“Designed by Apple in California”

Off topic
apple
koweq
koweq

Cześć! Ostatnio doszły mnie wieści że Apple wydaje książkę... Cóż... Rzeczywiście! Jest to piękna książka z obrazkami! http://www.apple.com/shop/product/MLXF2LL/A/designed-by-apple-in-california-102-x-128-inches Książka zawiera 300 stron z 450 zdjęciami za 199$. Taki trochę skok na kasę, nie? Najdziwniejsze jest to że ludzie to kupują. Co uważacie o tej książce? Uważam że Apple testuje na ile może sobie pozwolić, ile społeczność zaakceptuje.

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Ładna książeczka; nie wiem po co niektórzy ludzie mają ból dupy, że istnieje. Ja bym jej nie kupił, ale jeśli ktoś jest kompletnym i konkretnym fanem jabuszka, to nie widzę problemu. Apple to jest naprawdę dobry biznes i dobra marka. Nie sprawdzają "na ile mogą sobie pozwolić" tylko sprzedają to na co jest zapotrzebowanie :) .

koweq
koweq

Przysłowiowy "ból dupy" mam, bo to takie trochę zdzieranie kasy jest. No sorry ale 200 dolarów za 300 stron na których jest 450 zdjęć produktów Appla? Album za 200 dolców? Drogo trochę...

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Ale czy jest to Tobie potrzebne? No właśnie, nawet nie chcesz tego kupić a juz krzyczysz, że drogie. Oczywiście może wydawać drogie, ale album ładny, zadbany i zaprojektowany. Moze to tez działać jako cegiełka dla firmy.

Tak samo mogę zapytać po co ludzie kupują cegłę supreme? ;)

To jest oczywiście moja opinia a jak już pewnie wiecie jestem fanem Apple.

koweq
koweq

Ostatnio nawet się zastanawiałem czy nie kupić appla ale dla mnie album za około 800zł to przesada. Taka trochę zapchajdziura, uzupełniacz przychodu. No ogólnie takie trochę słabe. Ale to nie zmienia faktu że zastanawiam się nad iMac Mini ;)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

To bardziej przedmiot kolekcjonerski niż "normalny" produkt. Za x lat pewnie to będzie warte fortunę bo raczej nakład jest ograniczony. Inne firmy chyba też wypuszczały coś podobnego.

Tak czy inaczej, aby tytuł książki był w pełni poprawny dałbym jej jeszcze podtytuł:

Designed by Apple in California Made in China

koweq
koweq

Czy ja wiem czy to taki ograniczony nakład jest... Apple chce zarobić więc zrobi tego jak najwięcej :P