługi związane z plbananek.pl (czyli informatycznie *.plbananek.pl) są niedostępne :( Prace mają potrwać maksymalnie do 19 kwietnia.

Pantoflarz
Pantoflarz

Już ładniej to wygląda.

Myślałeś może o użyciu czegoś typu bootstrap czy material design jako podstawy? Miałbyś dużo mniej problemów i więcej możliwości, to tylko propozycja :P

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ta strona oparta jest na Bootstrapie 😛

Pantoflarz
Pantoflarz

Sory niektóre elementy zbiły mnie z tropu XD

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Aktualizacja 1.0-RC1

Wersja wizytówki przed wydaniem

  • Poprawiono CSS
  • Poprawiono skrypty
  • Poprawiono formularz kontaktowy
  • Poprawiono zdjęcia (wyrównanie wielkości do 200px)
  • Poprawiono tło
  • Dodano muzykę w tle (działa tylko na PC)

PROSZĘ O PRZETESTOWANIE ;) Po przetestowaniu, proszę napisać czy wszystko gra ;)

Pozdrawiam ciepło ;)

koweq
koweq

muzyka KOMPLETNIE nie pasuje do wizytówki :v może daj niebieskawe tło?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

@koweq dlatego jest 1.0-RC1 ;) Daj jakąś muzykę, zobaczę ;)

Co do tła to raczej nie. Wizytówka ma być prosta, dwukolorowa + odcienie (bez pewnych elementów).

koweq
koweq

Accralate - The Dark Contenent

Nie jest to idealny wybór, ale szukałem TYLKO po darmowej bliblioteczce YT :P. Do wizytówki pasuje coś spokojniejszego :v

Przynajmniej według mnie :d

LinGruby
LinGruby Pionier

https://validator.w3.org/nu/?doc=https%3A%2F%2Fwww.plbananek.pl%2F

tylko tyle

a muza i tak nie moje klimaty ;-)

kubus
kubus

takie pytanie jak skonfigurowales poczte ?: P

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Poczta z hostingu WWW, bo na VPSie to nie na moje nerwy 😛

Muzykę tymczasowo wycofuję :slight_smile:

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

#Update 1.0-RC2

  • Wycofanie muzyki w tle
  • Usunięcie informacji o muzyce
koweq
koweq

A w stopce nadal info o muzyce xD

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Usunięto.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

#Update 1.0-RC3

  • Usunięto ruchomą nazwę strony

Według checkera firmy 1&1 strona posiada 61/100 pkt.

Ze pewien czas, zostaną wprowadzone zmiany:

  • likebox Fanpage
  • poprawienie opisu SEO
  • ukrycie wersji silnika WWW
koweq
koweq

Ale te twoje "RC'eki" to po prostu kolejne, ulepszone wersje :v

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

RC - release candidate - kandydat do wydania ;)

koweq
koweq

Czyli nieco inne, a to jest po prostu ciągłe ulepszanie, a nie poszczególni kandydaci

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Niby czemu ulepszanie? Usunięcie muzyki to ujma, usunięcie tytułu to też ujma - co złe odpada, co dobre przychodzi ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

#Release 1.0 Wydanie pierwszej, oficjalnej wersji.

  • Optymalizacja kodu

Strona wolna od błędów :slight_smile:

Proszę o jakieś propozycje ;)

koweq
koweq

Co się teraz dzieje na twojej stronie? Na chwile mi mignął Wordpress a potem prace techniczne

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

koweq:

Wordpress

Już wiesz :slight_smile:

koweq
koweq

Czyli instalujesz WP?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tak :) Zamierzam coś zmienić ;) PS. Po 19:30 wizytówka będzie działac na innym adresie; podam później.

koweq
koweq

Czyli od teraz na twojej głównej stronie będzie WP? Tak jak teraz?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tak, zgadza się.

czvpka
czvpka

DBanaszewski:

(Info: płacę średnio po 800$ msc, trochę dużo)

[quote] Mam 15 lat. Chodzę do II klasy gimnazjum. [/quote]

Trochę mi się nie chce wierzyć, że płacisz po $800 miesięcznie za licencję na TeamSpeak'a. Znam sposób aby sprawdzić legitność licencji i chętnie sobie go przetestuję 😛

