Częste problemy z VPS

Zombie
vps, problem
Opti41
Opti41

Witam. Zakupiłem u was VPS i często mi go wywala (nie jest to spowodowane DDOSAMI na mojego VPS). Gdy wywala mi serwer nie mogę go ani przeinstalować ani na wyłączyć :(. Proszę o POMOC

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

VPS OpenVZ czy KVM?

Opti41
Opti41

VPS OPENVZ. ten za 30zł

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Mógłbyś napisać troszkę więcej informacji? Bo wiesz - tak z niczego to nie wywnioskujemy - np. napisz w jakiej sytuacji Ci "wywala" serwer itp.

Opti41
Opti41

Wywala mi serwer w losowej sytuacji. Podglądając na konsole na lvlupie widnieje tam zawsze gdy wywala serwer 100% zużycia SWAP. Potem nie mogę nic z tym zrobić tylko muszę czekać.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Tak może nie odbiegając od tematu to polecam KVM, bo jest bardziej stabilniejszy - możesz napisać do supportu - zamienią - robiłem tak i sprawnie to poszło - dają 2 dni na zgranie plików itp.

https://lvlup.rok.ovh/t/przejscie-z-oferty-openvz-na-kvm/588

https://lvlup.rok.ovh/t/przebieg-migracji-z-vps-openvz-na-vps-kvm/494

Czy instalowałeś coś ostatnio? - jak tak to co? Czy masz jakiś serwer tam uruchomiony (np. Minecraft, TeamSpeak 3) ? Chciałbym dla przypomnienia napisać, iż OpenVZ posiada tylko PODSTAWOWĄ ochronę przez DDoS. Mógłbyś podać logi z VPSa - np. na Debianie czy prawdopodobnie Ubuntu w lokalizacji /var/log/syslog - możesz je zobaczyć używając komendy vim /var/log/syslog lub nano /var/log/syslog (polecam vim'a :slight_smile:)

Opti41
Opti41

Znaczy mam postawiony serwer Hurtworld. Logi podam jak będę na kompie.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ja zawsze mam aplikację do SSH na telefonie - w każdej chwili może dojść do ataku DDoS itp. więc mogę np. w trakcie podróży zablokować adres i takie tam :) To czekam na logi :)

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Opti41:

Gdy wywala mi serwer nie mogę go ani przeinstalować ani na wyłączyć

Tak sobie czytam i czytam. Skoro nie możesz go ani przeinstalować ani wyłączyć to raczej nie twoja wina, ale postaraj się te logi dostarczyć. Jak z logów nic nie wyniknie to pisz do supportu. Jakbyś mógł to wrzuć całe logi na pastebin czy hastebin.

Opti41
Opti41

DBanaszewski:

vim /var/log/syslog

http://pastebin.com/Pmi3nuMt trzymaj

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Dzisiaj się nic nie stało. Wyślij mi logi z dnia, kiedy wystąpił crash.

Opti41
Opti41

Dziś wystąpił. Wcześniej występował przez około 20sekund i wracał serwer do normy. Dziś wywaliło na dobre 15min.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Z tych logów wynika, że nie mógł wcześniej utworzyć logów, więc nie wiem, co się wcześniej stało. Tak dla mojego spokoju, użyj tych komend:

apt-get update apt-get upgrade

Opti41
Opti41

Komendy użyte. Przy okazji znalazłem screena jak wygląda konsola w trakcie takiego crasha. http://screenshot.sh/mGZpyU9nt2ivX

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Cytat z Wikipedii:

SWAP służy do tymczasowego przechowywania danych w sytuacji, gdy ich ilość przekracza zasoby wolnej pamięci RAM lub gdy z różnych powodów korzystniej jest przechowywać je (lub ich część) na dysku twardym.

Więc coś może być zle ustawione. Polecam przeinstalować system na VPSie. Polecam Debiana lub Ubuntu w najnowszych wersjach.

Opti41
Opti41

Przeinstalowanie systemu na VPSie wykluczone. Mam tam pluginy i pliki serwerowe które bym konfigurował parę godzin. I gracze mojego serwera by się zdenerwowali z powodu tak zwanego wipe (Usuwanie wszystkich itemów graczy, baz itp).

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Po komendach, które Ci wcześniej podałem zrobiłeś restart VPSa? Jeżeli nie, to wykonaj.

Opti41
Opti41

Wykonałem. Zawsze po uruchomieniu putty robie restart VPS. (Serwer jak narazie działa).

anon10657637
anon10657637

Masz za mało zasobów. Próbowałem postawić serwer Unturned, to mi na OpenVZ 6GB zajmowało, przy ~30 graczach. No niestety, wine trochę bierze. Zwiększ pakiet, albo zoptymalizuj serwer.

