Domena a minecraft

Zombie
vps, minecraft, zarządzanie, domena
LeviPlayGames
LeviPlayGames

Cześć! 😛 Same problemy ostatnio, i o ile część rozwiązuje sam to są takie, które nie dają za wygraną. Tym razem padło na domenę. Otóż nameservery u usługodawcy mam ustawione na te od CloudFlare. Tam mam dwa rekordy A - maxicraft.pl który jest połączony z moją maszyną i drugi www, który sprawia, że subomena www działa. Mam tez dwa rekordy SRV wskazujące na porty TS'a. I wszystko byłoby super bo wszystko co wymieniłem działa, ale nie działa połączenie poprzez domenę do serwera MC. Działa tylko IP, co dziwne bo jeszcze niedawno domena działała. Rzeczy które próbowałem:

  • włącz i wyłącz xd
  • ponowna instalacja serwera mc
  • ponowne utworzenie rekordów w CF
  • reinstall systemu na VPS
  • utworzenie rekordu SRV w CF Dostaje szału, port mam domyślny, wszystko niby działa prócz tej jednej rzeczy. Jest ktoś kto jest w stanie mi pomóc?
Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

TL;DR Nie działa domena do serwera MC ;)

Czyli, jak się łączysz z serwerem MC przez IP maszyny to działa, a jak korzystasz z domeny to nie? Jest poprawnie ustawiona? Adres domeny (bądź subdomeny) wskazuje rekordem A na IP maszyny? Druga sprawa, piszesz, że masz 2 rekord A, w tym drugi to rekord A jako www.maxicraft.pl wskazujący na to samo co ten pierwszy rekord A? (Bo ktoś jeszcze dopisuje www przed domeną xD) Jeśli tak, to powinieneś usunąć ten A z www i zmienić np. na CNAME.

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Dokładnie tak, IP działa, domena nie, chociaż strona domyśla apacha pokazuje się normalnie, to samo TS. 618x153

Druga sprawa, tak tak miałem, tak zrobiłem na początku działało, to zostawiłem xd Ale zrobiłem tak jak poradziłeś i także działa.

Timo
Timo Moderator forum.lvlup.pro

To nie kwestia blokady portu, no bo przecież z IP działa. Ciekawe, spróbuję coś wymyślić, na daną chwilę nie mam pomysłu.

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Domena minecrafta nie może być filtrowana przez CloudFlare. Pewnie tu jest błąd.

LeviPlayGames
LeviPlayGames

Hehe, własnie obczaiłem sobie tę opcję, wyłączyłem http proxy, zostawiłem samo DNS, ale nie działało, poszedłem się załatwić, wracam, a tu ping od Boga 654x162 Cóż, dziękuję! Powiedz mi tylko czy mógłbym zrobić to tak, żeby domena maxicraft (na której będzie stała strona) mogła być filtrowana, a rekord od mc już nie?

@tirex zorientowałem się :D Powiedz, dałoby radę zrobić tak, żeby główna domena miała jednak to filtrowanie, a (jak już będę musiał użyć subdomeny) subdomena nie?

tirex
tirex

Pod minecrafta możesz ustawić rekord SRV, aby strona i serwer działały pod tą samą domeną bez subdomen. Jeśli ustawisz 2 rekordy A, które będą mieć taką samą nazwę to raz będzie działać jeden, raz drugi.

Dodatkowo CF ma możliwość zabezpieczenia połączenia, które przechodzi przez ich proxy. Minecraft nie wspiera proxy CF. Jeśli ustawisz rekord A pod serwer (polecam SRV) to taka ikonka powinna być przy rekordzie: 103x64


Ten pan to troll @Timo


@LeviPlayGames każda maszyna ma wsparcie cachowania DNSów. Pewnie się jeszcze nie odświeżyły, a jak wróciłeś to przyszły nowe. Można zmienić to parametrem TTL w cloudflare (standardowo jest chyba 0 lub 1).

tirex
tirex

LeviPlayGames:

główna domena miała jednak to filtrowanie, a (jak już będę musiał użyć subdomeny) subdomena nie?

No tam możesz zmienić ikonkę dla każdego rekordu.

LeviPlayGames
LeviPlayGames

690x276 Faktycznie, w taki sposób to działa. Temat pewnie pomoże potomnym, żeby nie cierpieli tyle co ja 😛 Cóż jeśli nie mogę używać samego maxicraft.pl to pozostanę przy mc.maxicraft.pl, wielkie dzięki za pomoc <3

@Nieznajomy11 jako pierwszy podsunął odpowiedź, więc dam mu solution, ale Tobie Tirex też dziękuję 😛

Nieznajomy11
Nieznajomy11 Moderator forum.lvlup.pro

Mozesz podawac graczom mc. a mozesz zrobic dodatkowo jeszcze SRV [code]_minecraft._tcp.maxicraft.pl.[/code] kierujacy na mc.maxicraft.pl