Dodanie klucza SSH

Rozwiązane
odrzucone, panel-v3-propozycje
Mrpawelww
Mrpawelww

Radzę wam dodać generowanie klucza ssh, ponieważ przed chwilą zablokowałem sobie przez przypadek konsolę wyjście wszystkich portów, w tym i ssh (port 22), a dobrze by było, żebym nie musiał reinstalować systemu, tylko mógłbym na spokojnie utworzyć sesję ssh, jak jest na innych hostingach (taka opcja baardzo się przyda)

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Przy wycięciu wszystkich portów klucz ssh nic ci i tak nie da, bo jak się niby zalogujesz do ssh? 😄

Mrpawelww
Mrpawelww

kiedyś był hosting linehost i oni mieli przekierowanie przez ich dedyka, po lokalnym porcie dostęp do ssh, i ten klucz pozwalał na podłączenie do VPS'a przez konsolę i mogłeś sobie odblokować porty

Mrpawelww
Mrpawelww

jakoś tak to przynajmniej szło, ale dało radę się dostać do konsoli serwera, by to naprawić

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Jeśli kupisz porządnego VPSa (czytaj: KVM) to przez proxmox bezproblemowo się dostaniesz, to praktycznie, w skutkach, takie samo rozwiązanie, jakie opisałeś.

anon10657637
anon10657637

Mrpawelww:

linehost

https://www.google.pl/amp/www.spidersweb.pl/2016/11/linehost-hosting.html/amp

Wiem, Spider's Web, ale to pierwsza pozycja na jaką się natrafiłem po wpisaniu tejże frazy :v Słaby przykład.

Mrpawelww
Mrpawelww

może i słaby przykład, ale chodzi mi o sposób rozwiązania przypadkowego zablokowania portów przez jakiekolwiek oprogramowanie, lub nie wiedzę 😛

kubus
kubus

Dlatego jak korzystam z iptables czy innych, to patrzę co wpisuje. Nie na oślep

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

Do takich przypadków można użyć konsoli w Proxmox. Da się wtedy zrobić znacznie więcej niż przy samym SSH, zadziała nawet jeśli system nie chce startować, wystarczy użyć livecd. Rozwiązanie z przekierowaniem SSH jest zbyt skomplikowane i mniej elastyczne niż to co mamy obecnie.

Jeśli chodzi o same klucze SSH to w ramach ułatwienia, oprócz bezpośrednio w systemie będzie je można również dodać przez Proxmox gdy już zaktualizujemy wszystkie węzły do Proxmox 6.x

https://lvlup.rok.ovh/t/vps-reset-hasla-root/207/#8?u=systemz