Discord do programowania - discord dla programistów

Projekty użytkowników
aktywny
jahumen
jahumen Pionier

Czym jest do programowania?

Do programowania to serwer discord zrzeszający programistów i osoby uczące się programować z całej Polski. Znajdziesz tu specjalistów, którzy mogą pomóc Ci z problemem, z którym nie możesz się uporać, jak i potencjalnych wykonawców Twojego zlecenia. Poza tym, możesz tu też porozmawiać na luźne tematy.

Główne założenia:

Nasza społeczność została stworzona przez programistów dla programistów. W szczególności szukamy osób chętnie pomagających i dzielących się swoją wiedzą z innymi, jak i nowicjuszy stawiających swoje pierwsze kroki w świecie kodowania. Nasza "święta" reguła brzmi: każdy jest równy i każdy ma prawo do zadawania pytań, popełniania błędów i do wyboru swojego języka programowania i środowiska programistycznego. Przykładamy dużą wagę do porządku na serwerze i pilnujemy przestrzegania regulaminu, lecz pozwalamy na mniejsze, sporadyczne przewinienia. Nie działamy dla zysku.

Dlaczego discord?

Dzięki temu, że discord jest rozbudowanym chatem, prawdopodobnie szybko otrzymasz odpowiedź na swoje pytanie - zauważy je większość zalogowanych użytkowników, a ich liczba w godzinach wieczornych wynosi ponad 80. Dodatkowo, gdy już otrzymasz pomoc, bardzo szybko będziesz mógł dopytać się o szczegóły, w trybie "live".

https://youtu.be/Wy3HzygVz2s

Oficjalne zaproszenie na serwer: https://discord.gg/Fprsyxz

Kontakt: kontakt@doprogramowania.pl kontakt@jahu.men

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

No i fajnie :)

MichQ
MichQ

Wkońcu nie kolejny serwer TS3 :D

Pantoflarz
Pantoflarz

Gdybyś wiedział jak bardzo bezpieczny jest serwer TeamSpeak w porównaniu do Discorda, byś chyba nie był taki pewien. Mówię tu o tym, w jaki sposób wasze dane itp. są przez nich używane ;p

Projekt ciekawy - lecz nie skorzystam bo jestem uprzedzony do platformy, sorki :P

Pozdrawiam

koweq
koweq

Szczerze - wolę Discordy niż TSy, wiem jak są używane moje dane itd. ale inwigilacja jest teraz wszędzie :slight_smile:

Pomysł ciekawy i widzę że dobrze rozwinięty, powodzenia w dalszych pracach!

jahumen
jahumen Pionier

https://youtu.be/Wy3HzygVz2s

Krótka prezentacja naszego serwera wykonana przez jednego z użytkowników (Ti_Ichigo). Dziękujemy. :slight_smile:

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Jeżeli prezentacja nie została wykonana jakimś rozwiązaniem gdzie autor wpisywał tylko tekst to jest całkiem spoko.

koweq
koweq

Z tego co wiem to apka tylko xd

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Trochę udawany profesjonalizm :kappa:

jahumen
jahumen Pionier

Również nigdzie nie pisze, że jest to ultra profesjonalny start-up tworzony przez dyrektorów generalnych Microsoftu. Niczego nie udaję, po prostu użytkownik wykonał taki film więc go wrzuciłem. :man_shrugging:

E-pg
E-pg

O nie! Najlepiej nie wchodź na ten zuy Gugyl bo jeszcze cie Gugyl Ad Serwisys dopadnie. Co do

Pantoflarz:

Gdybyś wiedział jak bardzo bezpieczny jest serwer TeamSpeak w porównaniu do Discorda To jest bardzo bezpieczne zwłaszcza, że każdy z administracji (w zależności od uprawnień) ma dostęp do twojego ip.

tirex
tirex

Dopóki nikt nie probuje wykorzystywać tego ip w nieodpowiedni do tego sposób to teamspeak jest bezpieczny.

jahumen
jahumen Pionier

Panowie, sądzę, że robi się zbytni offtop, a ta dyskusja nie ma sensu. Większość osób "starej daty" jest przyzwyczajona do TS3, więc na pewno będą go bronić na wszelki sposób. Pominę swoją opinię na temat "discord czy TS3 jest lepszy", jednak do tego zastosowania wybrałem discorda. Dlaczego? Przede wszystkim rozbudowane kanały tekstowe. Mało kto chce korzystać z kanałów głosowych.

