ConvertSkript - Innowacyjny system pisania skryptów Online!

Zombie
współpraca-odrzucone
Derciak1337
Derciak1337

Nazwa projektu

Innowacyjny system pisania skryptów Online!

Cel

Utworzenie inteligętnej platformy online która ma za zadanie pomóc w pisaniu skryptów na serwery Minecraft poprzez brak obowiązku posiadania serwera Minecraft na localhoscie itd. Wszystko będzie bardzo proste w obsłudze, bez problemu dodasz dodatek do skryptu itp. (To jest główny najważniejszy cel, jak wszystko będzie działać, system będzie jednak na tyle złożony i ciągle rozwijany więc aby rozpisać wszystkie jego przyszłe atuty trochę by tego było, do tego sprawiałoby problem).

Co udało nam się zrobić

Przygotowaliśmy stronę główną, panel rejestracji/logowania i teraz zaczynamy robić panel, który będzie wszystkim zarządzał cały projekt możemy wykończyć nawet na najtańszej maszynie jednak aby opublikować go globalnie potrzebowałby całkiem sporo zasobów, lecz planujemy optymalnie stworzyć wszystko np. gdy gracz wyjdzie ze strony/wyloguje się lub nie będzie używał przez dłuższy czas panelu/serwera do pisania skryptów serwer sam się wyłączy, aby niepotrzebnie nie zajmować RAMu/procesora.

Plany

Opublikowanie oficjalnej wersji systemy pisania skryptów online na oficjalnej do tego przeznaczonej maszynie która spora wymaganiom.

Osoby/organizacje biorące udział (linki)

Jedyną osobą, jaką bierze udział w tworzeniu projektu, jestem jednak nie wykluczone, że nikt nie dojdzie do ekipy liczymy spore zainteresowanie administracji skript.pl Jednak nie wiedzą nic na temat tego projektu, ponieważ ich nie powiadomiłem, ale chodzi tutaj o np. samą pomoc przy pisaniu skryptów na livechacie itd. Wydaje mi się, że taki sposób nawiązywania pomocy jest dobrym i szybkim rozwiązaniem :slight_smile:

Osoby/organizacje, które może wezmą udział (linki)

Prawdopodobnie właściciel serwera fir*land.pl (kukubaczek).

Usługi z lvlup.pro których potrzebuję, aby zrealizować swój cel wraz z parametrami (GB RAM, sloty itp)

  • Indywidualna konfiguracja serwera dedykowanego na start wydaje mi się, że 16GB, przynajmniej 30 GB miejsca na dysu na serwery, pluginy itd. oraz 8 rdzeni/wątków na procesorze powinny poradzić sobie z zadaniem, jakie by wykonywały te podzespoły.
  • Serwer TS3 35 slotów (Nie obowiązkowa opcja, lecz bardzo przydatna do komunikacji osób, które by pracowały na livechacie).

Co mogę zaoferować w zamian

  • Dodamy informację na temat oficjalnego sponsora projektu na głównej stronie oraz w stopce strony.
  • Spełnimy inne wymaga sposobu reklamy narzucone od hostingu, jeżeli będzie taka potrzeba.

Dlaczego ten projekt jest unikalny?

Sama nazwa jest już w sobie unikalna a całość działania projektu i możliwości, jakie będzie oferował w przyszłości oraz ilość kombinacji, jakie można do niego dodać jest nieskończona więc wydaje mi się, że jest to dobry cel, aby stworzyć taki projekt dodatkowo osoby posiadające słabe biznesowe komputery/laptopy i które mają w Minecrafcie po 30 fps + jeszcze serwer/notepad++ lub inny przyjazny edytor + przegladarka + ew. Spotify + ts3/skype itd. Chcę tworzyć taki projekt i pomóc takim osobą.

Ps. Przepraszam, że tak mało się odpisałem jednak projekt cały czas jest tworzony a zależy mi na pewności czy otrzymam sponsoring lub też nie więc piszę o sponsoring podczas tworzenia projektu.

Wersja w postaci jednego tesktu (mailowa):

Ostatnio wpadło mi do głowy, gdyby tak stworzyć stronę do pisania skryptów z prostym edytorem oraz łatwą obsługą dodatkowo obsługujący wszystkie aktualne dodatki do pluginu Skript na różne wersje gry. Trudno dalej opisać cały proces działania strony, gdyż sama strona posiadałaby dużo przydatnych funkcji, który na 100% ułatwiłyby pracę w pisaniu skryptów np. Osobą posiadającym słabe komputery i niemogące włączyć np. swojego ulubionego edytora tekstu do tego masa kart w przeglądarce oraz oczywiście serwer do Minecrafta, aby sprawdzać błędy czy też sprawdzać jak sam skrypt działa, aktualnie posiadam bardzo dużą motywację do zrealizowania takiego projektu, ponieważ zawsze chciałem stworzyć stronę, którą by użytkowali użytkownicy, a wszystko działałoby automatycznie, lecz aby zrealizować ten projekt, potrzebowałbym solidnego VPS'a, oraz pojemności dysku sam sponsoring wynagrodziłbym miejscem na stronie (stopce, głównej stronie) o tym, że jesteście sponsorami strony itd. Oczywiście jak na razie nie potrzebuję sponsoringu, ponieważ kupiłem małego VPS'a tylko do połączenia strony z VPS'em i testowania samej strony w działaniu projekt wydaje mi się naprawdę innowacyjny i co najważniejsze przyniósłby zainteresowanie użytkowników np. forum skript.pl możliwe, gdyby dodać obsługę języka angielskiego to zainteresowanie by poszło także w stronę zagranicznych stron o tematyce Skript.