Opti41
Opti41

Tylko, że server Hurtworld pożera około 3,5gb na wine. Pluginy są autorskie zoptymalizowane. A graczy na serwerze gra około 5-25.

anon10657637
anon10657637

No niestety, jak włazi na Swap to pobiera miejscami więcej niż samo 3,5GB - wiem z własnego doświadczenia. Zwiększ zasoby i nie będzie problemu.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Skoro ma za mało zasobów to dlaczego na screenshocie, który wysłał zajęta pamięć RAM to ok. 1.1GB a SWAP wchodzi na >100% Troszke logicznie nie możliwe 😕

anon10657637
anon10657637

Mi się tak często zdarzało - po prostu optymalizacja serwera Unturned ssie. Wiem z własnego doświadczenia. Nagle serwer zjada 60% zasobów, a później tylko 20%. Jest to jak pakiety w TS3.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Serwer Hurtworld :)

Opti41
Opti41

Tylko, że największe obciążenie na serwerze Hurtworld który posiadam przy 25 graczach osiągało 42% :).

anon10657637
anon10657637

Ay, to najmocniej przepraszam - przejęzyczenie :). Akurat na innym chacie pisze o tej grze. Ale co jak co - to raczej winna stabliności aplikacji i braku zasobów. Wnioskuje po tym, że wchodzi już na SWAP.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Wejdź teraz na SSH i wpisz free -m a później top i wyślij wyniki tutaj. Żeby wyjść z top musisz użyć kombinacji klawiszy CTRL-C.

anon10657637
anon10657637

Ale jedna próbka nic nie da, potrzeba ich kilka.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Zobaczymy czy coś nie cache'uje :) (obecnie)

opti
opti

http://screenshot.sh/mGStYZGDZTg1X

Pisze z innego konta bo na tamtym przez najbliższe 22h nie będę mógł pisać.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Widzę, że serwer obecnie wyłączony. Uruchom serwer i poczekaj parę minut. Użyj ponownie komendy top i wyślij mi wynik.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Ogólne przeładowanie węzła może powodować zapychanie swapu, bo brakuje pamięci RAM.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Moim zdaniem należałoby pisać do supportu. Jak support nie pomoże to zmiana na KVM albo jakiś inny sposób.

anon10657637
anon10657637

Nie trzeba KVM... OpenVZ lepszy, a jak nie pomoze to poprosic o zmiane hosta.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

anon10657637:

OpenVZ lepszy

W czym oprócz ceny?

OpenVZ jest ofertą budżetową czyli taką nastawioną na jak najmniejsza cenę poprzez współdzielenie zasobów. Z tego powodu stabilność może być mniejsza niż oferty KVM.

anon10657637
anon10657637

Poprzez słowo "lepszy" chodziło mi o serwer pod tą grę. Wiadomo że KVM to lepsza wirtualizacja, jednak nie widze sensu inwestowania w KVM na ten moment. Ale dzięki ze zlapales ten moj blad, zle napisalem to, co chcialem wyrazic :slight_smile:

opti
opti

Witam. Wracam tutaj z kolejnym problemem... Teraz zamiast crashów serwera jest tak jakby lag trwający 10sekund w trakcie tego "laga" w konsoli zaczynają się dziać dziwne rzeczy SS-http://screenshot.sh/n9mwVlYQezoAl

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Ten screenshot pokazuje, że panel nie ma połączenia ze statystykami - czyżby jakaś blokada? Moim zdaniem pisz do supportu :)

opti
opti

Napisałem. Zresteowałem VPS i pomogło tylko na 30sekund XDD.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Na 30 sekund... teraz czekaj do 48h jak support odpowie :D

opti
opti

Znaczy po 30 sekundach był big lag i nawet statystyki na Lvlup się nie pokazały XD ale po lagu od 10min jest wszystko git.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Na 30 sekund? xD Dobra. Czekamy :)

opti
opti

Znaczy. Po lagu wszystko jest git XDD. Ale i tak wole czekać na odpowiedź supportu bo z 40 graczy na serwerze przez lagi zostało 5...

opti
opti

Witajcie z powrotem. Okazało się, że hurtworld za bardzo przeciążał VPS. Więc zainstalowałem sobie Minecrafta wszystko niby dobrze i niby bez lagów a tu nagle znowu duży lag trwający 15 sekund... Ma ktoś jakieś pomysły?

Anno
Anno

Może trafiłeś na przeciążonego dedyka 😉 Jaki system ? Jaka Java ? Popatrz czego najwięcej zużywa podczas laga ?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

16 styczeń... dzisiaj mamy 4 czerwca... ;)

Anno
Anno

Aha nie popatrzyłem xd Sorry za odkop 😕

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

A może problemy dalej występują?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Raczej nie, ponieważ autor tego wątku ostatnio na forum był w marcu, a ostatni wpis był w styczniu ;)