Błąd: Did the system time change, or is the server overloaded?

Pytania i problemy
adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Wprowadzenie

Kiedy na naszym serwerze pojawiają się lagi, zaczynamy patrzeć, czy konsola przypadkiem nie sypie nam błędami, gdy odnajdziemy błąd "Did the system time change, or is the server overloaded" zalecałbym zapoznanie się z poradnikiem niżej.'

Rozwiązanie

Prawdopodobnym powodem takiego błędu jest zła konfiguracja Twojego serwera jest zużycie zbyt dużej ilości RAM i CPU.

  1. Pamiętaj by aktualizować oprogramowanie (silnik) regularnie
  2. Sprawdź czy wszystkie pluginy są kompatybilne, z używaną wersją silnika.
  3. Może to być błąd w konfiguracji server.proporties - konkretnie przy zbyt wysokiej wartości „vew-distance”.
  4. Możesz dokonać zakupu wyższego pakietu RAM I CPU, bądź zmniejszyć ilość używanych pluginów/skryptów ewentualnie graczy.

Wydaje mi się, że z grubsza omówiłem ten problem. Jeśli widzisz jakiś błąd chętnie posłucham i go poprawie (wydaje mi się, że nie ma).

Fallen
Fallen Pionier

W takim przypadku też jest zalecane wykonanie timingów serwera przez około jedną minutę

/timings on | Po minucie wpisujemy następujące komendy /timings paste /timings off

Przykładowy wygląd timingów https://timings.spigotmc.org/?url=15799828

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.