Cloudflare - SSL

Zombie
cloudflare, ssl
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Witam, potrzebuję pomocy z Cloudflare a dokładnie z Edge Certificates. Jak mam używać tego darmowego certyfikatu? Próbowałem na wiele sposobów (np. lvlup.pro ma darmowy certyfikat od CloudFlare) i żaden nie działał. Dla czystości: WWW stoi na lvlup.pro (jak wszystko, co mam :slight_smile:)

Pozdrawiam :slight_smile:

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ktoś pomoże, bo mi jest to bardzo potrzebne :/

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Szczerze to szkoda zachodu, jeśli masz stronę na hostingu WWW w lvlup.pro to wystarczy użyć let's encrypt który można mieć w kilka klików, kreator jest wbudowany już w DirectAdmin.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Myślę, że bardziej chodzi mu o ten a antyddos, ale w przypadku publicznego hostingu nie widzę jakoś, żeby to się sprawdzało. Wydaje mi się, że cloudflare używa się bardziej pod swoje strony na własnym serwerze dedykowanym czy tam VPS. 😛

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Ale jedno nie wyklucza drugiego.

Let's encrypt używasz aby mieć porządne połączenie z TLS do proxy czyli w tym wypadku do Cloudflare, a od Cloudflare do użytkownika leci z ich certyfikatem TLS.

Jedyna pułapka na shared hostingach z DirectAdmin i innymi na którą trzeba pamiętać to serwery MX i wpisy A typu mail, pop3, imap, ftp itp. gdyż są domyślnie ustawione i mimo przepuszczania ruchu przez Cloudflare można je odpytać i poznać realny adres IP.

Umieszczamy wtedy pocztę na innym serwerze czy usłudze typu https://gsuite.google.com a do FTP łączymy się przez w2.lvlup.pro i jest okej.