TOPIC Strona nie przypadła mi jakoś do gustu, może między innymi przez użyty tam Bootstrap 😊 Zrezygnuj z bibliotek CSS i sam napisz coś profesjonalnego, z taką biblioteką nic profesjonalnego nie zrobisz 😕

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

#TS 3 Licencja nie jest na mnie ;) Nie mogę jej nawet wziąć, ponieważ jestem za młody 😛

#WWW Strona została przekształcona. Nie ma juz wizytówki, jest blog.

luxDev
luxDev Pionier

DBanaszewski:

(Info: płacę średnio po 800$ msc, trochę dużo)

DBanaszewski:

Licencja nie jest na mnie 😉 Nie mogę jej nawet wziąć, ponieważ jestem za młody 😛

To w końcu płacisz te 800$ czy?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ja płacę, ale licencja jest na kogoś innego :slight_smile:

kubus
kubus

Nie chce mi się wierzyć, że Ty jako 15-sto latek płacisz ponad 2tysiące..

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

A może tak płaci, nikt nie wie. Mój kolega już w takim wieku bawił się w kupowanie rzeczy z chin a sprzedawania drożej na np. allegro, i też obracał podobnymi pieniędzmi ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

#TL;DR Projekt wizytówki na Wordpress odpadł. Wizytówka powróciła taka, jaka była. Za pewien czas wszystkie usługi związane z domeną plbananek.eu zostaną przeniesione na plbananek.eu - przenoszenie już jest w trakcie.

Wątek TS: Płacę tyle. Pieniądze to nie wszystko. Za pewien czas i tak zrezygnuję, ponieważ nic się nie zwraca (u mnie nawet na 0 nie wychodzi 😛)

Wątek legalności: Licencja jest legalna. Przykładowo działa listowanie serwera. Jeżeli by nie działało, to status na wizytówce nie działałby. Status korzysta z REST API Planet TeamSpeak.


Na ten czas wizytówka zostaje jaka jest. Teraz chcę się zająć innymi projektami itp. (w tym pluginybukkit.pl 😛)

Pozdrawiam wszystkich ciepło i dziękuje za szczerą opinię. Za pewien czas może coś wrzucę na forum ;)


TL;DR - skrót od ang. "Too long; didn't read" ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

DBanaszewski:

Za pewien czas wszystkie usługi związane z domeną plbananek.eu zostaną przeniesione na plbananek.eu - przenoszenie już jest w trakcie.

Em... to nie ja to napisałem 😛

Wszystkie usługi związane z domeną plbananek.pl zostaną przeniesione na plbananek.eu 😛

Mój błąd, przepraszam 😛

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Zmiana adresu

Uwaga! Dzisiaj nastąpiła zmiana domeny z plbananek.pl na plbananek.eu. Próba wejścia na plbananek.pl przekieruje na plbananek.eu. To przekierowanie działa do końca kwietnia!

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ważne info

W dniu 22 kwietnia 2017r. o godzinie 23:30 nastąpiła trwała zmiana domeny. Różne adresy z domeną plbananek.pl nie działają (np. mc.plbananek.pl). Prosimy się połączyć przez plbananek.eu (np. mc.plbananek.eu).

Pozdrawiam ciepło :)

PS. Download mirror nie działa :/ Nie mam obecnie planów na uruchomienie (chodzi o dl.plbananek.pl)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Nowa aktualizacja!

Beta 2.0

  • zmiana języka na angielski
  • dodanie zapamiętywania danych w formularzu
  • zmiana domyślnych stron błędów na bardziej zrozumiałe (po angielsku)
  • uruchomienie serwisu dl.plbananek.eu

Wyjaśnienie​ do "zapamiętywania danych w formularzu": np. napisałeś/aś dużą wiadomość, ale przez przypadek nie zaznaczyłeś/aś reCaptchy. Tragedia - wiadomość znikła. Teraz nie zniknie ;) System ją zapamięta ;) Achtung! System był powierzchownie testowany.

Wyjaśnienie do "zmiana języka na angielski": Tłumaczenie sam robiłem. Jeżeli widzisz błąd, zgłoś go tutaj (na pm) lub na maila: plbananek@plbananek.eu.

Każdy, kto wykrył błąd (np. językowy; w tym błędy w kodzie) zostanie umieszczony na stronie dla osób, które w czymś pomogły ;)

PS. Chętni do testów? :) Jak tak, to zapraszam na pm, podam szczegóły itp.


