Czy procesor w KVM VPS PRO jest współdzielony?

Zombie
vps, kvm
szakes1
szakes1

Tak jak w opisie. Z tego co wiem to lvlup.pro bierze serwery z OVH i dzielą sobie takie dedyki na małe VPS'y. Stąd to pytanie bo jeżeli serwer ma 32 GB ram to znaczy, że może być tam jakoś podzielony, ale jak to wygląda z procesorem? Czy inni użytkownicy VPS'a KVM też korzystają z moich rdzeni, czy procesor jest współdzielony?

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Jeżeli posiadasz VPSa 32 GM RAM to nie - cały procesor jest dla Ciebie na wyłączność - jedna maszyna = jeden VPS 32 GB RAMu. Moim zdaniem procesor jest dla każdego wydzielony, ale tego w 100% nie wiem.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Podział jest, to logiczne - tak działa VPS i dzięki temu gwarantuje taką cenę. Wydaje mi się, że wątek procesora jest twój a rdzeń współdzielony, kiedyś zadałem podobne pytanie supportowi i tu masz odpowiedź: http://screenshot.sh/oBE8FrVNRT1yQ

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Fizyczny procesor (podzespół komputera) zawsze będzie współdzielony. Nie możesz stworzyć kilku procesorów z jednego.

Jeśli chodzi o przydzielenie zasobów procesora, to sprawa wygląda następująco: w przypadku VPS OpenVZ praktycznie pewnym jest, że twoje zasoby są współdzielone z innymi użytkownikami. To czy ktoś z nich korzysta w danej chwili to inna sprawa. Jeśli chodzi o KVM, to nie ma co się martwić, jeszcze nigdy nie widziałem, żeby brakowało mojego wykupionego CPU ;)

Ogólnie, takie rzeczy to najczęściej niejawna część dla zwykłych użytkowników. Myślę, że jak dokładnie to jest i tutaj jest tajemnicą handlową.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Dodam, że kupując pakiet KVM 2gb otrzymujesz 1 rdzeń procesora (całego węzła) oraz 1 wątek owego procesora. Co ciekawe dodam, że właśnie takie cuś wypatrzyłem w proxmoxie - czy to dotyczny całego węzła? link do screena

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

MC-32 ma 4c/8t co skutkuje widocznością 8 rdzeni.

4 fizyczne rdzenie daje to: 8 wątków

szakes1
szakes1

Jaki masz Server KVM VPS i co na nim hostujesz 😃? Tak tylko się pytam z ciekawości 😉.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

#offtopic Robiłem projekt serwera minecraft (80+ graczy), ale aktualnie kupiłem KVM 2gb by zrobić na nim tzw. Linux Streaming Station (a przynajmniej ja to tak nazywam), czyli po prostu desktop ubuntu + klient obs = youtube stream 24/7 (ewentualnie z restream.io na kilku platformach na raz) :D

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Tak, CPU w KVM Game Pro jest współdzielony jednak raz że jest wyżej taktowany czyli szybszy niż na sprzęcie do OpenVZ, dwa VPSów na węzłach KVM jest mniej czyli jest dużo większy zapas mocy gdyż oferta KVM nie ma oversellingu. Te dwa czynniki powodują że szansa na przeciążenie VPS z nietwojej winy jest dużo niższa niż w OpenVZ i dzięki temu VPS jest bardziej stabilny.

Gdybym miałbym przywrównać to do sytuacji z życia codziennego to jak z tańszym i droższym sklepem spożywczym, w tym tańszym jest zazwyczaj więcej ludzi więc jest większa szansa się o kogoś potknąć, w droższym zwykle jest mniej osób więc i szansa na to jest mniejsza. Potknięcie jest tu jakąś losową zawieszką lub chwilową niedostępnością w postaci np. 2-5min.

Jeśli ktoś mówi że KVM jest za drogi to prawda jest inna, to OpenVZ jest wręcz niezdrowo za tani! To właśnie w KVM dostaje się tyle za ile się płaci.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

SystemZ:

Jeśli ktoś mówi że KVM jest za drogi to prawda jest inna, to OpenVZ jest wręcz niezdrowo za tani!

To zdanie przypomniało mi jak w jakimś filmie człowiek ze stanów zachwalał Polskę za ceny różnych rzeczy, które u nich były kilkukrotnie większe 😃