Dodatkowy dysk do serwera dedykowanego

Pytania i problemy
zarządzanie, debian, proxmox
musicgames_tv
musicgames_tv

Cześć, mam serwer dedykowany na pewnym hostingu i od czasu jego zakupu są tam dyski 2x512GB NVME połączone RAID'em 0. Dostawca tego serwera oferuje podłączenie dodatkowego dysku 512GB nvme tak by były w sumie trzy. Na serwerze dedykowanym mam zainstalowany system proxmox bazujący na Debianie.

Czy po podłączeniu dodatkowego dysku zostanie on poprawnie przyjęty przez system i będzie pokazywał się w panelu proxmox? Czy po podłączeniu dodatkowego dysku zostanie on dodany do RAID'a? Czy wtedy RAID 0 się nie zepsuje, nie ma ryzyka utraty plików?

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

musicgames_tv:

Czy po podłączeniu dodatkowego dysku zostanie on poprawnie przyjęty przez system i będzie pokazywał się w panelu proxmox?

Jak poprawnie skonfigurujesz to się pokaże

musicgames_tv:

Czy po podłączeniu dodatkowego dysku zostanie on dodany do RAID’a?

Wymagana znajomość RAIDÓW. Do R0 raczej będzie można dodać kolejny dysk… https://tufora.com/tutorials/linux/general/resize-raid-0-array-adding-new-disks

musicgames_tv:

Czy wtedy RAID 0 się nie zepsuje, nie ma ryzyka utraty plików?

RAID 0 to ryzyko utraty danych od samego początku 🤣

musicgames_tv
musicgames_tv

A gdybym nie chciał dodawać kolejnego dysku do RAIDa tylko oddzielnie żeby były to co? Bo nie wiem czy ten nowy dysk będzie wykrywalny przez linuxa + w panelu.

KrEdEnS
KrEdEnS Moderator Freebies

KrEdEnS:

Jak poprawnie skonfigurujesz to się pokaże tak jak pisałem wyżej, musisz skonfigurować all, to nie windows ;)

system
system

Ten temat został automatycznie zamknięty 32 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.