Przypominam o zmianie adresu na http://www.plbananek.eu/ ;)

LinGruby
LinGruby Pionier

małe ups

320x77

w wersji angielskiej ;-)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tutaj muszę narzucić język na widget. Poprawka została dodana do listy ;)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

DBanaszewski:

zmiana domyślnych stron błędów na bardziej zrozumiałe (po angielsku)

A po jakiemu były te mniej zrozumiałe? Hebrajski? Arabski? Amharski? :D

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

No właśnie ich nie było i był domyślny komunikat Apache ;) Teraz np. 404 zachęca do sprawdzenia adresu 😛

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Europejsko się bawimy 😀 Nie niezły inglisz, rozwijasz się :D

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Nowa aktualizacja

Beta 2.0_1

  • usunięto podwójne "rel=" przy pobieraniu stylów kaskadowych
  • narzucono język angielski na widget reCaptchta (@LinGruby)
  • Bootstrap oraz mój autorski kod CSS w jednym pliku
  • JQuery oraz mój autorski kod JS w jednym pliku

Każdy, kto coś znalazł (jakiś błąd w kodzie, błąd językowy etc.) zostanie umieszczony na specjalnej stronie :) Oto ona: https://www.plbananek.eu/special.php

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

DBanaszewski:

Bootstrap oraz mój autorski kod CSS w jednym pliku JQuery oraz mój autorski kod JS w jednym pliku

Moim zdaniem lepiej odseparować własny css do custom.css, to samo z js do custom.js ;P

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Jeżeli chodzi Ci o porządek w kodzie to jest ;) W CSS pisze, gdzie jest początek a gdzie jest koniec Bootstrapa itp. Jeżeli chodzi o coś innego, to napisz ;)

koweq
koweq

W informacjach na temat TSa pokazuje: "Password: Nie"

Trochę nie po angielsku xD

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Oy blyat XD Zapomniałem o przetłumaczeniu JSa... :/ Dzięki, że znalazłeś ten błąd, za chwilę go naprawię ;)

PS. Będziesz na liście ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

#Nowa aktualizacja! #Beta 2.0_2

  • informacje o TSie działają (prawie wszystkie)
  • przetłumaczono skrypt JSa (@koweq)

@koweq zostaje wpisany na listę :P (https://www.plbananek.eu/special.php)

Obecnie trwają prace nad innym systemem pokazywania informacji o TSie ;) Ten system aktualnie znajduje się na https://www.plbananek.eu/ts3.php (Obecnie serwer TSa jest wyłączony, będzie działał już dziś 😉)

liamdj23
liamdj23

Dałoby radę umieścić gdzieś przycisk do zmiany języka?

koweq
koweq

Cieszę się że mogłem pomóc :>

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Dobra propozycja, lecz dużo zachodu. Musiałbym zrobić system języka w PHP etc. Postaram się to zrobić ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Zamknięte testy strony wielojęzycznej!

Jeżeli jesteś chętny/a napisz do mnie na pm!

Strona jest zabezpieczona hasłem ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

#Informacja o statusie prac Obecnie strona już jest wielojęzyczna. Komunikatu o np. "Braku adresu e-mail" w formularzu są dalej po angielsku, lecz za parę minut będzie już wszystko w normie ;)

PS. Zmiana języka będzie możliwa w stopce ;) (na chwilę obecną) - jeszcze nie wprowadziłem tego na produkcję, więc trzeba czekać ;) Obecnie to ja i @TImo mamy dostęp do serwisu wielojęzycznego ;) Na priv można dostać hasło i login = będziesz mógł/mogła zobaczyć stronę w paru językach ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

NEW UPDATE BETA 2.0_3

  • dodano obsługę paru języków (zmiana możliwa na dole stopki) - działają prawidłowo komunikaty i sam content
  • do listy osób honorowych dodaję: @TImo :)
  • widget reCaptcha został odpowiednio przetłumaczony (działają obydwa języki)

Pozdrawiam cieplutko :)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Nowa, główna aktualizacja!