Nawiązując bardziej do tematu, na serwerze jest już 156 osób, średnia aktywność to ~50 online. Wykres "z ostatniej chwili": 224x53

Cieszy mnie to, że mimo kilku szkodników (którzy bardzo szybko wychodzą z skromną pomocą administratora) rozwija się to w dobrym kierunku. Prawie cały czas toczy się jakaś dyskusja, użytkownicy raz pytają, raz pomagają - tak powinno to działać. Pozdrawiam i zapraszam (link w głównym poście).

jahumen
jahumen Pionier

Jest nas już 191, wczoraj padł rekord online - 79 osób. Poszukujemy ludzi znających się na promowaniu witryn, chętnych pomóc nam za darmo (darmowa platforma, nic nie zarabiamy). Zaproszenie w głównym poście.

jahumen
jahumen Pionier

Na serwerze jest 218 użytkowników, a rekord online wynosi 83 osoby. Podbijam.

jahumen
jahumen Pionier

Nasza społeczność stale się powiększa, po 2 dniach jest nas już 229, a rekord online wynosi 86 osób. Podbijam.

jahumen
jahumen Pionier

Możliwe, że na dniach rozmiar naszej społeczności przekroczy 250 osób, jest nas 239. :slight_smile: Podbijam.

jahumen
jahumen Pionier

Podbijam.

jahumen
jahumen Pionier

Jest nas już 256, podbijam.

jahumen
jahumen Pionier

BAM - magiczna bariera została przebita! :) 🎉 Dzisiaj na serwerze było online ponad 100 osób (a dokładniej 101). Łączna ilość użytkowników wynosi 264.

jahumen
jahumen Pionier

Podbijam.

luxDev
luxDev Pionier

Byłem tam, przez chwilę ale byłem, i mogę stwierdzić że atfosmera jaka tam panuje jest całkiem przyjemna. Ogólnie polecam.

jahumen
jahumen Pionier

Odświeżam.

jahumen
jahumen Pionier

Odświeżam.

jahumen
jahumen Pionier

Podbijam.

jahumen
jahumen Pionier

Odświeżam. Na serwerze jest 319 osób, a rekordowa ilość użytkowników online sięga 115, prawie każdego dnia liczba zalogowanych osób dochodzi do 100.

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Kodzę raz na ruski rok (za dużo hobby na raz 😦), ale się dołączę do społeczności, a co tam :slight_smile:

jahumen
jahumen Pionier

Dawno nie było wpisów, ale odświeżam. :slight_smile: Standardowo podam, że liczba użytkowników wynosi 404, a rekord online 143. Każdego dnia zalogowanych jest ponad 110. Serdecznie zapraszam.

jahumen
jahumen Pionier

A może podbiję?

image|311x31

image|99x42

image|208x24

jahumen
jahumen Pionier

Pewnie o nas zapomnieliście, ale DP ciągle się rozwija!

Standardowo statystyki:

  • Liczba użytkowników: 912
  • Prawie każdego dnia liczba online przekracza 200
  • Rekord użytkowników online: 211

Do tego ładny wykres:

Screenshot_4|690x271

Na koniec dodam, że na DP do tej pory pojawiło się ponad 1760 użytkowników, z czego 45 musieliśmy zbanować. 😎

bopke
bopke Moderator forum.lvlup.pro

Czy nadal ukrywacie standardowe funkcje discorda za paywallem?

jahumen
jahumen Pionier

Nie, używamy standardowych funkcji discorda.

Screenshot_5|511x103

Vylence
Vylence

krycie się za tym że to funkcja discorda po prostu, a tak naprawdę wykorzystywanie w tego taki sposób, żeby zaszkodzić użytkownikom gz

jahumen
jahumen Pionier

@vylence szkodzić, ponieważ użytkownicy nie mają dostępu do dodatkowych emotikonów? Bez żartów. Jeśli chodzi o donacje to wszystkie pieniądze z nich uzbierane są przeznaczane na rozwój DP, w podliczeniu i tak muszę dokładać około 3 zł miesięcznie. Mamy kilka ambitnych planów na rozwój DP, które wymagają lepszego serwera więc donacje są nam potrzebne.

Spoiler: planujemy też zmiany z emotikonami - i nie, nie będzie to ich całkowite usunięcie.

LinGruby
LinGruby Pionier

jahumen:

Mamy kilka ambitnych planów na rozwój DP

a co to dobreprogramy.pl mają Discord'a bo skrót DP - tylko z dobre programy mi się kojarzy :-D