Marcoral
Marcoral Pionier

Projekt bez wątpienia unikalny, jednak ja jakoś tego nie widzę. Mógłbyś mi wytłumaczyć jak to wygląda od strony gracza? Rejestruję się na Twojej stronie, wpisuję kod skryptu który chciałbym utworzyć i co dalej? W czym mi to pomaga? Wykrywa automatycznie błędy? Pokazuje mi na jakimś serwerze efekt?

Gredier
Gredier

Również ciekawi mnie działanie takiego panelu, także śmiem twierdzić, że pomysł unikalny.

Derciak1337
Derciak1337

Projekt działałby na zasadzie (jsfiddle)

Możesz np.

  • Testować efekt działania skryptu na serwerze bez potrzeby tworzenia serwera na localhoscie.
  • Instalować dodatki potrzebne do skryptu jednym kliknięciem.
  • Posiadasz wgląd na konsolę serwera, jeżeli nie chcesz np. Włączać Minecrafta.
  • Automatyczne zapisywanie skryptu co napisanie jednego znaku.
  • Opcja pobrania skryptu oraz dodatków lub całego serwera jednym kliknięciem.
  • Bardzo intuicyjny poradnik dla początkujących osób chcących nauczyć się pisać skrypty, przy czym też się dobrze bawić. Będzie też wiele innych opcje na pewno ciekawych i przydatnych 😃
Derciak1337
Derciak1337

Bardzo motywujące słowa dziękujemy :slight_smile:

Derciak1337
Derciak1337

Chcę podkreślić że bardzo dobrze znam DeathBota właściciela DeathBotów oraz MC***M.COM i potocznych tak więc nie było by problemy żeby dodał IP maszyny do blacklisty aby ludzie nie atakowali serwera botami. Powinno to zabezpieczyć przed potencjalnymi osobami chcący przeszkodzić innym realizować swoje pomysły :slight_smile:

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Projekt bardzo ciekawy i na pewno unikalny. Nie ukrywam pomysł zrobił na mnie ogromne wrażenie, oraz został on dobrze sprzedany.

Mam jednak pytanie - czy w Twoich słowach "dużo przydatnych funkcji" ten serwis będzie w jakiś sposób pomagał w pisaniu skryptu bądź czy będzie poprawiał błędy, pomagał w "wytabowaniu skryptu"? Co rozumiesz przez te przydatne funkcje ciekaw jestem. :)

Ogólnie jestem przeciwnikiem skryptu ale pomysł uważam za godny rozpatrzenia. Jest to dość duży projekt i bez wątpienia potrzebuje jakiegoś wsparcia.

Derciak1337
Derciak1337

dużo przydatnych funkcji mam na myśli m.in. takie jakie wypisałeś wiadomo wszystko co się przyda będzie dodawane podczas tworzenia. Również nie jestem po stronie Skriptu jednak nie możemy pozostawiać tamtych osób na lodzie nie każdy umie programować 😃

Libter
Libter Developer

Czy są przewidywane jakieś zabezpieczenia przed użytkownikami wykorzystującymi serwis w innych celach niż testowanie skryptów (np. jako darmowy hosting)?

Derciak1337
Derciak1337

Nie będzie możliwości wgrywania innych pluginów niż jakie dostępne będą na stronie pod przyciskiem "+"

Będzie też np. max. 3 sloty Jeżeli będzie trzeba więcej to wystarczy napisać na livechacie :) Dużo będzie rozwiązań zabezpieczającym przeciwko temu bo wiadomo to nie serwer do grania ze znajomymi tylko do tworzenia skryptów :D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Całkiem fajne, może nie unikalne ale pomysł spoko. Główne moje pytanie @Derciak1337 jak chcesz to zmonetyzować? Przy sporej liczbie osób z tego korzystających koszty mogą tak na oko wynosić 100-200zł/msc lub nawet więcej. Skąd weźmiesz tyle co miesiąc w dłuższej perspektywie?

Derciak1337
Derciak1337

Faktycznie przyznam rację jednak rezygnuję z projektu aktualnie tworzę serwer ChestPvP ze statystykami gracza na stronie zawierających wszystkie informacje + rozwinięty system handlu na stronie :D Zobaczymy może na ten temat coś tutaj napiszę ;)

Ps. Może ktoś wpadnie na podobny pomysł na którym koszty będą się zwracać może nawet z "+" :).

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Pomysł ma potencjał ale jeśli sam na siebie nie zarobi to jest ryzyko że szybko upadnie. Jeśli rezygnujesz z tego to muszę odrzucić projekt, ale zostawiam otwarty w razie czego.

Jeśli tworzysz serwer to zachęcam do utworzenia wątku na jego temat w odpowiedniej kategorii :slight_smile: