Dodanie do listy atak贸w ddos godziny

Rozwi膮zane
panel-v3-gotowe
krzys1540
krzys1540

Witam, Proponuje dodanie do listy atak贸w ddos, godziny w kt贸rej by艂 wykonywany ten atak na nasz serwer (VPS KVM) 馃榾 aktualnie z tego co widz臋 jest tylko data co 艣rednio informuje mnie o ktorej godzinie tego dnia mog艂y by膰 utrudnienia z jakimi艣 us艂ugami znajduj膮cymi si臋 na vps 馃榾 Pozdrawiam 馃槈 281x500

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Te偶 pisa艂em o podobnej sprawie, o dodaniu adres贸w IP z kt贸rych szed艂 DDoS, lecz uzyska艂em odpowied藕, jakoby by艂y to informacje czysto od OVH i nie by艂o wiadomo艣ci o danych adresach lub dok艂adnej godzinie w tym przypadku. S膮 to ataki DDoS na maszyn臋 dedykowan膮 (tzw. w臋ze艂), a nie tw贸j VPS :)

krzys1540
krzys1540

Zobaczymy 馃槂 Mo偶e @SystemZ da rad臋 co艣 z tym ogarn膮膰 :slight_smile: Zdaje mi si臋 偶e informacje o atakach ddos tzn. godzina s膮 wy艣wietlane. Bynajmniej zawsze podczas ataku przychodzi email gdy atak si臋 rozpocznie a wi臋c jako艣 raczej da si臋 to zrobi膰 馃槂

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Moje przeoczenie, godzina powinna ju偶 dawno si臋 tam wy艣wietla膰.

艁atka jest ju偶 w repozytorium, po wypuszczeniu nast臋pnej wersji panelu 3.0.0-beta.12 godziny b臋d膮 ju偶 widoczne.

https://github.com/lvlup-pro/spawn-frontend-material/commit/7b167febaae1441a49bc7a59f996d12874e90360

SunNight
SunNight

Pod jakim adresem jest panel?

luxDev
luxDev Pionier
SunNight
SunNight

Czy te ataki, kt贸re s膮 rozpisane to by艂y na m贸j vps

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nie, by艂y wykonywane na tzw. w臋ze艂, czyli serwer nadrz臋dny od twojego VPSa.

SunNight
SunNight

A ok.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

SunNight:

Czy te ataki, kt贸re s膮 rozpisane to by艂y na m贸j vps

Timo:

Nie, by艂y wykonywane na tzw. w臋ze艂, czyli serwer nadrz臋dny od twojego VPSa.

Ataki DDoS wypisane w panelu klienta v3 dotycz膮 konkretnych adres贸w IP klient贸w. Tak wi臋c dotyczy艂y twojego VPS bezpo艣rednio.

SunNight
SunNight

Czy jest mo偶liwo艣膰, dodanie IP z kt贸rego m贸j VPS by艂 atakowany? Dzi臋ki IP m贸g艂bym samodzielnie w trybie natychmiastowym anulowa膰 atak.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie ma.

przeprowadzany r贸wnocze艣nie z wielu komputer贸w

https://pl.wikipedia.org/wiki/DDoS

SunNight
SunNight

NIeznajomy twoja wypowied藕 by艂a zb臋dna. Nic nie wnios艂a. Wiem na czym polega DDoS..

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie mog艂e艣 wiedzie膰 skoro pytasz, czy istnieje mo偶liwo艣膰 wy艣wietlenia adresu IP atakuj膮cego ;)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Nie musisz mnie obra偶a膰, ale wybacz, to ty tutaj nie rozumiesz.

anon10657637
anon10657637

@adminek153 @Aylin

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Rak si臋 dzieje

Nawet OVH nie jest w stanie poda膰 dok艂adnych adres贸w IP, kt贸re s膮 tymi "z艂ymi". Wi臋ksze ataki na tym hostingu s膮 wycinane przez OVH, serwery pochodz膮 z SYS. Z tego co si臋 orientuje, lista atak贸w ddos dotyczy wy艂膮cznie komunikat贸w z wcze艣niej wymienionej firmy.

SunNight
SunNight

Z postu na post Twoje wypowiedzi s膮 co raz to lepsze haha! Poczekam a偶 sam @SystemZ odpisze Ci, i da do zrozumienia..

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Drogi @SunNight to ju偶 drugi w膮tek gdzie widz臋 prowokowanie innych u偶ytkownik贸w przez twoj膮 osob臋. Na przysz艂o艣膰 sugeruj臋 otagowa膰 mnie i poczeka膰 na m贸j post a偶 rozja艣ni臋 spraw臋 o ile dotyczy technicznych szczeg贸艂贸w lvlup.pro. Inaczej innym razem moderatorzy mog膮 nagrodzi膰 Ci臋 wirtualnym m艂otkiem.

Racj臋 ma @Nieznajomy11 Niestety nie istnieje mo偶liwo艣膰 podania 藕r贸de艂 atak贸w.

Z perspektywy sprz臋towej filtrowane w ten spos贸b pakiety podczas DDoS nie dochodz膮 do w臋z艂a wi臋c jedyne co mog臋 to uzyska膰 je od OVH. OVH dostarcza powiadomienia 偶e atak si臋 zaczyna oraz ko艅czy dla adresu IP x. U偶ywam tych powiadomie艅 aby tak膮 informacj臋 udost臋pni膰 w panelu v3 dla wygody klienta oraz aby unikn膮膰 ticket贸w z pytaniami o ataki gdy偶 zu偶ywa艂y sporo mojego czasu. Teraz ka偶dy mo偶e od razu zobaczy膰 ca艂膮 list臋 i wiedzie膰 co si臋 dzieje tak wi臋c s膮dze 偶e to zmiana na plus dla obu stron.

Odno艣nie samych adres贸w IP powoduj膮cych atak czy mog臋 je uzyska膰 od nich. Co prawda nie pyta艂em o to suport OVH SYS, lecz nie ma tego w ich API czyli musia艂bym pisa膰 osobno w ka偶dym przypadku z pytaniem (zak艂adaj膮c 偶e w ogole przechowuj膮 i daj膮 takie informacje) a jest wykluczone abym pyta艂 ich o takie rzeczy przy takiej ilo艣ci atak贸w kt贸r膮 wida膰 na https://stats.lvlup.pro

S膮dz臋 te偶 偶e zale偶y to od okoliczno艣ci, je艣li atak b臋dzie spory i b臋dzie mie膰 wp艂yw na infrastruktur臋 lvlup.pro to pewnie sam zapytam czy takie rzeczy s膮 dost臋pne jednak p贸ki co nie by艂o takiej potrzeby.

Mo偶liwe 偶e w przysz艂o艣ci je艣li zrealizowa艂bym plan wprowadzenia pakiet贸w na bazie innych dostawc贸w np. https://voxility.com/ to b臋dzie dost臋pnych wi臋cej informacji o atakach i wtedy b臋d臋 m贸g艂 je udost臋pni膰 w panelu v3.

Kozaks
Kozaks

OVH nie przetrzymuje danych z jakich adres贸w lecia艂y ataki. Wiem bo pisa艂em do nich w tej sprawie.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

W wersji beta 12 powinny by膰 ju偶 daty i godziny, @krzys1540 zerknij prosz臋 :)

krzys1540
krzys1540

@SystemZ Dzia艂a, dzia艂a 馃槂 Dzi臋kuj臋 bardzo ! 馃槈