Czy rozdzielenie VPS 8 gb, na kilka screenów zmniejszy lagi?

Zombie
crookyjp
crookyjp

Hej. Czy rozdzielenie VPS 8 gb, na 2 screeny np. 2 gb i 6 gb i na tym mniejszym postawienie lobby, a na tym o wiekszych zasobach ram głównego serwera zmniejszy w jakimś stopniu lagi?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Tak, to oczywiste, że jeśli tworzymy więcej instancji to pojedyncza ma mniejsze obciążenie :V

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zależy czy masz OpenVZ czy KVM. Różnie bywa. Kwestia procesora i przydziału serwerów do niego. Możliwe że lagi spowodowane są zbyt słabym VPSem.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Timo:

Zależy czy masz OpenVZ czy KVM. Różnie bywa. Kwestia procesora i przydziału serwerów do niego. Możliwe że lagi spowodowane są zbyt słabym VPSem.

Minecraft jest aplikacja która robi najbardziej obciążające rzeczy w jednym wątku, przez co więcej instancji (mniej graczy na jedną) zawsze w jakiś sposób zmniejszy lagi, jeśli nie jest to spowodowane wadliwymi pluginami.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nie nie, chyba źle zrozumiałeś (albo ja). Autor chce podzielić VPSa na wirtualne zasoby, a nie mieć lobby i serwer główny na jednym VPS. A przynajmniej tak sądzę z wątku.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Timo:

Autor chce podzielić VPSa na wirtualne zasoby

crookyjp:

screeny 460x500 Timo:

(albo ja)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W takim razie jest błąd w treści, niesprecyzowane. >crookyjp:

Czy rozdzielenie VPS 8 gb, na 2 screeny np. 2 gb i 6 gb

Jeden screen to jeden proces, inaczej się chyba nie da.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie, screen to takie jakby okno jak w windowsie, program może potem odpalać sobie ile chce wątków czy też procesów. Ram można limitować w przypadku javy argumentami. Nie ma tutaj błędu - jedynie można by uznać, że jest tam jakiś skrót myślowy :V

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Kurczę to ja takiego screena nie znałem, używałem jedynie screena jednego do TSa a drugiego do sinusbota :O

LinGruby
LinGruby Pionier

Timo:

używałem jedynie screena jednego do TSa a drugiego do sinusbota 😮

A ja wykorzystuje screen jeszcze do wielu innych rzeczy np; do programów które potrzebują do tego okna terminala ( konsoli ) a poco maja być otwarte jak skrypt ( program ) można zamknąć właśnie screen i działa ( w tle bez otwartego fizycznego okna ) ;-)