Dlaczego w Polsce serwery zostały na 1.7?

Off topic
Kukubaczek
Kukubaczek

W tym temacie piszcie dlaczego (według Was) polski rynek serwerów Minecraft został na 1.7 (na wersji sprzed ponad 2 lat - 25 października 2013).

Tutaj moje powody:

  • Brak aktualizacji wielu polskich pluginów na tą wersję (LogIt, FunnyGuilds - może ktoś to opublikuje),
  • Brak chęci dużych serwerów na aktualizację (bo po co coś ruszać jak to działa, a aktualizacja może się nie spodobać graczom i dużo pracy poszłoby na marne),
  • Może pozostałości po serwerze hardcore skkf? Któremu na 1.8 żadna edycja nie udała się?
  • Brak aktualizacji "zyczu" na 1.9 (jednak jest, na 1.8 chyba nie było),
  • Najwięksi youtuberzy przestali nagrywać minecrafta na wersji 1.7.

A Wy co o tym sądzicie?

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

Za nami już wersja 1.9, a większość serwerów stoi nadal na 1.7. Czas to zmienić. Gracze nie aktualizują wersji, gdyż większość serwerów jakie istnieją są (niestety) na 1.7 znaczy, że to nie jest juz wina Zycza, a Wasza. Zaletami takiej zmiany byłyby:

  1. Nowe przedmioty,
  2. Więcej możliwości grzebania w pluginach (Daje wam to więcej ciekawych rzeczy).

Po za tym przypominam także, że każde oprogramowanie trzeba aktualizować SYSTEMATYCZNIE. Dlatego też sądzę, że wszystkie serwery z 1.7 nie powinny juz istnieć.

Jest funnyguilds na 1.9 :)

YouTuberzy musieli przestać nagrywać minecrafta bo tego nie dało się oglądać, po za tym wszyscy przeszli na CSa ...

immaris
immaris

Jeżeli to Cię pocieszy to ja robię na 1.8.x. Piona 😃

Kukubaczek
Kukubaczek

Nie znalazłem FunnyGuilds jar'a na 1.9 :P A tego ludzie potrzebują. Osobiście mam swoją wersję tego pluginu, więc dla mnie to nie jest konieczne, ale dla początkujących, którzy nie potrafią tego skompilować to może być problem.

To samo z LogIt - używa tego pluginu z 80% polskich serwerów, a nie ma dostępnego jar'a na 1.9 :/

adminek153
adminek153 Moderator forum.lvlup.pro

@immaris Zawsze lepiej niż zostawać na tej wersji z 2013 roku :slight_smile:

@Kukubaczek FunnyGuilds: http://www.mpcforum.pl/topic/1531140-funnyguilds-19/ Projekt związany z Logitem został zakończony w 2014 roku. Aby mieć LogIt'a na wersje 1.9 Możesz zdekompilować plik JAR za pomocą programu jd-gui: https://github.com/java-decompiler/jd-gui/releases/download/v1.4.0/jd-gui-1.4.0.jar

happi
happi

Póki żaden większy serwer nie przejdzie na 1.9 to gracze też nie przejdą. (chodzi mi tutaj o CraftCore, MC4U itp.)

Aylin
Aylin ex-admin forum.lvlup.pro

Nie ma co się oszukiwać, największy boom na MC minął. Teraz na YouTubie widzę albo CS'a, albo Dotę/LoLa. Ci gracze co zostali są na tyle cenni, że nikt nie chce niczego zmieniać (bo nostalgia hardo und motzno).

Ale ten problem dotyka Polski, jakoś zagraniczne serwery są w różnych wersjach, ludzie dalej kręcą filmiki. Trochę ciężko mi zauważyć od czego to zależy. Może po prostu serwery zagraniczne są bardziej unikalne, mają własne rozwiązania, a nie są kopią kopii kopii. A może po prostu ludzie mają tam trochę więcej hajsu, a wiadomo - więcej hajsu, łatwiej utrzymać serwer, więcej ciekawej treści.

To tyle z moich obserwacji, równie dobrze mogą być obciążone subiektywnym spojrzeniem :slight_smile: