DDoSuja

Zombie
vps, minecraft, ts3, openvz
Dziurexik
Dziurexik

Witam Jakiś Ch*j ddosuje mi co chwilę vpsa. Jak to sprawdzić ? jakie jego ip żeby zablokować debila i zgłosić ip na policję ?

Dziurexik
Dziurexik

VPS openvmz

DokGrej
DokGrej

Do czego służy serwer?

Dziurexik
Dziurexik

Serwer minecraft i teamspeak

Dziurexik
Dziurexik

Wywala tylko serwer teamspeak

DokGrej
DokGrej

Do takich rzeczy polecam serwer KVM ponieważ OpenVZ nie ma ani troche obrony Polecam zmienić serwer z OpenVZ na KVM :slight_smile:

Dziurexik
Dziurexik

Ale nie mam teraz pieniędzy. NIe da się jakoś zobaczyć ip atakującego ?

DokGrej
DokGrej

Możesz zobaczyć za pomocą iftop Aby zainstalować iftop używasz komendy sudo apt-get install iftop Potem po zainstalowaniu wpisujesz iftop i wyskakuje ci lista adresów ip które łączą się z serwerem Możesz mieć długo listę połączeń

Dziurexik
Dziurexik

Dzięki :slight_smile:

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Wątpię, że to DDoS, prędzej atak aplikacyjny skierowany głównie w podatności tsa lub zwykły flood. Chociaż w erze proxy i darmowych streserów, kto wie :D

Dziurexik
Dziurexik

Z darmowych stresserek nie padał testowałem XD z mojego neta 500mb/s też ( a dziwne bo mojego kolegi kvm padło ) Aplikacyjny nie bo sprawdzałem i tylko jest odpalona java i serwer ts3 bo mi kolega podał komendę jak to sprawdzić.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Dziurexik:

Z darmowych stresserek nie padał testowałem XD

Masz fajne zainteresowania, tylko, że duża część to atrapy lub zwykły flood z jednego IP.

Dziurexik:

z mojego neta 500mb/s też

ping IP raczej dużo nie daje, po prostu zewnętrzny firewall to wyciął lub nie potrafiłeś wygenerować ruchu ;P

Dziurexik:

a dziwne bo mojego kolegi kvm padło

To już taki zamówiony test, ale mam wątpliwości czy to jest zgodne z regulaminem.

Dziurexik:

Aplikacyjny nie bo sprawdzałem i tylko jest odpalona java i serwer ts3 bo mi kolega podał komendę jak to sprawdzić.

To kolega się nie zna, uruchomione procesy nijak się mają do ataków aplikacyjnych.

Dziurexik
Dziurexik

On miał vpsa na hostingu Ov* nie na lvlup i sam pozwolił a jak pozwolił to skorzystałem. Nie wykonuje Ataków może jak gram w csa z kuzynem i jak mu ping podskoczy to mu dam ddosa aby mu ping spadł bo mu net się resetuje.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Co do hostingu lvlup.pro - serwery są z OVH ;)

koweq
koweq

No ale grzeczniej, bo się toksycznie zrobiło :/

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Dziurexik:

Z darmowych stresserek nie padał testowałem Testowałeś DDoSami swojego VPSa? Jest to łamanie regulaminu.

Mimo wszystko pod serwery publiczne zaleca się anty-ddosy, które KVM zawiera. Teoretycznie rzecz biorąc, możesz zdobyć adresy IP i pójść na policję. Jeśli ty ich nie zdobędziesz, to poprzez ticketa na pewno je otrzymasz.

Dziurexik
Dziurexik

A jak zobaczyć uruchomione aplikację ? bo teamspeak znowu nie działa strona i reszta działa.

Dziurexik
Dziurexik

To jest już raczej atak aplikacyjny bo mi skacze po 100% v3 cpu.

Dziurexik
Dziurexik

sformatuję VPS'a i zobaczę czy to pomoże.

Dziurexik
Dziurexik

Dobra rozwiązałem problem. Problemem był zcrackowany sinusbot który próbował wykonywać (skutecznie) atak na teamspeak

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Dziurexik:

Problemem był zcrackowany sinusbot który próbował wykonywać (skutecznie) atak na teamspeak

To łamanie licencji sinusbota! D:

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

W jaki sposób sinusbot miał wykonywać ataki na teamspek? Mimo wszystko łamie to również punkty regulaminu:

  • udostępnianie przez Usługobiorcę plików naruszających prawa autorskie lub inne prawa osób trzecich
  • wykorzystywania serwera VPS do zakłócania działania Serwera nadrzędnego, innych serwerów w sieci Internet i innych urządzeń podłączonych do sieci Internet, w szczególności zakazane jest używanie serwera do generowania s ztucznego obciążenia atakowanego s erwera (atak DoS lub DDoS)
  • wykorzystywanie oprogramowania bez posiadania ważnej licencji

A to znowuż podchodzi pod konsekwencje prawne :D

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Przypominam że jest takie coś jak regulamin: https://lvlup.pro/doc/legal/vps.pdf

Dziurexik
Dziurexik

No robił mi 100% cpu wykorzystania bo przeciążał mi maszynę bo miałem 30 botów XD

Dziurexik
Dziurexik

Nie zcrackowany tylko duck czy cośtakiego z forum tego podobno tylko na kvm miało działać ;p

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Co nie zmienia faktu, wykorzystujesz licencje do celów w niej niezamierzonych. >Timo:

wykorzystywanie oprogramowania bez posiadania ważnej licencji

Timo:

udostępnianie przez Usługobiorcę plików naruszających prawa autorskie lub inne prawa osób trzecich

Dziurexik
Dziurexik

Dobra może tak ale od 1 dnia miałem i już nie będę miał bo to mi serwer przeciąża...