Release 2.0

  • tłumaczenie PL i EN działąją w 100%
  • tłumaczenie strony honorowej już działa
  • wykrywanie języka na podstronach za pomocą sesji i cookies
  • plik cookie jest aktywny przez 30 dni
  • dodanie "reklamy" lvlup.pro w przydatnych linkach
  • poprawienie contenerów; dokładnie: margin-top z 20px na 50px
  • zmiana wersji PHP na 7.1 (z 7.0)

Wytłumaczenia:

  • "tłumaczenie strony honorowej już działa" - działa zarówno PL i EN. Tutaj zastosowałem plik cookie i sesje. Jeżeli ktoś wszedł sobie na stronę główną i ustawił sobie język EN (domyślnie PL) i otworzył stronę dla osób honorowych, sesja zostanie wykryta i strona zostanie odpowiednio przetłumaczona.

  • "plik cookie jest aktywny przez 30 dni" - ważność pliku cookie to 30 dni od ostatniej wizyty na stronie. To znaczy, że przeglądarka będzie przetrzymywała ten plik przez 30 dni i po tych 30 dniach nieaktywności (nie wchodzenia) na stronę, przeglądarka kasuje plik.

  • "zmiana wersji PHP na 7.1 (z 7.0)" - będzie troszeczkę szybciej i "aktualniej" ;)

Ważne info!

Od dziś poszukuję osób, które za darmo przetłumaczą stronę na różne języki. W tłumaczeniu polskim i zarówno angielskim jest 37 linijek, więc jest to mało ;) Jeżeli jest ktoś zainteresowany, to zapraszam do kontaktu poprzez moją stronę (przy okazji przetestujesz formularz kontaktowy 😉) lub tutaj, na pm.

Mniej ważne info!

Jeżeli zauważyłeś/aś błąd, zgłoś go natychmiast! Każdy błąd może coś zepsuć :/ Każdy, kto coś znajdzie, otrzyma miejsce na stronie dla honorowych osób (link)

Pozdrawiam cieplutko 😋

PS. Do listy dodaję @liamdj23 - to on podsunął pomysł z wielojęzyczną stroną ;)

liamdj23
liamdj23

Wow, dzięki :D

luxDev
luxDev Pionier

DBanaszewski:

Od dziś poszukuję osób, które za darmo przetłumaczą stronę na różne języki

Zrobię ci na Niemiecki, nie wiem po co ale Mogę! 😊

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

@luxDev poszło już na pm ;)

koweq
koweq

Po pierwsze: W angielskim tłumaczeniu przy TSie jedno pole ma no data z wykrzyknikiem a drugie nie co jednak stylistycznie nie pasuje Po drugie: W polskim tłumaczeniu jedno z pól TSa nie ma tłumaczenia i jest "no data"

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Dzięki za zgłoszenie, postaram się jeszcze dziś naprawić ;)

Votar
Votar

Tłumaczenia

i moje doń uwagi ;)

PLBananek's website - the young programmer

dosłownie: strona PLBananka - młody programista sugestie:

  • Website of PLBananek - the young programmer
  • PLBananek - the young programmer's website

I am currently leading a few projects

dosłownie: Obecnie nadzoruję kilka projektów powód: prowadzić projekt po angielsku to nie to samo co prowadzić go po polsku. No chyba że na prawdę kontrolujesz pracę grupy informatyków - to sorry :F sugestie:

  • making
  • crafting
  • creating No i przecinek możnaby dodać

a few projects, into which

ale nie wierzyłbym sobie w kwestii interpunkcji.

Mam nadzieję że sugestie będą użyteczne i poprawne 😃 Powodzenia @DBanaszewski!

P.S. Zastanawia mnie jeszcze

I going to the second grade middle school.

W którym widzę dwa trzy problemy problemy.

Pantoflarz
Pantoflarz

z tym "leading" nie masz do końca racji. "Leading" oznacza kierować - nie nadzorować, więc jego zdanie jest jak najbardziej poprawne.

Skoro już jesteśmy przy jezyku angielskim, pozwoliłem sobie sprawdzić całość, i powiem szczerze, jestem pozytywnie zaskoczony bardzo dobrym poziomem języka angielskiego. Mówię o tym z pozycji osoby, która 12 lat mieszka na tej wyspie, i naprawdę fajnie, że nie popełniłeś żadnych strasznych byków - druga sprawa, że tam dużo tego tekstu po angielsku nie ma, ale zawsze plusik. Jedyne co znalazłem:

My passion is programming.

troche dziwne. Zamieniłbym na:

Programming is my passion.

No i to zdanie:

I going to the second grade middle school

Nie pasuje za nic.

