Crontab -e

Pytania i problemy
Novsky
Novsky

Witam, bawiłem się dzisiaj rclone i tworzyłem sobie taki prosty skrypt który mi pierw kompresuje folder a następnie przesyła go na dysk google. Jeśli wpisuje skrypt manualnie (./bck.sh) wykonuje się on poprawnie. "#!/bin/bash echo "Tworzenie archiwum gzip" tar -zcvf archive.tgz mc echo "Tworzenie archive zakonczone" echo "Rozpoczynanie przesylu na gdrive" rclone copy /home/user/archive.tgz gdrive:backup echo "Backup zostal wykonany pomyslnie""

Problem pojawia się gdy próbuje go dodać do crontab'a, najzwyczajniej w świecie on się po prostu nie wykonuje 😦 1 20 * * * /home/user/bck.sh >/dev/null 2>&1 próbowałem również 1 20 * * * bck.sh >/dev/null 2>&1 -bo w końcu on jest wykonywany bezpośrednio z katalogu użytkownika Mógłby mnie ktoś nakierować co robię źle?

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

Cześć, spróbuj 1 20 * * * cd /home/user && bash bck.sh >/dev/null 2>&1

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Spróbuj też dodać logi do wykonywanej komendy: 1 20 * * * cd /home/user && bash bck.sh >/home/user/bck.log 2>&1

Jeśli wystąpi problem ze skryptem przy zaplanowanym wykonywaniu, będziesz mógł łatwiej go zdiagnozować.

LinGruby
LinGruby Pionier

Novsky:

Mógłby mnie ktoś nakierować co robię źle?

osobiście wszystkie swoje skrypty trzymam w /user/local/bin i nigdy nie miałem żadnych problemów z crontab

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.