Czym przeglądać log serwera MC?

Zombie
logi
Lempik
Lempik

Od czasu do czasu potrzebuję zajrzeć do logów serwera. Tylko że przeglądanie jest utrudnione specjalnymi znakami zmieniającymi, pogrubienie czcionki itp. Czy istnieje jakiś program, który wyświetlałby mi tekst bez tych specjalnych znaków. Lub który by te specjalne znaki uwzględniał i pokazywałby mi kolory, pogrubienie itp. Oczywiście chciałbym, że by w tym programie działało szukanie ciągów znaków. Może już taki program mam, tylko nie wiem, że on coś takiego potrafi. Mam Windows 7, mam zainstalowane programy PSPad, Notepad++, Libre Office. Czym i jak więc przeglądać logi serwera MC?

NitroFuN
NitroFuN

Zdecydowanie Notepad++ :slight_smile:

Lempik
Lempik

W takim razie mi podpowiedz, jak mam programem notepad++ te logi przeglądać. Co mam gdzie ustawić, żeby te znaki specjalne nie przeszkadzały w gładkim czytaniu?

NitroFuN
NitroFuN

Chodzi Ci o krzaki zamiast znaków specjalnych? Spróbuj zmienić kodowanie pliku na UTF-8 lub ANSI

Lempik
Lempik

No i o to mi właśnie chodzi. Gdzie to ustawić? Bo jak zmieniałem w menu "Format / Koduj w ANSI" lub "Format / Konwertuj na format ANSI", to widok jest ciągle taki sam. 690x71

unqart
unqart
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

ESC to nie są znaki wyjścia? (Escape) Najlepiej wziąć kawałek tekstu i przykładowo pozamieniać na spację albo jakiś inny wyraz 😛

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Ja zawsze przeglądam Notepadem++ i zawsze wszystko było w porządku.

Lempik
Lempik

Mnie się wydaje, że to kod ANSI, ale nie mam pewności, nie znam się na tyle. https://en.wikipedia.org/wiki/ANSI_escape_code

Toranktto
Toranktto

Tak, to są kody ANSI. Żeby to wyczyścić wklep: [code] sed -r "s/\x1B[([0-9]{1,3}((;[0-9]{1,3})*)?)?[m|K]//g" latest.log > latest-clean.log [/code] ~ Z bloga @Nieznajomy11 https://krainamc.pl/forum/blogs/blog/68-pan-techniczny/

Edit: Lub zainstaluj PaperSpigota, który nowe logi automatycznie czyści.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Heh, właśnie sobie przypomniałem, że trzeba by jakiś nowy post napisać 😄

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Aaa dlatego ja nie odczułem problemu z logami 😛

Lempik
Lempik

Tak, podane polecenie "sed" zadziałało, dziękuję bardzo!