Jak wrócę dam jeszcze pare sugestii co do wyglądu, ale to też drobnostki :P

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Aktualizacja 2.0.1

  • poprawiono angielskie tłumacznie
  • dodano "bajer" w zakładce TS3
  • poprawiono błąd z "No data" (w sumie usunięto to 😛

Do https://www.plbananek.eu/special.php dodano:

  • @Votar
  • @Pantoflarz

Grottoluję :D

PS. @luxDev gdzie to tłumaczenie? Czekam i czekam :/

Votar
Votar

A skoro już subskrybuję konwersację (i zostałem wymieniony w special'u), to mam taką sugestię: Gravatar. Bo jest mi bardzo miło znaleść się na wspomnianej liście... ale zmieniłem avatar tego samego dnia.

Dlatego chcę zaproponować:

https://en.gravatar.com/site/implement/images/ https://en.gravatar.com/site/implement/hash/

Sam się za bardzo jeszcze nie zagłębiłem... w końcu moja strona jest w wersji α 0.1, no ale pomyślałem że ciekawie byłoby zaimplementować.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Okej, postaram się zaimplementować to w najbliższym czasie ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Dzisiaj nastąpiła zmiana strony statycznej na Wordpress'a ;) Prosty motyw, kilka wtyczek ;)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

DBanaszewski:

Prosty motyw

Aż - za prosty. I znowu dziwnie zaokrąglone D:

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Już nie ma 😛

liamdj23
liamdj23

Czemu w komentarzach nie ma Disqusa? ;)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

liamdj23:

Czemu w komentarzach nie ma Disqusa? 😉

Moim zdaniem, logowanie się jest uciążliwe ;) Dlatego system komentarzy jest ten domyślny od WP ;)

Glupikocz
Glupikocz

Może i nie potrzebnie zmieniłeś główna stronę?

koweq
koweq

a co się stało ze stroną na której były osoby które wyłapywały błędy z wizytówki? :<

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Niestety, ale tutaj nie ma :/ Strona statyczna (z osobami) jest zapisana, więc spokojnie, nic nie ucieknie ;)

Votar
Votar

Blog... zasyp emotikon... OK, super :F Ja na swojej stronie postanowiłem nie używać WordPressa tylko samemu napisać coś w HTMLu... ale potem znowu przeniosłem serwer i mi się odechciało robić dalej HTMLa. Także powodzenia w tym jakże trudnym zadaniu prowadzenia bloga, a także niekończącego się zapału życzę.

anon10657637
anon10657637

Ja czekam na Disquss, bez tego nawet nie zaglądne.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Disqus już działa :)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Nowy artykuł!

https://www.plbananek.eu/2017/05/29/minecraft-czyli-gra-ktora-banan-lubi-grac/ Serdecznie zapraszam do miłej lekturki :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Musisz trochę popracować nad stylem, ale sens wypowiedzi jest zachowany. Tutaj kilka przykładów: Za prostotę. Jest prosty, będą/są plany na serwer

  • ewentualnie "plany stworzyć serwer" Mam plany na serwer 1.12, lecz nie mam z kim to zrobić
  • troszkę dziwne zdanie

Powiem tak - sam nie jestem specjalistą od stylistyki oraz popełniam wiele błędów językowych, lecz pisząc bloga powinieneś się starać poprawiać takie błędy - listę masz wyżej ;) Ogólnie to fajnie że powstał post, jednak trochę jest "poszarpany" - niby o grze Minecraft i jak bardzo ją lubisz, a jednak o planie na serwer. To tyle z mojej opinii, miłego wieczoru :D

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Także ten... teges...

Zmieniono adres stronki :) Teraz zapominamy o prefixie www. :slight_smile:

Od dziś strona jest dostępna pod linkiem https://plbananek.eu/

Disqus obecnie nie działa i nie mam zamiaru go używać. Przyprawił mnie o nie małe nerwy. Obecnie używamy zwykłego systemu komentarzy.

