Co postawic na VPS

Zombie
WoZZowskY
WoZZowskY

Witam to pytanie może wydawać się trochę dziwne i niektórym może się wydawać że trochę za długo przebywamy na słońcu :slight_smile: Pytanie to brzmi w następujący sposób: Co mogę postawić na moim VPS ? Pytam się dlatego że mam wolne 3 Gb Ramu i szkoda żeby to leżało i sie marnowało. Na moim VPS jest już TS3, Minecraft, Ts3 Sinusbot i strona WWW. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję !

luxDev
luxDev Pionier

Zainstaluj maszynę do orzechów @Marcoral'owi

Szymon
Szymon

Jak sinusbot, minecraft, ts3 dłużej pochodzi to trochę będzie zużywać więcej zasobów (minimalnie).

WoZZowskY
WoZZowskY

Ja vps raz na 24h restartuję wiec nie zabierze więcej pamięci RAM. Ale słuszna uwaga @Szymon niektórzy robią wszystkie rzeczy na styk czyli mając 2Gb ram zapełniają całe 2Gb a po tygodniu pracy VPS się dziwią że ich VPS został zablokowany z powodu zbyt dużego poboru RAM.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

WoZZowskY:

mam wolne 3 Gb Ramu i szkoda żeby to leżało i sie marnowało

RAM się nigdy nie marnuje, kernel używa pamięci nieprzydzielonej do aplikacji na cache aby przyspieszyć działanie uruchomionych już aplikacji. Uruchamianie tylko po to żeby coś chodziło nie wydaje mi się sensowne. Ja zawsze używam jak najmniej rzeczy się da bo mniej elementów może się popsuć i system jest bardziej niezawodny z założenia.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Co możemy postawić na VPSie? Niemal wszystko - o ile tylko przewidywane obciążenie nie przekracza możliwości takiej maszyny.

Najczęstszymi zastosowaniami są dynamiczne serwisy webowe, od rozmaitych blogów, CMSów, forów po sklepy.

Możesz postawić jakiś serwer gierki, bo czemu nie?

Jakieś projekciki możesz stawiać ;P

Bądź kreatywny, VPS daje naprawdę spore możliwości ;) Może zostaniesz developerem i sam napiszesz jakieś aplikacje? ;)

Co do pchania na sile aplikacji - nie polecam, sam chwale sobie wiecej wolnego miejsca, to że mamy na komputerze X ram to nie zapychamy go do całości, nawet robimy wszystko by aplikacje nam szybciej chodzily, a najlepszym rozwiązaniem by to zrobić to dowalenie ramu.

WoZZowskY
WoZZowskY

Dzięki wszystkim za odpowiedź! Postanowiłem, że pobawię się w robienie aplikacji będę sie uczył od przysłowiowego ZERA :slight_smile: Temat do zamknięcia!

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Cóż mogę powiedzieć tylko jedno - powodzenia.

Tematów chyba się juz nie zamyka, bo jak ktoś bedzie miał coś do dodania to doda w jednym wątku, nie bedzie otwierał następnego :slight_smile: