Błąd z dodaniem silnika 1.18.1 do IntelIJ

Pytania i problemy
PszemoPL
PszemoPL

Witam chciałem zacząć projekt na wersji 1.18.1 i super fajnie lecz gdy pobieram wersje 1.18.1 ze strony spigota i chcę dodać ją do intelki (odrazu mówię nie chcę mavena bo w nim nie ma dostępu do pakietów) to nie wykrywa mi importów Gdy patrzę sobie w silnik który dodałem to w nim nic nie ma image|486x271, 75% a serwer normalnie się na tym odpala Dodam że mam w projekcie włączoną wersje javy na OpenJDK 1.17.02 image|573x194, 75% A i zapomniałem dodać jak dodaje np wersję 1.16 też pobraną ze spigota to normalnie wszystko działa

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

PszemoPL:

odrazu mówię nie chcę mavena bo w nim nie ma dostępu do pakietów

W mavenie możesz również zaimportować całe pliki jar, które możesz trzymać w repo z kodem np. w folderze ".jars" czy tam ".libs".

Możesz również dodać plik jar do lokalnego repozytorium mavena na swoim komputerze i wtedy też będzie działać.

PszemoPL:

Gdy patrzę sobie w silnik który dodałem to w nim nic nie ma

Pewnie użyłeś patchera, który dopiero pobiera silnik i nakłada na niego zmiany. W przypadku np. silnika Paper nazywa się on Paperclip. Sam silnik po pierwszym uruchomieniu jest w folderze "cache".

Jakubk15
Jakubk15

Nie dodawaj całego silnika. Lepiej użyć po prostu API https://papermc.io/repo/repository/maven-snapshots/io/papermc/paper/paper-api/1.18.1-R0.1-SNAPSHOT/paper-api-1.18.1-R0.1-20220220.220336-138.jar

Jeżeli chcesz korzystać z NMS no to będziesz musiał użyć Gradle oraz narzędzia paperweight

Axerr
Axerr

Nie użyjesz już NMS (bo pewnie po to dodałeś blibliotekę do IDE) w wersji 1.18. Od wersji 1.17 nie jest to możliwe. Jeżeli możesz użyć Gradle to stwórz sobie lokalne repo dla Mavena -- tak jak @Jakubk15 wspomniał -- projektu paperweight, który pozwoli Ci na użycie NMS.

PszemoPL
PszemoPL

ja gradle nie ogarniam za bardzo mavena podobnie bo głównie to wklejałem linki co ma pobierać i tyle

HowWof
HowWof
Zaaxel
Zaaxel

Ogólnie IntelliJ ma fajne rozwiązanie co do pisania pluginow do Minecraft. Wejdź w dodatki i wyszukaj tam „Minecraft…” dokładnie nie pamietam jak to się nazywało, chyba Minecraft Development albo cos w tym stylu. Zainstaluj ten dodatek i po zrestartowaniu programu wystarczy, że wybierzesz podczas tworzenia nowego projektu plugin minecraft.

PszemoPL
PszemoPL

Wiem używam tego pluginu lecz to jest pobierane z mavena a w api spigota nie znajduja sie NMS

xCookieTM
xCookieTM

w pom.xml w dependency spigota zamiast spigot-api możesz spróbować dać też samo spigot mi działało to tak samo jakbym silnik dodał

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.