Brak auto uzupełniania loginu i hasła przy logowaniu

Rozwiązane
panel-v3-naprawione
krzys1540
krzys1540

Witam, Nie wiem czy był już taki wątek, ale w przeglądarce google chrome sprawa wygląda następującą, że dane nie uzupełniają się automatycznie. Można kliknąć w login i wtedy pokaże się ten email/login który był zapisany w przeglądarce do logowana natomiast hasło nawet w ten sposób się samo nie uzupełnia.

P.S. Nie wiem jak to jest w innych przeglądarkach, z auto uzupełniania korzystam tylko na google chrome ! :slight_smile:

Pozdrawiam

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wydaje mi się że ktoś już o tym wspomniał ale jeszcze nie znalazłem tego posta. Tak czy inaczej, nie korzystam z tej opcji, prosiłbym jeszcze inne osoby o sprawdzenie.

Dodałem autocomplete="on" w opcjach formularza więc w beta 13 będzie można zerknąć czy to rozwiązało problem, choć muszę przyznać że tu bardziej podejrzewam błąd w Chrome bo nie widzę tu nic co by blokowało takie autouzupełnianie i przeglądarka powinna to łykać bez problemu.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Na firefoxie też nie działa, próbuje tylko potem używać hasła jako login do zapamiętania ;P

W głównym temacie po aktualizacjach ktoś o tym mówił.

LinGruby
LinGruby Pionier

Ja testowałem dziś na vivaldi i wszystko ładnie uzupełnia jak się ma login i hasło zapisane

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Beta 13 już jest, @krzys1540 @Nieznajomy11 możecie sprawdzić czy coś się zmieniło?

krzys1540
krzys1540

@SystemZ Działa ale chyba nie do końca 😃 Po najechaniu na login wyskakuje mój email i mogę go wybrać i potem po kliknięciu w hasło wyskakuje " Użyj hasła dla" i wybieram swój login i trybi 😉 A więc nie uzupełnia w pełni automatycznie ale już nie trzeba wpisywać hasła danych wystarczy kliknąć w pola 😃

Testowane na: Google Chrome 58.0.3029.96 (64-bit)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

U mnie uzupełnia tylko hasło, a potem próbuje zapisać konto jako hasło/hasło w pamięci. D:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

U mnie w Mozilla Firefox najnowszym zaproponowało zapamiętanie, ale login wpisało w miejscu hasła a hasło w miejscu loginu (trochę się przestraszyłem jak zobaczyłem nie zagwiazdkowane moje hasło na ekranie :O ), więc kliknąłem anuluj 😂

DoreK
DoreK α-tester v3

Heh u mnie nic nie uzupełnia.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Podbijam, hasło mi wkleja w miejsce loginu a login w miejsce hasła / Mozilla FireFox 32-bity najnowsza

szymhal
szymhal

Mi natomiast nadal nie działa auto uzupełnianie. Posiadam Google Chrome.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

@krzys1540 @Nieznajomy11 @LinGruby @DoreK @Timo dalibyście radę sprawdzić? Czy zmieniło się coś u was w tej kwestii w wersji RC? Autouzupełnianie działa poprawnie?

DoreK
DoreK α-tester v3

Tak, działa. Opera 50, Windows 7

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Potwierdzam, działa. Mozilla Firefox 64 bit @ Windows 8.1

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

(Takie wtrącenie, huehue 😃) Również potwierdzam, Chrome 63, Windows 10.

LinGruby
LinGruby Pionier

@SystemZ na

Vivaldi1.14.1072.3 (Oficjalna wersja) snapshot (64-bit)
Rewizja5ca87b87740c632fb522a6d57c1f5527fc43ecf5-
System operacyjnyLinux
JavaScriptV8 6.4.388.20
Flash999.999.999.999 /usr/lib/PepperFlash/libpepflashplayer.so
User agent (id przeglądarki)Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/64.0.3282.86 Safari/537.36 Vivaldi/1.95.1072.3
Wiersz poleceń/usr/bin/vivaldi-snapshot --always-authorize-plugins --enable-blink-features=ResizeObserver --flag-switches-begin --enable-lcd-text --enable-smooth-scrolling --flag-switches-end
Ścieżka pliku wykonywalnego/opt/vivaldi-snapshot/vivaldi-snapshot
Ścieżka profilu/home/lingruby/.config/vivaldi-snapshot/Default

jak działało tak działa ;-)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Okej przy tylu raportach na tylu platformach mogę uznać że jest to w końcu naprawione :slight_smile: @krzys1540 ma teraz 1/10 punktów do odznaki https://forum.lvlup.pro/badges/103/debugger-junior