Blokada z VPSa została zdjęta lecz VPS dalej nie działa

Zombie
vps
name1
name1

Witam otrzymałem ostatnio blokadę którą mi zdjęli po 24h ale pisało że VPS był ważny 06-10-2017 chociaż jest wrzesień napisałem do Administracji ale po kilku godzinach stwierdziłem że odnowie go kolejny raz. Wszystko fajnie ale gdy odpalam VPS i poczekam chwile żeby sie wszytko załadowało poprostu nie mogę się połączyć z konsolą ani przejść do plików przez FileZille. Nie mogę przeinstalować VPS bo nie zdążyłem zdobić backupu. Napisałem do administracji ale też piszę tutaj z myślą o jakąś poradę od was. Miał już tak ktoś ?

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Takie sprawy załatwia się w tickecie, na forum ci nie pomożemy :)

Pantoflarz
Pantoflarz

Jeżeli VPS był zablokowany, zdarza sie że to wina botów, ataków itp.

Kiedyś tez miałem tak ze mimo odblokowywania, VPS blokował sie tuz po restarcie.

Musisz napisać ticket, i uzbroić sie w cierpliwość :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ktoś mi wytłumaczy, jak to jest, że mimo tego, że miałem vpsów całkiem sporo tutaj, to nigdy nie udało mi się złapać blokady? :thinking:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Kwestia umiejętnego administrowania systemem i instalowania zaufanych i nieprzeciążających aplikacji :)

Pantoflarz
Pantoflarz

Niekoniecznie.

U mnie to była kwestia tego że system który napisałem nie wymagał interwencji, zapomniałem w sumie o tym że vps stoi i działa i ataki botów doprowadziły do tego że w końcu któryś odgadł hasło. Nie było zabezpieczone, prawda, ale no wiesz, pod dość proste rzeczy nie warto czasami się bawić bo zwykle nic się nie dzieje.

name1
name1

281x500

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nie masz kopii zapasowej? To błąd, a nawet złamanie regulaminu: a) wykonywać w sposób regularny kopie danych przechowywanych na serwerze; (https://lvlup.pro/doc/legal/vps.pdf IV. b. Obowiązki Usługobiorcy)

name1
name1

Nie widziałem że mi zablokują więc nie robiłem kopii zapasowej bo co chwile coś edytuje i dodaje więc nie robiłem tak często kopii