Jeszcze dzisiaj coś się pojawi :slight_smile:

Cieplutkie pozdrowionka :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Czy z www czy bez, nie ma za bardzo różnicy dla przeciętnego użytkownika :D Dla przykładu, ja nigdy nie wpisywałem www do adresu, ale mój ojciec w biurze zawsze jak widziałem to wpisywał z www - to tak wydłużało, www.google.com, www.jakasstrona.pl www.poczta-costam.pl to takie śmieszne było xD

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Także ten... kończę rozwijać TĄ wizytówkę 😕

Aktualizacja 3.0

  • ostatnia aktualizacja tej wizytówki
  • dodano czas działania serwera TS
  • przycisk do łączenia się z serwerem nie działa, gdy jest on (serwer TS) wyłączony
  • tłumaczenia powinny być okej, są tylko (niestety) dwa
  • wracam do Let's Encrypt (SSL)
  • brak błędów w kodzie (sprawdzone przez Nu Html Checker)
  • powrót do www.
  • usunięto listę osób z serwera TS

Jeżeli jesteś na stronie z podziękowaniami (http://www.plbananek.eu/special.php) i zmienił Ci się avatar, zapraszam na priv - czekam max do 23 czerwca.

Niestety muszę zakończyć ten projekt, będę dalej się rozwijał. Wizytówka nie będzie już polepszana. Krytyczne błędy będą naprawiane, lecz już takie drobne nie.

Pozdrawiam wszystkich ciepło i dziękuję za miłe wypowiedzi :slight_smile:

koweq
koweq

DBanaszewski:

wyłączony

239x123 aha.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

DBanaszewski:

przycisk do łączenia się z serwerem nie działa, gdy jest on (serwer TS) wyłączony

przycisk nie działa, gdy serwer TS3 jest wyłączony :P

Jak sam do siebie odpowiedziałem?

koweq
koweq

AAA, tam jest "gdy" a ja przeczytałem "gdyż" xD

czvpka
czvpka

690x388

  1. Ciekawe tłumaczenie xdd (recaptcha)
  2. Czemu to nie jest responsywne? ;_; (dla kogoś kto stawia wagę na front-end to jest ogromna wartość)
  3. Wywal to gówno bootstrap'a!!! 610x500
  4. Opracuj jakiś własny, autorski CSS + nie ukrywaj tego bootstrapa we własnym pliku css bo nie wiem czy licencja bootstrap'a na to pozwala ;)
  5. Co do JS'a, nie wiem czy licencja tego skryptu który ukryłeś pod script.js pozwala na takie cudo, jak zmienianie nazwy, przecież nawet w tym skrypcie nie ma wzmianki co to za skrypt ;__;

Tak z grubsza to tyle, trzym sie 😊

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Z tego co wiem, jQuery i Bootstrap jest na MIT.

Ktoś zjadł mi to tłumaczenie, poprawię.

Jest to mój pierwszy "taki" projekt, więc proszę o wyrozumiałość.

Jak to nieresponsywne?! Wszędzie jest Bootstrap, czyli responsywność. Wszędzie się wszystko ładnie chowa itp.

anon10657637
anon10657637

czvpka:

Wywal to gówno bootstrap'a!!!

Mówić można, zaproponować coś w zamian niekoniecznie.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Dla fanów windowsa niepolecam metroui :kappa:

czvpka
czvpka

Dla mnie wszystkie napisy są strasznie nieresponsywne ><

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Drogi kolego! Widget reCaptcha ustawia język po pozostawionym ciasteczku. Nie udało mi się odtworzyć Twojego błędu. Prawdopodobnie ciasteczko zostało zmienione albo go nie miałeś.

U mnie wszystko gra.

Co do napisów, są one responsywne.

Przypominam, iż moja strona nie obsługuje przeglądarek IE (wszystkie wersje) i Opera (starsza wersja)

czvpka
czvpka

No to może Google coś spierniczyło z reCaptchą ;P Dla mnie napisy tak czy siak zostaną nieresponsywne, dziwnie sie u mnie zachowują po prostu jak używam tego narzędzia w Chrome do sprawdzania responsywności (CTRL+SHIFT+M w narzędziach deweloperskich). Jak coś to najnowszy Chrome 59.0.3071.115 na Windows 10 Pro N 64 bit rodzielczość równe 1440x900 proporcje 16:10 ;) Oraz ostatni raz tak się napomnę, jak będziesz mieć chwile czasu, to postaraj się zastąpić bootstrapa jakimś autorskim css'em, bo na moje oko bootstrap jest po prostu stary ;-; Albo chociażby użyj tej alphy v4 bootstrapa ;)

LinGruby
LinGruby Pionier

DBanaszewski:

Przypominam, iż moja strona nie obsługuje przeglądarek IE (wszystkie wersje) i Opera (starsza wersja)

co do IE to się zgadzam ale stara Opera 12 tak powyżej wyciąć ;-)