Bot Do Youtube A VPS!

Zombie
vps, zarządzanie, linux
bambus
bambus

Witam! :)

Mam takie pytanie mianowicie zauważyłem że na youtube jest kilka audycji prowadzonych 24/7 kanały muzyczne 😃

Da się takie coś na vps postawić ? :P z góry dzięki

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wydaje mi się, że nie ma większego problemu i wystarczy środowisko graficzne zainstalować. A potem się łączymy przez VNC.

bambus
bambus

czy na maszynie od lvl up taki pomysl wypali ?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Na kvm można zainstalować własny system, spróbowałbym Ubuntu Desktop, co prawda nie wiem jak z grafiką, ale w każdym razie - dać się da, jak nie ten system to inny i bardziej typowe środowisko graficzne dla serwerów ;)

@LinGruby może ty coś ciekawego powiesz :>?

LinGruby
LinGruby Pionier

bambus:

że na youtube jest kilka audycji prowadzonych 24/7 kanały muzyczne 😃

Da się takie coś na vps postawić

ale że co? chcesz słuchać?

jak słuchać to sinusbot + youtube dll no i miejsce gdzie podpiąć sinusbot'a ( server TS ) i słuchasz - proste

sprecyzuj co chcesz robić bo ciężko wyczaić a szklana kula się popsuła ;-)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ja tam załapałem, on chce z vpsa robić livestream muzyki na YouTube 24/7

LinGruby
LinGruby Pionier

Nieznajomy11:

on chce z vpsa robić livestream muzyki na YouTube 24/7

ciekawe jak długo by to pochodziło ( licencje etc. itp. ) coby kanału mu nie zablokowali za puszczanie muzyki no chyba że to by była jego twórczość ;-)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak jak mówią wyżej, wystarczy na takim vps zainstalować jakiegoś linuxa desktop + obs'a na przykład, lecz licencja i takie inne 😛 Ewentualnie możesz zastosować w opisie (jeśli zamierzałbyś streamować właśnie takie rzeczy) taką formułkę, dzięki której zastosowaniu pod żadnym moim filmem gdzie ona występuje nie ma roszczenia do praw autorskich xD Fragmenty utworów należą do ich prawnych właścicieli i zostały wykorzystane wg prawa cytatu (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych)
Oraz oczywiście umieścić nazwy utworów granych w opisie lub przynajmniej napisać: Źródło: www.youtube.com :)