Bitcoin i inne kryptowaluty na VPS

Off topic
WoZZowskY
WoZZowskY

Witam, wszyscy widzimy jak kryptowalutowe szaleństwo zaczyna nam rozrywać portfel gdy mamy zamiar zakupić kartę graficzną :p . Ludzie szukają różnych sposobów na kopanie tych "pieniążków". Mam takie pytanie: Czy wykupienie VPS np 4 rdzenie i postawienie na nim "Koparki" jest akceptowalne przez regulamin LVLUP.PRO ? Z góry dziękuje za odpowiedź PS Tez jestem "Górnikiem" :p

koweq
koweq

BitCoin jest usługą p2p, nie?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Koparkę owszem możesz postawić, jeśli nie będzie wybiegała poza twój przydział CPU. Natomiast nie kop na CPU, kopie się na GPU. Kopanie na CPU jest wybitnie mało wydajne. Jeśli chcesz czegoś porządnego do kopania z oferty hostingowej, to masz tutaj: https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/gpu/ To już kompletnie inna półka cenowa, ale 4x GPU :)

@koweq Tak

koweq
koweq

p2p jest zakazane przez regulamin

WoZZowskY
WoZZowskY

Tak, wiem ze na CPU niezbyt sie opłaca kopać ale VPS są tanie i jak by mi zarobki przekraczały wydatki na VPS to i tak jest sukcess :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Na CPU, szczególnie nie pełnym a dzielonym między inne VPSy, to nie ma szansy się zwrócić :P

Ja ogólnie uważam że nie warto kopać, cała akcja się zrobiła taka i tyle osób kopie bo kurs podskoczył, zaraz spadnie i co ludzie zrobią z tymi kartami jak się nie będzie zwracać? xD

WoZZowskY
WoZZowskY

Ja osobiście kopie na 2x1060 i 1x 750Ti OC

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

2x 1060 rozumiem, ale 750Ti? Coś to daje?

WoZZowskY
WoZZowskY

Ostro ją podkręciłem i daje 1/2 mocy GTX 1060 Zawsze coś! Lepiej niech pracuje a nie leży mi na półce i kurz zbiera :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

A koszt prądu (choć co ona tam konsumuje) nie przekracza zysku na niej?

WoZZowskY
WoZZowskY

Mam nocną zniżkę u mojego dostawcy prądu od 22:00 do 6:00 płace 1/2 ceny

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Haha

koweq
koweq

I tak regulamin stwierdza że p2p jest zabronione

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Jeśli chcesz kopać BTC to chyba spóźniłeś się o kilka lat. Z tego co wiem co było do wykopania już zostało wykopane i teraz jest tylko obrót całą dostępną walutą.

Są inne opcje np. LTC, które są tam coś warte i jeszcze da się to ukopać. Przy czym tak jak już wszyscy pisali, bardziej kopie się grafiką (ale to też zależy od kryptowaluty).

koweq
koweq

Jeszcze BTC jest do kopania a i nawet po wyemitowaniu ostatniego nadal trzeba będzie kopać :)

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

To i tak trudność kopania jest na tyle wysoka że więcej prądu niż waluty xD

WoZZowskY
WoZZowskY

Nie zgodzę się z tobą @Aylin po tygodniowym kopaniu 24/7 jestem na plusie o 65 zł ! To nie mało, a ja jeszcze nie pracuje (uczę się) to każda kasa jest dobra ;p

koweq
koweq

Na plusie czyli po odliczeniu zużytego prądu?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Pewnie na plusie,

WoZZowskY:

Mam nocną zniżkę u mojego dostawcy prądu

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Rodzice płacą za prąd :kappa:

WoZZowskY
WoZZowskY
  1. Tak, odliczyłem zużycie prądu przez całą "Koparkę"
  2. Za prąd zużyty przez "Koparkę" oddaje rodzicom :slight_smile: Te 65 zł idzie w moją kieszeń
Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ja rodzicom za moje Raspberry Pi nie oddaję XD

LinGruby
LinGruby Pionier

To ja powiem tak coby się opłacało kopać to przynajmniej po dwie maszyny ASIC na sha 256 ( Antminer S9-13.5TH/s ) i scrypt ( Antminer L3+, 504MH/s ) są w sklepie ;-)

https://shop.bitmain.com/main.htm?lang=en

ale coby kopać BTC to takich maszynek Antminer S9-13.5TH/s przynajmniej 6


na grafikach już się nie opłaca BTC kopać z tego co wiem, bo każda koparka by musiała mieć przynajmniej po 11 kart i takich ze 3-4 ( mówię o BTC )

Tadzio
Tadzio

To jest nie opłacalne :P

LinGruby
LinGruby Pionier

A po czym wnosisz że nie opłacalne?

przy dzisiejszym kursie i trudności 2 x Antminer L3+, 504MH/s po około 4 miesiącach no może 5-u wychodzisz na czysto ;-)

457x500

a jeszcze co 12 dni szansa na block czyli 25 LTC x 2 + 63 LTC = 113 LTC a po dzisiejszym kursie 185 PLN daje ok 20000 PLN więc co się nie opłaca?

No fakt trzeba ok. 17 tyś zainwestować w sprzęt który jest ciężko dostępny ( bo rozchodzi się jak świeże bułeczki ) jakby nie było opłacalne to by maszyny leżały i prosili by się żeby brać ;-)

Tadzio
Tadzio

Kopanie na VPS'ie i jeszcze do tego na CPU

LinGruby
LinGruby Pionier

to było dobra na początku nie nie teraz, gdzie trudność rośnie z dnia na dzień ;-) byś musiał mieć całą szafę rack w serwerach i to by było mało ;-)

Tadzio
Tadzio

Wiem dlatego mówie że to jest nie opłacalne 😉

koweq
koweq

To ja mam pytanie - co warto kopać na RX480 i jak to kopać (poproszę jakiś szczegółowy poradnik)

Tadzio
Tadzio
DoreK
DoreK α-tester v3

A ja dalej na apu siedzę i o kopaniu mogę zapomnieć ;P

Infinity
Infinity

Kopanie przestało być opłacalne jakieś 2 lata temu. Szczególnie na CPU.

happi
happi

Coinmania1:

Przepraszam że odkopuję temat, czy nadal kopanie kryptowalut jest opłacalne? Chciałbym trochę zainwestować i nie wiem czy się opłaca.

Ten post brzmi jak jakaś kryptoreklama, nick "Coinmania" i odnośnik do strony ze sklepem o kryptowalutach.