Chcę uruchomić kilka serwerów na jednym vps

Pytania i problemy
vps, minecraft, zarządzanie
BrainyX
BrainyX

Dzień dobry mam do wszystkich obecnych pytanie. No to tak mam już jeden serwer postawiony nie ma lagów jest zoptymalizowany i tak dalej ale chciałem na tym samym vpsie postawić drugi. Mam już jednego screena zainstalowanego jak to zrobić z kolejnymi? Jakieś porady? Powiecie jak to zrobić?

Championes
Championes

Chodzi Ci żeby mieć dwa serwery na vpsie, które nie będą ze sobą działać tylko osobno tak?

BrainyX
BrainyX

no tak jakby ale chce je bungecordem połączyć

Championes
Championes

No to idzie tak zrobić stwórz w folderze Minecraft nowy plik i nazwij go jak chcesz, bo ten plik będzie kolejnym serwerem Minecraft Edit: nmozesz mieć inny folder do Minecraft, po prostu stwórz nowy folder tam gdzie masz serwer na vpsie i napisz mi jak zrobisz to

BrainyX
BrainyX

to mam zrobione tylko w komendzie do startowania mam wpisać screen? Ale później jak mam uruchomić np. screena akurat tego serwera

i jeszcze jedno pytanko jaka komenda na wyjście ze screena do np. karalogu jakiegoś?

Championes
Championes

Komenda to nie jest, wychodzi się ze screena przytrzymując Ctrl + d

Serwer odpalasz tak samo jak tam ten tylko zmieniasz jak musisz GB RAM i zmienić musisz nazwę screena

BrainyX
BrainyX

to znaczy? Jak zmienić nazwę screena? Tak jakby screen jest chyba jeden? Mógłbyś mi to jaśniej wytłumaczyć?

Masz discorda? To możemy pogadać to mi pomożesz? Ja mam BrainyX#1342

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Uruchomienie z nazwą screen -dmS nazwa_screena java -jar mc.jar

Wylistowanie aktywnych screenów screen -list

Wejście do screena o nazwie screen -r nazwa_screena

Wyjście ze screena Ctrl + A + D

Killowanie wszystkich screenów pkill screen

Killowanie pojedynczo kill proces_id

BrainyX
BrainyX

Kredens jesteś bogiem! Napiszesz do mnie na dc? BrainyX#1342 proszę

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Nie pomagam na PW, pisz tutaj :)

BrainyX
BrainyX

Ok tylko chciałem tak pogadać i mieć z tobą stały kontakt bo jesteś koksem elo

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.