Brak uprawnień na serwerze VPS

Zombie
vps, zarządzanie, kvm
Remik
Remik

Hej mam problem z serwerem VPS KVM Game Pro.

Mam na nim zrobiony serwer minecraft, wszystko działa ale jest jeden problem nie mg edytować plików. Gdy edytuje i zapisuje wyskakuje mi błąd:

Brak dostępu. Kod błędu: 3 Komunikat błędu serwera: Permission denied

Jestem zalogowany jako ROOT bo wpisuje sudo su i potem login. Wszystko działa ale jednak nie. Proszę o pomoc bo chcę wgrać pluginy a nie mg.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Masz niepoprawnie ustawiony dostęp do pliku. Ustaw chmoda do lokalizacji pliku. Jako test ustaw 777 chmod 777 /lokalizacja/plików/ Jeśli zadziała, to nadaj właściciela plikom: chown nazwausera:nazwausera /lokalizacja/plików/ I zmień na odpowiedniego chmoda. A pamiętaj, że do edycji plików MC potrzeba wyłączonego serwera, aby się upewnić, wpisz: killall java :)

Remik
Remik

dalej nie działa mehh mg stworzyć i edytować ale dalej nie mg edytować tego co serwer stworzył czyli folderu od pluginu

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Z jakiego konta odpaliłeś serwer? Z jakiego usera? Czy może z roota? Czyli najwyraźniej serwer jest odpalony, killall java wpisałeś?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Od kiedy przy uruchomionym serwerze minecrafta nie można edytować plików? 😛 Silnika nie podmienisz w większości przypadków, bo będzie instant crash serwera, ale reszta to nie widzę problemu, normalnie podmieniam jary pluginów. Jedynie takie blokowanie widziałem na windowsie. Dokładnie jak z aktualizacją. "Nie dotykaj komputera, robimy aktualizację", a na linuxach "Możesz sobie grać w gierki tylko nie zamykaj tego okna" :\

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Tak jakoś kojarzę, że np. takiego ops.txt a właściwie .json nie można edytować gdy serwer jest włączony, chyba że to na okienkach tylko. Ale mimo wszystko reloada po tym musisz dać.