Bash start.sh

Pytania i problemy
adru161
adru161
Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

adru161:

“bash start.sh” mi nie działa Co chcesz przez to powiedzieć? Jakiś błąd się wyświetla?

adru161
adru161

image|440x61

Jest tak jak na filmiku ale nie działa, zaraz prześle drugi screenshot

adru161
adru161

image|653x140

igoyek
igoyek

Powód jest prosty. Wykonując plik nie znajdujesz się w docelowym jego katalogu, a w katalogu domowym home. Przejdź do /home/reunion i tam wykonaj plik.

adru161
adru161

Próbowałem wcześniej i nic to nie zrobiło. Teraz wiem co się stało: albo wprowadziłem albo nie wprowadziłem następnej komendy. Jednak zatrzymuje mnie kolejny problem image|469x65 Kolejna komenda nie działa.

Glupikocz
Glupikocz

./start.sh użyj w folderze /home/reunion

adru161
adru161

image|423x65

Glupikocz
Glupikocz

chmod 777 start.sh i wtedy ./start.sh

adru161
adru161

Dzięki, ale teraz tak myśle, że to nie jest problem image|690x172 Komenda "screen -r x" nie działa

Glupikocz
Glupikocz

Tylko co ty chcesz osiągnać mi wytłumacz? To ci pomogę screen -R - wracasz do screena utworzyłeś wgl takiego? Możesz to sprawdzić komenda screen -ls

adru161
adru161

Używam tego poradnika https://www.youtube.com/watch?v=7x27nFiLX2I&ab_channel=Lethal. Po włączeniu serwera ten youtuber każe mi zrobić wspomnianą komendę. Jeśli chodzi o screen, to tworze go używając apt-get install screen, ale gdy sprawdzam twoją komendą pokazuje mi takie coś image|690x200

Glupikocz
Glupikocz

Nie tworzysz Screen komenda apt install screen tylko go instalujesz. Jak chcesz stworzyć screen to tworzysz go komenda screen -dmS Minecraft Wtedy będziesz mógł wejść do niego komenda screen -R Minecraft Nastepnie uruchamiasz serwer ./start.sh i wychodzisz ze screena CTRL + A i od razu CTRL + D

Glupikocz
Glupikocz

Myślę ze najpierw powinienieś poczytać o podstawach linuxa później brać się za tworzenie serwerów mc

adru161
adru161

Kupiłem serwer na lvl up bo słyszałem, że jest dobry. Chciałem zmienić hosting bo na titanaxe było drogo i dużo lagowało. Jak na razie próbuje po prostu mieć serwer dla innych graczy.

adru161
adru161

Prawdopodobnie nie dostanę zwrotu, więc będę nadal próbował na lvl up

Glupikocz
Glupikocz

To nie ma żadnej różnicy gdzie kupisz VPS zawsze taka sama jest konfiguracja np. na debianie 11 Jak chcesz od razu hosting minecraft to polecam https://musihost.pl/sklep.html

adru161
adru161

Mógłbym zmienić hosting na ten multihost, ale głównym problemem jest to, że już kupiłem serwer na lvl up. Zakładam, że nie, ale czy jest opcja zwrotu pieniędzy na lvl up?

Glupikocz
Glupikocz

Z tego co pamiętam to nie ma takiej opcji, już chwile nie kożystam z usług LVLUP ponieważ pracuje sam w podobnej firmie i dostałem VPSa za darmo.

Co nie zmienia faktu że wystarczy że poogladasz jeden poradnik na YT z VPSÓW jak z nich kożystać oraz podstawowe komendy debiana to dasz sobie radę.

Jak chcesz napisz PV to ci postawie ten serwer do MC

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.