DKIM na hostingu WWW

Rozwiązane
nagrodzone, hosting-www
DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

Witam :slight_smile: Ostatnio tak dla sprawdzenia wysłałem sobie wiadomość z hostingu WWW (na lvlup.pro) na Gmaila. Wiadomość została dostarczona, ale według Google była ona niebezpieczna, ponieważ wiadomość nie była podpisana przez DKIM. W internecie widziałem wiele generatorów wpisów DNS, ale żaden nie działał.

Proszę o pomoc :slight_smile:

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Jest to uzależnione od konfiguracji DirectAdmina i serwera pocztowego. Postaram się w najbliższym czasie to skonfigurować.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Przy moich testach na nowej subdomenie hostmc.pl gmail pokazywał ostrzeżenie ale ze względu na wpis SPF, DKIM spadał tu na drugi plan gdyż jest mniej istotny. Na każdej świeżo utworzonej domenie/subdomenie taki błąd niestety mógł występować przez moje niedopatrzenie. Najwidoczniej na w1 był włączony DKIM, a przy migracji na w2 o tym zapomniałem 😕

Wpisy SPF zostały teraz poprawione dla każdego obecnego użytkownika, przy świeżo tworzonych wpisach też już będzie ok. Dodałem też obsługę DKIM

@DBanaszewski daj znać co teraz twierdzi gmail, powinien gładko przechodzić zarówno SPF (choć tu akurat osobiście miałeś poprawiony względem domyślnej konfiguracji) jak i DKIM.

DBanaszewski
DBanaszewski α-tester v3

@SystemZ dziękuję :) Wszystko odpowiednio działa, gmail normalnie działa :)