Błąd na stronie ze statusem

W toku
www-lvlup-pro
Znajomek
Znajomek

Cześć, nie wiem czy to tak miało wyglądać czy to taki ficzer :kappa: https://www.lvlup.pro/pl/stan-uslug Po kliknięciu przycisku odśwież czas nie nalicza się na nowo. Poniżej zamieszczam gif'a ukazujący zdarzenie. Klik!

artur9010
artur9010

Hm, może to są dane z monitoringu sprzed x czasu i po prostu nie zostały zebrane nowe. Tak przynajmniej to wygląda.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Po ok. 5 minutach, po kliknięciu przycisku odśwież, czas się resetuje. Z moich "obliczeń", monitoring podaje dane co 5 minut.

Znajomek
Znajomek

W takim razie warto dodać tam informację o tym 😄

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

DBanaszewski:

Z moich “obliczeń”, monitoring podaje dane co 5 minut. Tak, cron który wrzuca te dane w cache które są dostępne do ściągnięcia w JSON jest uruchamiany co 5 minut

Tak, obecnie czas podany na tej podstronie pokazuje kiedy ostatnio były przetworzone dane z monitoringu. Wobec tego jeśli odświeżymy to mimo że ściągnęliśmy dane na nowo, są nadal stare co pokazuje ten licznik. Przyznam że mam trochę problem jak dokładnie poinformować użytkownika strony a jednocześnie na tyle prosto aby to zrozumiał od razu.

"Odświeżyłeś X sekund temu, dane z X sekund temu" brzmi już trochę lepiej ale chyba nadal skomplikowane :/ Jakieś sugestie?

Bodzio
Bodzio

A może zrobić dwa liczniki:

  1. Ten co jest aktualnie z tekstem "Dane pobrane X sekund temu."
  2. Ostatnio odświeżałeś X sekund temu.

Nie jestem pewny czy to dobry pomysł, ale coś takiego mi przyszło do głowy 😛.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Uważam że zbędne przekombinowywanie mija się z celem. Dwa liczniki za bardzo by namieszały, ktoś przychodzi dowiedzieć się czy jego węzeł działa i czy te dane są w miarę aktualne, a nie żeby sobie poprzeliczać.

Nie wiem jak wpłynęłoby to na wydajność strony, można to dopasować wedle możliwości, ale rozsądnym rozwiązaniem według mnie byłoby zrobienie odświeżania tej listy na przykład co minutę i informacja "Dane odświeżają się co minutę. Następna aktualizacja za XX sekund".

Bodzio
Bodzio

To rozwiązanie byłoby moim zdaniem najlepsze.

Edit: A może “Dane odświeżają się co minutę. Następna aktualizacja za XX sekund”. I liczyłoby od 60 w dół w momencie, kiedy byłoby 0, to tekst zmieniałby się na: “Dane odświeżają się co minutę. Kliknij odśwież w celu aktualizacji.”.

artur9010
artur9010

Przedstawione dane pochodzą sprzed X sekund/minut

albo coś w tym stylu.