Certyfikat Lets Encrypt bez skryptów ?

Zombie
www, ssl
krzys1540
krzys1540

Witam, Mam pytanie czy orientuje się ktoś czy uda się normalnie pozyskać dane aby dodać ssl na stronę bez żadnych skryptów ? Mogę zrobić wszystko na vps ale stronę mam na zwykłym hoście WWW i nie mam dostępu do ssh. Jeśli ktoś wie to był bym wdzięczny za odpowiedź !

Pozdrawiam

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Jeżeli posiadasz wykupiony pakiet WWW na lvlup.pro, to możesz wygenerować darmowy SSL od Let's Encrypt z poziomu panelu ;)

Na VPSie to kwestia paru komend ;)

krzys1540
krzys1540

Mam też strony na lvlup.pro ale chciałem dodać certyfikat na innego hosta (tam wybrał ktoś wyższy) opłacił na rok i po roku będzie trzeba przejść z tą stroną tu, ale na ten okres potrzebny był by ten certyfikat bo strona była przerabiana full na https i brak obrazków plus informacja o braku certy. Tamten host ma na cpanelu.

Pozdrawiam

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

krzys1540:

certyfikat na innego hosta

Zrób certyfikat na VPSie, skopiuj go i wgraj go na serwer WWW (w cPanel) ;)

krzys1540
krzys1540

Nie wiem czemu putty sypnęło takim błędem: " To fix these errors, please make sure that your domain name was entered correctly and the DNS A record(s) for that domain contain(s) the right IP address. Additionally, please check that your computer has a publicly routable IP address and that no firewalls are preventing the server from communicating with the client. If you're using the webroot plugin, you should also verify that you are serving files from the webroot path you provided. "

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Chyba na czas generowania certyfikatu musisz podpiąć domenę do VPS, choć nie jestem znawcą. Umiem jedynie czytać logi ;)

krzys1540
krzys1540

Najgorsze jest to że wszystkie subdomeny czyli ts3 itp nie będą działać ;/ Może da się tylko tą główną przekierować ? Np Nazwa localhost.domena.pl rekord A Ip xxx.xxx.xxx.xxx a ?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Domyślnie domena musi wskazywać na adres IP serwera który generuje ceryfikat. Pamiętam, że w przypadku gdy się używało np. cloudflare można było inaczej generować, ale w tej chwili już nie pamiętam komendy.

krzys1540
krzys1540

Czy coś źle zrobiłem ? Czy poczekać muszę chwilkę?

Ten serwer nie mógł udowodnić, że należy do domena.pl. Jego certyfikat pochodzi z www.domena.pl. Może to być spowodowane błędną konfiguracją lub przechwyceniem połączenia przez atakującego