CNAME na Cloudflare

Pytania i problemy
ivallpl
ivallpl

Hej, chciałbym umożliwić użytkownikom mojej strony podpięcie domeny. Moja strona wykorzystuje Cloudflare. Chciałbym żeby to wyglądało mniej więcej tak: sklep.domenauzytkownika.pl -> (pokazuje dane z) mojadomena.pl/shop/x/ lub subdomena.mojadomena.pl/shop/x/ (obojętne które). Jak mogę to zrobić? Próbowałem coś poszukać w google, ale niestety z marnym skutkiem.

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Żeby coś takiego działało, musisz dostarczyć ludziom własną domenę lub adres IP na któy powinni przekierować swoją domenę, a potem handlować takie rzeczy na poziomie webservera lub swojej aplikacji.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

SSL for SaaS powinno pomóc podpiąć (sub)domeny użytkowników w ramach swojego konta CF.

https://developers.cloudflare.com/ssl/ssl-for-saas

ivallpl
ivallpl

@bopke Myślałem o takim czymś ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać i w czym to zrobić. @SystemZ próbowałem z tego korzystać, ale dalej pozostaje pytanie jak użytkownik ma zrobić cname pod konkretny sklep? myślałem o jakimś rekordzie txt z id sklepu ale nie wiem jak to obsłużyć

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Nie musi być pod konkretny sklep z perspektywy użytkownika. Po zweryfikowaniu w CF, po prostu obsługujesz to z poziomu aplikacji używając nagłówka Host.

Wygląda na to, że masz kilka osobnych problemów do rozwiązania, lepiej jak je rozpiszesz dokładniej.

ivallpl
ivallpl

Chyba nie rozumiem 😦 Mam ustawiony CNAME z asd.ivall.pl na domain.vishop.pl. Tą pierwszą subdomenę dodałem do SSL for SaaS i wszystko fajnie działa, ale pokazuje mi się strona nginx (domain.vishop.pl to cname na vishop.pl, tak jest w poradniku cloudflare). Chciałbym żeby po wejściu na asd.ivall.pl nie była pokazana strona główna/strona nginx, a vishop.pl/shop/ID_SKLEPU/. Musiałbym napisać sam oddzielną aplikację, która sprawdzałaby na subdomenie domain.vishop.pl w bazie danych id sklepu przypisanego do domeny z której leci zapytanie i później jakoś przekierować na to? image|690x308 image|690x184

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Wydajesz się to zbędnie komplikować.

  1. Przeglądarka wysyła nagłówek Host
  2. Odbierasz go jako aplikacja zanim coś odpowiesz jako serwer http
  3. Zwracasz treść wedle uznania biorąc pod uwagę ten nagłówek
system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.