Czy serwer VPS OpenVZ 4gb jest dla mnie wystarczający?

Zombie
vps, minecraft, openvz
Altair
Altair

Witam mam pewien mały problem, otóż chcę założyć serwer mc i nie wiem czy ta oferta VPS openvz wystarcza by taki serwer postawić. Stawiam serwer na 50 slotów i parę pluginów wersja 1.7 1.8 biorę ten na 4 GB. Proszę o szybką pomoc.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Powinno starczyć, ale to jeszcze zależy jaki serwer. Pewnie easyhc..? :v

DoreK
DoreK α-tester v3

50 slotów wytrzyma, easyhc też wytrzyma. Podejrzewam że brak graczy też wytrzyma ](http://favicon.sitweb.eu/uploads/icons/6817/kappa.png) Musisz ogarnąć konfigurację silnika (polecam PaperSpigot), ograniczyć to i owo, no i 6GB to minimum, inaczej szans nie ma. Najlepiej robić serwer na 1.11.2 a nie na zacofane 1.7.x --__--

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Policzmy... 50 slotów? Tak? Powiedzmy, że mamy 25 pluginów i na slota przydzialmy 120 MB RAMu - niestety, więcej pluginów = więcej RAMu per slot. Teraz obliczmy.

50 × 120 = 6000 MB RAMu = ~ 5.86 GB RAMu

Jeżeli planujesz serwer to trzeba troszkę obliczeń ;) VPS też musi troszkę zjeść :/

Zapomniałem o mapie XD Więc tak - załóżmy, że chcesz dać bordera na mapie 5000x5000. Tutaj obliczenia nie będzie 😛, lecz można wyliczyć, że będzie potrzeba nam około 7 GB RAMu (+1 GB RAMu na zapas dla Linuxa)

Więc przykro mi to mówić, ale VPS 4 GB RAM Ci niewystarczy 😕 Minimum to 8 GB RAMu.

Maksymalne możesz przyjąć od 30 do 35 graczy z małymi lagami 😕 (na 4GB RAMu)

Edit 1: OpenVZ? NIEEEEEEEEEE...EEEE XD Przecież to już przechodzi na stan ZŁO z ŚREDNIO OK.

DoreK
DoreK α-tester v3

Jeśli ktoś nie potrafi skonfigurować silnika to na openvz serwer nie wytrzyma. Dlaczego u mnie przy 47 graczach online TPS nie spadał poniżej 19.50? OpenVZ 6GB ram :)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Tak naprawdę to na 4gb Ramu można utrzymać 150 osób, tryb reallife na moim serwerze w swoim szczycie popularności utrzymywał się na takiej ilości bez większych problemów :)

Wszystko zależy od umiejętności twórcy i dobrania pluginów, wszelkie obliczenia per plugin nie mają większego sensu bo nie powinniśmy tak naprawdę liczyć ramu tylko czas procesora.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Nieznajomy11:

Wszystko zależy od umiejętności twórcy i dobrania pluginów, wszelkie obliczenia per plugin nie mają większego sensu bo nie powinniśmy tak naprawdę liczyć ramu tylko czas procesora.

Zgodzę się z Tobą :) Lecz, jeżeli nasz drogi Twórca tego wątku da np. 50 pluginów na serwer? No to będzie już problem ;)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Równie dobrze można w każdym jednym pluginie zawrzeć inna komendę typu: [code]/pomoc[/code]plugin pluginowi nierówny :v

Na wymienionym wcześniej reallife mam 62 pluginy :)

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Uważam że głupotą jest liczenie ramu w przydziale "na gracza" lub "na plugin" - java zżera jak chce. OpenVZ z pakietem 4gb i 2 wątkami teoretycznie powinien wytrzymać, lecz nie sądze, by obeszło sie bez ataków ddos - co kvm gwarantuje (kosztem ceny oczywiście) dużo lepszą wydajność ochrony antyddosowej, lecz dla dobrego ddosa nie stanowi to jakiegokolwiek problemu :P