Dodatkowe adresy IP failover

Rozwiązane
odrzucone, panel-lvlup-pro, oferta
Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Dobrze by było gdyby dało się wykupić adres IP jak VPS czy inne usługi i mieć możliwość podłączenia go do dowolnego serwera. Chodzi tutaj o coś jak te adresy w sys.

Dałoby to możliwość przenoszenia się między serwerami bez utraty swojego numerycznego adresu.

Epicki byłby też wybór z puli dostępnych adresów za drobną dopłatą. Taki bajer ;P

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

Nie wiem, czy będzie to możliwe ze względu na ustawienia IP większości VPSów (przynajmniej OVZ, KVM czasem) w tzw. blokach. Mimo wszystko jest to ciekawy pomysł a jeszcze ciekawsze byłyby jego zastosowania :) Ewentualnie byłbym za możliwością kupienia dodatkowego adresu IP dla danego VPSa, ale to już inny wątek.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Mogłyby być to indywidualne adresy IP, które kosztują jednorazowo około 10 zł (do 16) a powyżej za każdy miesiąc te 10. Tutaj mogłoby to kosztować coś trochę ponad 10 lub równe 10, w końcu trzeba być klientem z chociaż jednym VPS, żeby taki adres miał sens ;)

690x173 Oczywiście są limity, ale myślę, że udałoby się coś wykombinować 😃

Jedyne co mogłoby być przeszkodą przy KVM to to: 247x111 ale nie jestem pewny jak to działa dokładnie.

Już sprawdzone, limit bloków/ip wynosi te 16, co może okazać się dość niskim limitem, chociaż zakładając, że nie wszyscy na node chcą mieć dodatkowy adres, to na KVM myślę, że nie powinno być to aż takim problemem.

koweq
koweq

W sumie nie rozumiem do czego miało by to służyć. Ktoś mi wyjaśni?

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Takie zastosowanie - np. na publicznym ip masz wystawiony tylko port 25565 minecraft, a cała reszta jest pod drugim ip :)

SystemZ
SystemZ Admin lvlup.pro

O same dodatkowe adresy IP pyta naprawdę mało osób, może z jedna na kilka miesięcy. Możliwość odpięcia adresów z usług i ich przypięcia daje sporo możliwości błędów, nie dając w sumie większych korzyści biorąc pod uwagę, że dla ~99% klientów wystarczy jeden prosty przypisany do usługi adres IP i awaryjna możliwość jego zmiany na inny.

Większa ilość przypisanych adresów IP niż jeden robi nam sporo problemów, uwzględniając migracje, zwłaszcza w wypadku awarii. Wszystko trwa dłużej i ma większe szanse na błędy. Lepsza ich obsługa wymagałaby też sporych zmian w panelu a to potrwa przynajmniej kilka tygodni łącznie z testami aby było w pełni działające i stabilne.

Z tych powodów nie możemy wprowadzić takiego systemu adresów IP. Dodatkowo rezygnujemy z możliwość zakupienia dodatkowych adresów poza ten dostarczony z VPS. Pozostawiamy jednak możliwość zmiany na inny za opłatą.