Brak połączenia z VPS “Network error: Connection refused”

Zombie
vps, sieć
xXTVCraftXx
xXTVCraftXx

Witam. Chciałem dodać nowego użytkownika, który miałby dostęp do jednego folderu, oraz jego podfolderów, przez FTP i SSH. Używałem tego posta.

Postanowiłem sprawdzić czy wszystko działa na nowym użytkowniku, jednak przy łączeniu PuTTY otrzymałem błąd "Network error: Connection refused". Przy łączeniu się poprzez WinSCP serwer odrzuca połączenie SFTP i FTP. Próbowałem wyłączyć i włączyć VPS, jednak bez skutku. Strona WWW jako jedyna działa.

Root oczywiście także nie działa.

System: Debian 8 64bit

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Rozumiem że chodzi o SFTP, o FTP raczej tutaj nie ma mowy ;) Tak na prawdę jest to tworzenie zwykłego użytkownika w systemie, mającego dostęp jedynie do SFTP, w którym ma wyłącznie swoje pliki. Błąd z połączeniem jest najprawdopodobniej spowodowany złym wpisaniem IP/portu.

xXTVCraftXx:

Root oczywiście także nie działa. Czyli błąd z SFTP na 100%. Prawdopodobnie namieszałeś coś komendami i zepsuło się całe SFTP. Albo masz port zablokowany?

xXTVCraftXx
xXTVCraftXx

Z tego co wyczytałem to prawdopodobnie port może być właśnie zablokowany. Ale nie wiem jaki jest inny, więc nie mogę się połączyć. IP wpisuję dobre, tego jestem w 100% pewien. Zwłaszcza, że mam zapisane w PuTTY.

Próbowałem się połączyć Bitvise SSH Client (gdzieś przeczytałem na jakimś forum z podobnym problemem, że to zadziałało) a ono pokazuje mi błąd: "Connection failed. FlowSocketConnector: Failed to connect to target address. Windows error 10061: Nie można nawiązać połączenia, ponieważ komputer docelowy aktywnie go odmawia." Ja przez to rozumiem, iż VPS odrzuca połączenie.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Do SFTP służy port 22. Odblokowany?

xXTVCraftXx
xXTVCraftXx

Otrzymuję wiadomość "Network error: Connection refused". Z tego co rozumiem, jest zablokowany.

F4mouS
F4mouS

Napisz ticket, prawdopodobnie jest zablokowany port lub coś jest nie tak z połączeniem internetowym serwera.

xXTVCraftXx
xXTVCraftXx

Wiem, napisałem ticket już wczoraj, a teraz czekam na odpowiedź.