Czy taka oferta wystarczy na mój serwer?

Pytania i problemy
vps, minecraft
RycerzTyskiego
RycerzTyskiego

Siema. Myślę o przeniesieniu się na VPS od lvlupa z titanaxe. W tamtym hostingu mam wykupione 9GB RAM i minimalne 14% CPU (wg ich cennika https://titanaxe.com/cennik). Serwer stoi na silniku Tuinity 1.16.5 który jest dobrze zoptymalizowany, ma na ten moment 63 pluginy, które w połowie służą do urozmaicenia rozgrywki dodając różne fajne funkcje. Nie gra graczy jakoś sporo z reguły oscyluje to w okolicy 10-13. Okazuje się, że nie jest to wystarczająco jak na ten hosting i RAM co kilka godzin przekracza limit a serwer przez to się crashuje. Jest to ból w dupie jakby nie patrzeć, bo co chwilę RAM był zwiększany i co chwilę jest z nim problem. Z tego względu myślę o przeniesieniu się na coś konkretniejszego tj. VPS. I tutaj pytanie. Czy oferta 7GB RAM UpRyze Turbo będzie wystarczająca? Pierwszy raz będę miał styczność z VPSami więc nie wiem jak to wygląda. Pod względem procesora lepiej, wiadomo. Ale jak to będzie wyglądało z RAM? Przecież w ofercie jest 2 GB mniej niż mam na titanie a mimo to serwer crashuje przez niedobory. Oferta za 175 zł odpada, gdyż jest to zbyt drogie jak na tak mały serwer. Jeżeli nie będzie wystarczyło to czy macie jakieś inne sugestie? Pozdro 😛

Somka
Somka

Trochę dziwne że przy tylu graczach i pluginach 9 GB ramu ci nie starcza, jeśli chodzi o niego to tu możesz stworzyć swapa, bo z tym pakietem masz 75 GB pamięci na szybkim dysku nvme i nie powinno być problemu z ramem. Według mnie kupowanie 7GB RAM UpRyze Turbo jest bezsensu, lepiej kupić np.

Nazwa: 8GB RAM UpRyze PL 2021 Cena 87,90 PLN / msc vCPU: 2 RAM: 8 GB Dysk 100 GB SSD NVMe

I masz tu większą pojemność dysku, więcej ramu, więcej procesora za tą samą cenę albo:

Nazwa: 8GB RAM Game FR 2021 Cena 69,90 PLN / msc vCPU: 2 RAM: 8 GB Dysk 45 GB SSD SATA

Natomiast tu jest mniej dysku i wolniejszy z czego byłby gorszy swap ale w sumie nadal spoko, więcej ramu, więcej procesora lecz minimalnie gorszy od tego z PL i ogólnie vps wychodzi ci taniej. Jeszcze masz wyższe pingi ale to chyba nie ma znaczenia w mc. Mówią że w UpRyze jest dostęp do pełnego wątku, ale to daje tylko parę procent więcej wydajności w pewnych sytuacjach, a nowy wątek to dwa razy więcej mocy cpu.

Helios1993
Helios1993

Nic dziwnego, że widzisz takie zużycie ramu w panelu titanscamu. Nieważne jaki pakiet kupisz, ukazywane zużycie będzie "przekraczało limit" aby zmusić klienta do zakupu droższego pakietu, przy czym w każdym pakiecie otrzymujesz jedynie 40% zakupionego ramu. W każdym momencie możesz sprawdzić prawdziwe zużycie ramu za pomocą komendy /tps mem.

Co do silnika, warto przejść na Papera 1.17.1, uzyskasz dzięki temu miesiące poprawek (wszystko z Tuinity zostało przeniesione do Papera, a sam Tuinity został porzucony).

Pakiet PL 8gb będzie dla ciebie dobry, przypominam, że warto mieć przynajmniej 2 wątki procesora. Dobrze jest też wiedzieć, że istnieją kody pozwalające zmniejszyć cenę o nawet 18%, a wplny możesz kupić nawet 2x taniej od innych właścicieli serwerów.

aggankx
aggankx

Tak jak mówi kolega wyżej, Titanaxe mi nawet pokazywał że 32 GB dla serwera z 2 graczami online na 1.7.2 kilka lat temu nie wytrzymywał :slight_smile: Nie wiem jak teraz, ale wtedy było coś takiego w titanie że można było kupić sobie serwer 1 GB na miesiąc i zmienić go na 32 GB na 1 dzień, tak zrobiłem i dalej było Out of Memory. W konkurencyjnym hostingu pakiet 256 mb (!) dawał radę bez problemu obsłużyć ten serwer.

Odnosząc się do @Somka - w zależności od tego na jaką maszynę trafisz. Ja na ofertach z współdzielonym CPU miałem zawsze problem z parametrem steal który definitywnie obniżał wydajność mojego serwera w sposób znaczący. Problem ten przestał występować odkąd korzystam z oferty TURBO.

Wracając do meritum tematu - nie masz co się przejmować ilością GB po doświadczeniach z Titanaxe. Dla minecrafta jednak zaleca się minimum 2+ wątki.

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.