Dodanie ikonki zamknięcia menu

Rozwiązane
odrzucone, panel-v3-propozycje
mateuszek4
mateuszek4

Brakuje (wg mnie) ikonki do zamknięcia menu bocznego. Bo nie komfortowo jest klikać w ekran poza to menu. Pozdrawiam.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Zaznacz, że chodzi o wersję mobilną (zapewne), na komputerze nie ma takiego problemu. Czy na urządzeniu mobilnym jest opcja takiego zsunięcia (przesunięcia) tego paska na bok?

mateuszek4
mateuszek4

Tak. Na wersji mobilnej. Wg mnie dużo lepiej by było korzystać gdyby po przesunięciu palca z lewej strony na prawą po ekranie wysunęło się menu. I potem ukrywanie w odwrotną stronę. I tak dla uściślenia taka ikonka z 3 paskami aby znajdowała się po prawej - górnej stronie menu.

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Chodzi Ci o hamburger?

https://en.wikipedia.org/wiki/Hamburger_button

Załóżmy że chcę go dodać, gdzie twoim zdaniem powinien się on znaleźć? Ciężko mi obecnie wizualnie go umieścić, jak znajdziesz dobry pomysł to czemu nie :slight_smile:

Co do wysuwania menu przeciągnięciem z lewej strony w prawą nie wiem czy to nie kolidowałoby z urządzeniami z iOS. Ktoś z jabłkiem mógłby się tu wypowiedzieć? Sądzę że ktoś mi o tym wspominał.

Można by to dodać ten gest po wykryciu Androida ale póki co jeszcze nie wiem jak to zrobić, @Libter masz jakiś pomysł?

Libter
Libter Developer

Dodatkowa ikonka do zamykania jest wg. mnie całkowicie zbędna - pasek boczny chowa się po każdej akcji włącznie z wybraniem aktualnej podstrony.

Jebanany
Jebanany

Jak widzicie poniżej. Zachowanie na iOS na iPhone 7. Przesunięcie od krawędzi do wewnątrz skutkuje powrotem do poprzedniej strony (wstecz lub do przodu).

281x499281x499

Sam przyciski moim zdaniem nie zda egzaminu. Standardowo, gdy menu jest elementem zasłaniającym, chce się go zamknąć/schować. Lepszym rozwiązaniem byłoby to, gdyby całe menu przesuwało się razem ze stroną w prawo. Czyli hamburger byłby dalej widoczny. Cała strona przesunięta w prawo o szerokość menu. Takie rozwiązanie wymusza na użytkowniku dotknięcie strony, bo doskonale wie, że jest ona przesunięta.

Przykład z przesuwającą się stroną 281x499281x499

Przykład z wystającym iksem. 281x499

Przykład z hamburgerem zmieniającym się w krzyżyk. Animacja z svg. 281x499

mateuszek4
mateuszek4

To powiem że nawet lepszym wyjściem niż mój pomysł byłoby to co kolega wyżej powiedział z przesuwaniem całej strony ....

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Panel v3 nie będzie już rozwijany, zamiast tego rozwijamy v4 więc ten wątek wrzucam do odrzuconych.