Co sądzicie o Debian 9?

Off topic
xxxxx
xxxxx
MichQ
MichQ

Hem... Debian nowy... ja ''nie pcham się niego'' aż tak. Ja pozostaje przy Debian7, może na jakimś VPS do testowania wypróbuję go :D

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wheezy to już staroć, ale Jessie nie zamierzam zmieniać na jakiegoś Stretcha, bo nie ma takiej potrzeby.

Kiedyś nawet SystemZ coś pisał o aktualizowaniu systemów (chyba było to ubuntu 14 na ubuntu 16), że jeśli wszystko działa stabilnie, to tylko może nam to problemów narobić, bo coś się sypnie po aktualizacji.

Osobiście mam już na pięciu serwerach dedykowanych Debiana 8 i na razie nie zapowiada się, żebym szybko go zamienił. Jeśli miałbym coś instalować na swoim komputerze, to jeszcze bym mógł się zastanowić :>

LinGruby
LinGruby Pionier

Jeśli chodzi o serwery to nie pchałbym się za świeży jeszcze, ale jeśli chodzi o desktop/laptop to jak najbardziej acz ja preferuję dystrybucje Rolling release

http://www.linuxwiki.pl/wiki/Rolling_release

A Debian taką dystrybucją nie jest ;-)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

[quote] Debian 9 jest poświęcony pamięci założyciela projektu Iana Murdocka, który odszedł 28 grudnia 2015 r. [/quote] No to ciekawie sie zapowiada Tak ogólnie to nie lubiłem za bardzo Debianów, jestem po prostu przyzwyczajony do Ubuntu i tyle - zaraz mi ktoś powie że Ubuntu jest na bazie Debiana czy coś, ale nie o to tutaj chodzi xD Mimo wszystko fajnie, że takie coś powstało - tak jak Ubuntu 16.04, Debian 9 będzie fajną alternatywą dla jego wyznawców :D

LinGruby
LinGruby Pionier

Timo:

Tak ogólnie to nie lubiłem za bardzo Debianów, jestem po prostu przyzwyczajony do Ubuntu i tyle...

Dokładnie gdyby nie Ian to by nie było Debiana a co za tym idzie nie było by Ubuntu, a swoją drogą czyste Ubuntu to już dla mnie osobiście to już trąci komercją ot co ( a nie tędy droga ) inaczej się ma to do *buntu tan tej nagonki tak nie widać ;-)