Czy to tak ma być?

LVL UP - forum
zarządzanie, forum
LinGruby
LinGruby Pionier

@lvlup.pro @moderatorzy Dziś coś mnie tknęło coby się wylogować i zobaczyć jak forum wygląda po wylogowaniu i tak trochę się zdziwiłem że można przeglądać użytkowników ( mam na myśli profile ) nie będąc zalogowanym.

A ostatnio przeglądam często forum https://forum.manjaro.org które jest na tym samym silniku i czegoś takiego nie ma, można tylko grupy zobaczyć + oczywiści wszystkie tematy linki etc. itp. ale profili użytkowników już nie.

U nas powinno być chyba tak samo podejrzewam, czy to błąd, czy u nas jest to odblokowane?

A porównując z innymi silnikami forów też nie ma opcji przeglądania profili nie będąc zalogowanym.

JanekJaran
JanekJaran

Możliwe, że SystemZ to celowo włączył. W każdym razie chyba to nikomu nie przeszkadza.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

W zasadzie na każdym forum jakim sobie przypominam (mam tu na myśli różne silniki forum) są publiczne profile. Nie wydaje mi się aby w jakiś sposób to szkodziło.

Na podanym przykładzie forum manjaro sądzę że publiczne profile są po prostu wyłączone z jakichś względów ale nie potrafię podać teraz sensownej przyczyny. Oficjalne discourse discourse'a ma też domyślne ustawienia i jest ok, tu widzicie profil samego współzałożyciela Discourse i Stack Overflow

https://meta.discourse.org/users/codinghorror/activity

Odnośnie forum.lvlup.pro, przy byciu gościem na profilu widoczne są publiczne posty i wątki. Jeśli specyficzna kategoria w której była aktywność jest tylko dla wybranej grupy (np dla moderatorów), posty nie są tam pokazywane, nie ma więc tu żadnego buga i jest ok.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Generalnie nie widzę problemu by "ktoś z internetu" mógł przeglądać nasze profile. Tak czy inaczej jakby mu zależało to może się po prostu zarejestrować i już będzie widział. Publikujemy na nich (a właściwie na forum) mam nadzieję odpowiedzialnie i żadnych prywatnych informacji tu nie widzę.

LinGruby
LinGruby Pionier

SystemZ:

Oficjalne discourse discourse'a ma też domyślne ustawienia i jest ok, tu widzicie profil samego współzałożyciela Discourse i Stack Overflow

No jeśli tak to nie było tematu, ale i tak dla mnie ( acz nie mam nic do ukrycia ) ciekawe jest to że na innych forach na silniku Discourse profile są powyłączane i czasami nawet linków nie widać tylko trzeba się zalogować żeby coś ( pobrać, zobaczyć etc. itp. ) ;-)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Typowe lapanie nowych userow poprzez zakrycie linkow :V